Polecane posty

agrofoto    90

Cześć,

Pod tym tematem możecie publikować wszystko co jest związane z pracami przygotowującymi do sezonu wiosna 2017.

Możecie publikować informacje na temat przygotowania maszyn, zdjęcia z pola itp.

Wszytko to, co jest związane z tematem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xhanka    0

Cześć, nie wiem gdzie powinnam umieścić ten post.

 

Potrzebuję pola, traktoru i rolnika, która posiada bele słomy otoczone białą folią. Może ktoś z Was, chciałby pomóc artystom.

Pole z odpowiednio poustawianymi belami potrzebne do sesji fotograficznej.

Będę wdzięczna za każdy kontakt oraz pomoc.
Wynagrodzenie do uzgodnienia :) Pozdrowienia

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Mogę zacząć  :P

U mnie ogólnie wszystko gotowe do rozpoczęcia sezonu, nawozy na pierwszą dawkę naszykowane tak samo nawozy pod agregat na zboża jare.

Zboża jare będą siane ze swoich zapasów owies i pszenica zostały już oczyszczone czyli tylko zaprawić i można siać.

Opryski zakupione czekać na ocieplenie i dogodne warunki i lecimy z herbicydem na dwuliścienne po oziminach, reszta początkiem maja po jarych, w międzyczasie pojdą jeszcze odżywki, mocznik itp

Co do sprzętów ciągniki przeszły przegląd wiosenny, lejek do nawozu nie wymaga przeglądu, agregat sprawdzony redliczki obrócone łożyska wału przesmarowane, siewnik zboża przesmarować przed wyjazdem w pole. Zostanie sprawdzić opryskiwacz czy po zimie nic się nie rozszczelniło itp

Tylko nie wiem czy odpowiedni dział jak na taki temat :rolleyes:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

U mnie trzeba na dniach przesiewać łaki, na których dziki zrobiły sobie jesienią i zimą jadalnie,
Nawozy zakupione jesienią wtedy zawsze taniej wychodzi, zboże jare - głównie owies zakupione do siewu bo własne było nie najlepszej jakości już, a tak z centrali powinno być troche lepsze, trzeba jedynie zaprawę jakąś zakupić choć nie jest to konieczność, maszyny zawsze sprawdzam, czyszczę i smaruję przed zimą, c 330 i 4514 przeszły remont hamulców, jeszcze chwila i wszystko ruszy zwłaszcza przy takiej pogodzie jak dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Dziś chodziłem po oranym i stwierdzam że nie wjadę :) może za 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Ja kupiłem nowe filcy za 50 złotych ,potem wypiłem o,5 litra wódki.Takie to przygotowanie do sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Ciągnik przesmarowany, nawozy zakupione. Czekamy, aż będzie można wjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie wlasnie ten czas kiedy wszyscy czekają mają maszyny nasmarowane i jak tylko się da wjechać to jak psy z lańcucha by się zerwały gotowi start! he he :) i jeden sąsiad spogląda na drugiego czy juz zacząl czy jeszcze nie. wiosenny siew nawozów ma swój urok :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja u siebie nawozy na zboże mam w komplecie , na kukurydze dopiero na pierwsza dawke , czekam za odbiorem kukurydzy , obecnie robie przegląd opryskiwacza no i zostanie wymiana oleju i filtrow w ciagniku jak tylko sie ruszy w pole.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dzisiaj ładny słoneczny dzień więc spokojnie przejrzałem opryskiwacz,łożysko w agregacie wymieniłem ,jutro ogarnę rozsiewacz  siewnik ,,pozostanie przesmarować wszystko ,łącznie z ciągnikiem ,ma kilka miejsc do smaru robie to raz w roku wiosną ,i w pole, gdyby było kilka dni takie jak dzisiaj byłaby szansa na wyjazd koło końca tygodnia z nawozami jednak zapowiadają deszcze i raczej luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszej wycieczce po polach muszę umyć samochód i buty. Nawozy to może sobota jak nie popada bo gdzie nie gdzie woda jeszcze na polu a o drogach dojazdowych to nie wspomnę. Tak poza tym to wszystko prawie gotowe. Zostały filtry i oleje ale to dzień czasu i zrobione. Teraz ciepło to i na warsztacie się podłubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Cześć, nie wiem gdzie powinnam umieścić ten post.

 

Potrzebuję pola, traktoru i rolnika, która posiada bele słomy otoczone białą folią. Może ktoś z Was, chciałby pomóc artystom.

Pole z odpowiednio poustawianymi belami potrzebne do sesji fotograficznej.

Będę wdzięczna za każdy kontakt oraz pomoc.

 

Wynagrodzenie do uzgodnienia :) Pozdrowienia

Bel slomy to bedzie ci ciezki znalezc bo po jakiego grzyba je okrecac a sianokiszonka to smierdzi wiec nie wiem czy wchodzi ci to w rachubę


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

jaki herbicyd zastosowac na wiosne na jesieni nie było pryskane pogoda nie pozwoliła czy huzar activ to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaborrolnik    2

Ja już czekam aby wyjechać w pole. Teraz przygotowuje maszyny na wiosnę. Rozglądam się też za kupnem różnych środków, nawozów itp. ale kupie na dniach

Edytowano przez Gaborrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Z rana chciałem przejść pola zobaczyć jak zadziałał oprysk jesienny ,czy będzie potrzeba poprawić ale za mokro buty wpadały ,tak jak zapowiadali ok 11 zaczął podać deszcz wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Śladów narobiłeś czy po wierzchu leciał ciągnik ,jeszcze mamy dzisiaj luty oby pogoda pozwoliła do 15 marca polecieć azotem to będzie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Jeden ciągnik jest właśnie remontowany, hamulce, instalacja, nowa maska itp. Drugi zwarty i gotowy.

siewnik gotowy tylko czeka agregat już zamówiony. Nawozy kupione w październiku, oprysk na razie w sklepie. Owies z centrali kupiony reszta swoim jeszcze nie oczyszczony z resztą mnie też jeszcze w domu nie ma. Jak pogoda będzie zacznę po 12 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie poczatek remontu w domu sie zaczyna.Przygotowanie pomieszczen,rozbudowa i różne przeróbki.Wszystko to bedzie przystosowywane pod agroturystyke.Ogród i pole musi jeszcze poczekac,czesto pada i jest zbyt mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateoo8913    0

Ja zacząłem z nawozami 15-stego lutego,poszedł Korn Kali i Esta Kieseryt na rzepak,dość spory przymrozek był więc bez problemu szło wjechać :) Wczoraj nieudana próba z rozlewaniem RSM :/ same przygotowanie zacząłem już w styczniu,to zmiany olejów,smarowanie maszyn. Rozsiewacz do nawozów rozebrany w drobny mak,zrobiona przekładnia,wypiaskowany i pomalowany :) opryskiwacz przejrzany:) nawet przyczepa dostała nową podłogę ;) zostało wymienić płozy przy pługu i chyba to wszystko :D Czekamy aż obeschnie trochę i lecimy dalej z tematem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

A ja jak lukasz1995 drzewa rżnalem. Szescdziesiatka konczy sie remontowac, drugi gotowy tylko olej trzeba zmienic. nawoz czeka juz dawno, opryski w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
    • Przez zielek39
      Hej. Widziałem gdzieś już taki temat i wiem że te ciężarki mają być na dole gdy pierwszy tłok jest na górze. Tylko może głupie pytanie gdy silnik jest wyjęte i  odwrócony czy w swojej normalnej pozycji w  której pracuje?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj