Czosneek

Czyszczenie przed malowaniem.

Polecane posty

Czosneek    1

Witam, chcę podjąć się pomalowania kabiny, błotników, maski oraz silnika z tylnym mostem w C-330, ogolnie całego ciągnika, i teraz mam do was pytanie, po tylu latach eksploatacji silnik jest czarny od brudów i smarów. czym to wyczyscić? jakieś specjalne środki czy moze inny sposób? i jaki kolor na silnik z tylnym mostem, dokładny kod oraz Maskę i błotniki. 
Dodam że silnik ma być z mostem szary, a maska i błotniki żółte. tylko chcę dokładne kody lakierów, dziękuje z góry :)

Edytowano przez Czosneek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co się da odkręcić daj do piaskowania i pomaluj od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Najlepiej myć wodą i środkiem do mycia silników np. K 2 czy jakiegoś innego producenta. Oblewasz wodą, pryskasz danym środkiem i po kilku minutach woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Żółty a raczej bursztynowy to f208 autorenolak ,koła l87 ,na silnik doradzają pouliretanową ale ja daje 0624 autorenolak.Dzisiaj myłem i kupiłem koncentrat do tłustych zabrudzeń ale słabo działało i dałem kreta w granulkach Po kilku minutach myjka i idzie wszystko.Jutro jeszcze raz zakamarki do poprawki i malowanie.Do nobilesa dałem korektor i bardzo szybko wyschło w niskiej temperaturze i jest połysk.Dobrze jest dać jakiś podkład .Ja dałem akrylowy na maskę .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosneek    1

Dzięki bardzo, a jak z instalacją? bo pasuje po tym remoncie założyć nową, problem w tym że nie za bardzo jestem w sprawach takich instalacji rozeznany.. a Też nie mam do kogo dać kto by się tym zajął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Soda kaustyczna, tak mój znajomy sowiego niunka myl ursusa C360 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

0624 Będzie za ciemny i nie będzie pasował.Daj dekoral popielaty jasny  to RAL 7035 lub szary jasny z nobilesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosneek    1

Ok dzięki, a jeśli bym malował pistoletem pod sprężarką to trzeba to jakoś rozrabiać? jeśli kupię puszkę 1l to czego i ile musze tego dolac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak nie umiesz malować  to najpierw sie dowiedz co i jak pomaluj prostą maszynę a nie za ciągnik się bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

0624 jest ciemny a nie będzie na nim tak widać zabrudzeń.Ja jeszcze nie kupiłem ale chyba się na niego zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosneek    1

Adi nie twój sprzęt więc nie mamy o czym rozmawiać, malowałem już kilka rzeczy i wiem o co chodzi, tylko chcę sie dowiedzieć ile tego rozrobić i z czym żeby to sie fajnie prezentowało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pytasz się o porady więc mam prawo powiedzieć a google nie gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Daj do autorenolaka korektor plus rozcienczalnik muszę sprawdzić jaki ale napewno nie uniwersalny.Jak chcesz żeby było ładnie to grubo podkład akrylowy 2k.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Adi nie twój sprzęt więc nie mamy o czym rozmawiać, malowałem już kilka rzeczy i wiem o co chodzi, tylko chcę sie dowiedzieć ile tego rozrobić i z czym żeby to sie fajnie prezentowało ;p

Pewnie, malowałeś kilka rzeczy a nie wiesz czy rozrabiać farbę pod pistoletem. Może to farby plakatowe były?...

 

Daj do autorenolaka korektor plus rozcienczalnik muszę sprawdzić jaki ale napewno nie uniwersalny.Jak chcesz żeby było ładnie to grubo podkład akrylowy 2k.

Racja, tylko nie uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosneek    1

Nie o to chodzi Adi, poprostu pare razy malowałem u wujka  raz grzejniki a drugi raz podkładem drzwi od c360 więc wiem jak malować tylko chodzi mi o rozcieńczenie tego bo on już miał to gotowe a nie będe specjalnie jechał sie pytał jak mogę was spytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popo1993    0

Farba, lakier po zamieszaniu i wyjęciu mieszadła musi lecieć z niego kropelkami a nie ciągle wtedy jest dobre do malowania pistoletem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebuka    0

Najpierw ściągnik z traktoru maskę, kabine, obciążnik z kuł, oraz błotniki
Następnie chemia i spłukać wodą
Potem czyszczenie starego lakieru i położenie podkładu a jeżeli maska i błotniki niesą zardzewiałe to wystarczy malowanie kolorem właściwym. A co do farby to musisz sam poszukać jaki ci się podoba byle by niebyła to olejna
Instalacja elektryczna kupiona w sklepie z tego co mi wiadomo jest ze stacyjką a co do malowania pistoletem to jeżeli niewiesz to polecam pogadać z jakimś lakiernikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nigdy tak się nie robi że jak dobra poprzednia powłoka lakiernicza to się na nią kładzie kolor właściwy,zjechać do gołej blachy najlepiej i musowo podkład.Tak możesz robić sobie z płotem koło domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebuka    0

no tak masz kolego rację
ale niemusowo podkładu lecz w tedy farba niebędzie się dobrze trzymać
ale nie trzeba chyba ździerać farby do gołej blachy jeżeli stara powłoka trzyma się bardzo dobrze to wydaje mi się, wystarczy wtedy zmatowić połysk i zdrapać wierzchnią warstwę i wtedy jak mówisz podkład i kolor
Najwyrzej, że mówimy o piaskowaniu a nie o ździeraniu farby papierem ściernym czy szczotką, i to jest chba najlepszy sposób przygotowania powierzchni pod farbę
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak to nie musowo podkładu co ty za głupoty gadasz lakier nie będzie miał przyczepności i będzie odstawał.Dzisiaj nic się nie daje bez podkładu w ogóle kto cie uczył podstaw lakierowania? Jak chcesz mieć górki itp itd to proszę bardzo maluj na starą farbę.Zdzieranie farby ściernym szczotką jest dobrym rozwiązaniem ale po prostu tańszym a nie każdego stać na piaskowanie po 2 robi się to elementach  gdzie nie podejdziesz elektronarzędziem.Na gładkich powierzchniach można i każdy dziś stosuje szlifierkę mimośrodową odtłuszcza na to podkład epoksydowy  2 razy i na to baza akrylowa 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster71
      wiecie może jakie miały kolory c-325,c-328 i pierwsze c-330 :rolleyes: jestem tu nowy.pomożecie??
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pisklaczun
      witam mam pytanie czy da się wymontować zbiornik paliwa bez ściągania kabiny, czy tak wogóle się da?? bo zbiornik jest zasyfiony i zamula bardzo filtr paliwa i ciągnik zaraz się muli ;[
      a pytanie 2 to http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-mf-690-699-3060-3065-niemiecki-gw-i1536331990.html nada się do tego ciągnika?? i czy warto go kupować??
      i jeszcze 3 pytanie to jakie oznaczenia ma mieć filtr hydrauliki(linki z filtrami mile widziane)
      pozdrawiam
    • Przez pawel807
      Hej.
       
      Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj