Polecane posty

Aktualizacja.
Mam na sprzedanie nasiona facelii ze zbioru 2018, nie pryskana na dojrzewanie.

Zainteresowanych proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Niestety nie. 
Jestem z województwa mazowieckiego, powiat pułtuski :)
Zależy jakie ilości chcesz, jest możliwość wysyłki może i by Ci się bardziej opłacało, wczoraj przywiozłem z wstępnego czyszczenia tą maszyną- http://separatory.pro/

Cena na tą chwilę 7zł wszystko zależy od ilości. 

Edit.

Link: https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitnazbior-2018-czyszczona-CID757-IDv7m32.html#e0fa8b2485

Edytowano przez DawidSakowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Cześć, trochę późno : )

Szczerze zrezygnowałem z facelii z racji braku opadów w tym sezonie raz że był by to pierwszy siew więc brak doświadczenia a dwa wilgotność.

Ostatecznie kupiłem gorczyce która fakt faktem jest w cenie 3,50 / kg mniejsze wymagania ale też i efekty w polu słabsze od facelii z tym że zawsze jakaś tam urośnie za duże ryzyko było w sumie pierwsze opady były pod koniec września ...

Obecnie po orkach jestem zadowolony wyrosła przyzwoicie ale może facelia w następnym sezonie .

Postaram się odezwać w pewnym czasie (pracuje w ciągu dnia w firmie zewnętrznej) nie zawsze jestem na AF ... może za rok będzie lepszy sezon i coś podziałamy : )

Spróbował bym z tą facelią opinie są interesujące ale wymagania też prawda ?

Na słabszym kawałku daje to jakoś radę czy tylko gleby klas wyższych i oczywiście dobra wilgotność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez marley
      cześć wszystkim
      mam tkie pytanie na wiosnę planuję zsiać fcelieporaz pierwszy i chcę sie troche dowiedzięc n jej temat
      a miamowicie czy urośnie ona na piasczystej ziemi, ile jej siejecie na ha, jakie i ile nawozu dawkujecie na ta roślinę, i jaki zbór przeprowadzacie z pnia czy pokosu ( jeżeli z pnia to czym pryskacie ) i czy dobrym przedplonem będzie kukurydza ?
       
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj