Polecane posty

tomow    0

Ja ruszyłem z I dawką azotowych w piątek. Pszenżyto dostało 200 kg/ha Saletrosanu, a żyto 180 kg/ha SalMagu. Pogody zapowiadają dobre w mojej okolicy na dwa tygodnie...


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Co polecacie na miotłę i dwuliścienne na pszenicę i jęczmień ozimy?

Oprysk jesienią niestety nie doszedł do skutku.

Ja stosowałem Lancet 125. Nie mogę narzekać, jednak z obserwacji widzę, że oprysk jesienią a wiosną daje dużą różnicę  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Zdania są podzielone, lecz według mnie lepiej jesienią, ponieważ chwasty są niszczone na początku i nie ma później konkurencji dla zbóż o składniki pokarmowe. Ale też nie zawsze jest możliwość wjechania, bo albo jest mokro albo temperatury już zbyt niskie i oprysk trzeba przełożyć na wiosnę.

Edytowano przez Pjofi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Spróbuj jesienią Expert Met + Diflanil. Za jednym zabiegiem masz z głowy jedno i dwuliścienne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateoo8913    0

A gdzie polecacie kupić saletrę i jaka najlepsza?

Zależy mi na długim terminie płatności ponieważ potrzebuję jakieś 40ton.

 

Zadzwoń do Agroloku,mi np dali termin 90dni,poleciłbym Ci PULAN 34N,łatwo rozpuszczalna w wodzie i mocno reaktywna,dodatkowo wzbogacona w magnez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Może i sprubuje człowiek uczy się na błędach a ile taki zabieg kosztuje ? ;)

Coś ok. 140zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Warunki pozwoliły, więc i ja dziś wyruszyłem, dawka startowa pod pszenicę 250kg/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

U mnie próba uprawy pod jare i niestety za miękko, siedział juz po metrze. Spróbujemy w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

U mnie rozrzucony nawóz i porobione przeglądy ciągnika i opryskiwacza.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Mimo że kilka dni nie pada ,rankiem był przymrozek wyjechałem z azotem na zboża zacząłem od najsuchszego pola ale po 2 przejazdach wiedziałem że na inne pola nie ma co jechać ,na 3 przejeżdzie wtopa i wyciąganie  co pamiętam kilkanaście lat wstecz nie poryłem jeszcze tak zboża  ,potem poszedłem z łopatą trochę porównać ,niestety chyba jeszcze ten tydzień trzeba odpuścić pola nie da się rozsiać i zasiać jarych ,centrum wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Jeszcze żadne ,po jesiennym oprysku Lentipurem ,na dzisiaj widzę że miotły nie ma ,dwuliścienne minimalnie są tylko miejscami  ,jak do kwietnia nie wyskoczy miotła to dam poprawkę Trimax, bierze chaber czego się obawiam koszt na ha ok 25 zł ,chyba że wyskoczy miotła to zamówię coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Ja czekam po dwudziestym jak przyjdzie wiosna, póki zima nie ma co się wygłupiać. 3 kawałki można wjechać i uprawiać ale zimno by wyganiać zboże w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Na oziminy pierwsza dawka saletry rozsiana, 2,5 ha owsa zasiane, jeszcze 2 ha obornika rozwieść i dosiać około 9 ha ale jeszcze na jednym kawałku mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
    • Przez zielek39
      Hej. Widziałem gdzieś już taki temat i wiem że te ciężarki mają być na dole gdy pierwszy tłok jest na górze. Tylko może głupie pytanie gdy silnik jest wyjęte i  odwrócony czy w swojej normalnej pozycji w  której pracuje?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj