wojtekb333

Dylemat siewnik do kukurydzy, PILNE!!!

Polecane posty

wojtekb333    2

Witam
Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31

witam, zdecydowanie polecam Gaspardo ze względu na lepsze wykonanie i precyzyjny wysiew, znajomy posiadał ozdokena i po 2 latach go sprzedał bo bardzo nie równy miał wysiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

liczyłes po jakim czasie się zwróci zainwestowany kapitał? jak nie to ci napisze.... 15 lat będzie się zwracał sam zakup nie licząc serwisowania siewnika i amortyzacji ciągnika i twojego czasu. więc tak realnie byś go musiał 20 lat trzymać. no chyba że drugie tyle usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klecu    7

100 zł na ha zostanie tak więc realnie zwróci się po 9 latach bez usług więc nie rozumiem Twoich wyliczeń
a odnośnie marki siewnika to posiadam gaspardo sp 4 kupiony był nowy po 4 latach około 500 ha zasiane koszty napraw to około 2500 ogólnie muszę przyznać że maszyna precyzyjna i wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

4 lata, 500 ha i 2500 zł w części ? co tam tak siada lub się zużywa? ja kupiłem 4 lata temu używanego monosema na talerzu, ma z jakieś 15 lat , zasiałem z 600-700 ha i jedyne co wsadziłem to czubki redliczek nowe do nawozu za 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

jakie 100 zł? usługa siewu tyle kosztuje razem z podsiewaczem, w tym roku mój usługodawca kupił Gaspardo 8 rzędowy i mówił. że po 90 zł będzie usługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klecu    7

u nas koszt usługi to 130 - 150 zł za ha więc ok inny przelicznik uwzglednilisny. a odnośnie kosztu napraw to rozwarstwily się i popekały gumy na kołach dociskajacych (około 2000zł) oraz wymiana tarczek (około 500 zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekb333    2

Dzięki chłopaki za rady, jednak jadę po tego gaspardo. Co do samej inwestycji to jestem niezależny, mam beckera myślę, ze wezmę ze niego koło 9 tysiakow, z tego gaspardo odbije Vat czyli licząc doloze 20 i będę miał fajny siewnik. Podsumujac jeszcze, taki siewnik po 10 latach tez będzie coś wart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31

dobry wybór kolego robisz, ja razem z 2 jeszcze znajomymi mamy w tym roku kupić nówke 6-cio żędową na talerzyku i z komputerem i oczywiście firmy Gaspardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Mam Gaspardo mt4 i sieje usługowo kukurydzę i dynie razem ponad 250ha rocznie siewnik tani w stosunku do jakości ale cena części trochę przesadzona ma posiane jakieś 1700ha i wymieniłem w nim 3 komplety tarcz i uszczelek 4 komplety trybów nawozowych (jeszcze dwa sezony daję aparatom bo już minimalnie zaniża dawkę nawozu) komplet krojów talerzowych i łożyska kół podporowych (wszystkie) i z 60 szt łożysk kół dociskowych.Ale największą wadą firmy gaspardo są znaczniki wykonane bardzo słabo ( cienki profil 4X4 i wygięty w dwóch miejscach tam pękają i sposób mocowania talezy na zawleczkę) Jak bym kupował 6-tke to też gaspardo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2017 o 23:09, richtik napisał:

Mam Gaspardo mt4 i sieje usługowo kukurydzę i dynie razem ponad 250ha rocznie siewnik tani w stosunku do jakości ale cena części trochę przesadzona ma posiane jakieś 1700ha i wymieniłem w nim 3 komplety tarcz i uszczelek 4 komplety trybów nawozowych (jeszcze dwa sezony daję aparatom bo już minimalnie zaniża dawkę nawozu) komplet krojów talerzowych i łożyska kół podporowych (wszystkie) i z 60 szt łożysk kół dociskowych.Ale największą wadą firmy gaspardo są znaczniki wykonane bardzo słabo ( cienki profil 4X4 i wygięty w dwóch miejscach tam pękają i sposób mocowania talezy na zawleczkę) Jak bym kupował 6-tke to też gaspardo 

jakie tarcze do dyń trzeba założyć w necie są 8 otworów 4mm czy na takich dobrze wychodzi siew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj