Polecane posty

Roki212    1817

Saletra po ozimych rozsiana i zasiany jeden kawałek owsa, zostało jeszcze zasiać w dwóch kawałkach owies i w jednym pszenicę. W kwietniu opryski, ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Pierwszy wyjazd z nawozem w poniedziałek ,wtopa i zjazd do domu ,drugi wyjazd większym traktorem w środę już szło ale miejscami też zrobione koleiny ,dzisiaj wyjazd w orkę z nawozem ,jako tako szło ale juz jazda z kultywatorem to bieg niższy jak co roku bo miejscami mielenie kołami ,na inne pole nie jechałem szkoda paliwa i ciągnika ,poczekam jeszcze do wtorku jak nie napada ostro to już bedzie normalna jazda ,,właściwie chyba było by odpuścić w tym tygodniu pole bo i tak zimno a zrobiłbym w przyszłym to samo bez mordęgi i spalonego nie potrzebnie paliwa ,ale człowiek niecierpliwy i próbuje  ,mam pola płaskie drenowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od czego zależy lub jak ustawić szerokość roboczą w rozrzutniku pronar herkules 10t z pionowym 2walcowym adapterem , bo wiem że jest możliwość rozrzutu nawet do 12metrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

Wczoraj posiane nawozy 320kg Polifoski 5, 180kg saletry i 100kg siarczanu magnezu. Dzisiaj piękna pogoda i zasiane pszenżyto "mazur" 190kg/ha. Także ja już się mogę modlić o deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

No jak na taki mokry rok nie tak żle ,jedna wtopa tylko 13 marca przy nawozie ,potem już 15-16 szło ,22 -23 zasiane jare , dzisiaj posadzone ziemniaki  na swe potrzeby ,zbronowane łąki i zasilone PK  ,teraz trochę luzu do 2 dawki azotu ,ale wcześniej minimalne poprawki oprysku na dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko ponieważ w renault cergos 350 mam dzwinie od podnoszeni i hydruliki i tm sa otwarte szpary aż na zewnącz i jak przy pracy to strasznie się kurzy wiecie czym mogę to uszczelnic cos przykleic i rozciąc na srodku aby swobodnie chodziło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
    • Przez zielek39
      Hej. Widziałem gdzieś już taki temat i wiem że te ciężarki mają być na dole gdy pierwszy tłok jest na górze. Tylko może głupie pytanie gdy silnik jest wyjęte i  odwrócony czy w swojej normalnej pozycji w  której pracuje?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj