masa24

Jaki kombajn na 70 hektarow

Polecane posty

masa24    2338

witam mam dylemat. planuje zakup kombajnu do 150 000 brutto  .  dosc blisko jest nh tc 56  1996 r  ,155 km  4000 mtg. za 150 000 

ale nie wiem czy np lepszym wyborem nie bedzie class dominator. bo z  tego co widze to sa classy dominator 108 maxi z 96 r w tej samej cenie

 

czy taki nh ma zblizona wydajnosc do tego classa? 

nh to taki plus ze jest dosc blisko  i jezeli po ogledzinach byloby ok  to nie musialbym szukac kombajnu po polsce.  no ale z drugiej strony nie wiem czy taki nh to dobry wybor.  jak z wydajnoscia tych kombajnow?  ten ma heder chyba 5,5 m  czy to nie za duzo do takiego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

bierz NH nie zastanawiaj się nad dominatorem ;) u nas w okolicach sie psują czasem i wgl do tego częsci nie ma trzeba w wiekszosci przypadkow zamawiac. Kosiłem tym kombajnem kilka ha, naprawde dovry wydajny kombajn, spokojnie z hederem da rade, producent przewidział z jaką maksymalną szerokoscią sobie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    10

O czesci bym sie nie martwil do claasa jest duzo sklepow nie to co 20 lat temu a jak nawet nie ma jakiejs czesci to na drugi dzien pewnie juz bedzie. Ja natomiast polecilbym Ci jakiegos John Deera za kwote ktora masz do wydania na kombajn znalazlbys juz konkretna maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

My mamy na około 100ha dominatora 88 i spokojnie starcza jak kupisz zadbany to mało kiedy coś się stanie u nas 3 sezony i jedna awaria za lekko ponad 1000zl a tak to paliwo oleje i filtry więc jesteśmy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Szczerze kupił bym Claasa Dominatora 108 Mega bo to niezawodny kombajn za przyzwoite pieniądze. Mój koleś ma takiego i chwali, nic w nim nie robił oprócz rzeczy eksploatacyjnych. Druga rzecz to wydajność. Mój koleś mówi że jest bardzo wydajny, dość oszczędny, komfortowy (mówię jak na tamte czasy) i spokojnie na 100 ha nawet albo i więcej starczy. Części są dostępne od ręki, niektóre części trzeba troszkę czekać ale to wiadomo nie Bizon. Bierz Claasa bez zastanowienia. A jeżeli nie chcesz to zobacz :

1.John Deere 2064   http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-john-deere-2064-i6727041324.html

2.Fendt 6300  http://allegro.pl/fendt-6300-sprowadzony-z-niemiec-i6716302789.html

3.John Deere 2266 https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2266extra-kombajn-ID6yMcY3.html

4.Deutz Fahr 5585 HT  https://www.otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-5585ht-wozek-stol-do-rzepaku-zamiana-ID6yhApd.html

5.Deutz Fahr 4080 HTS  https://www.otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-topliner-4080-hts-kombajn-zbozowy-ID6yLywH.html

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

o tych john deerach tez myslalem .    ciezki orzech do zgryzienia.    a nie wiecie jak z wydajnoscia tego new hollanda?  podobna  do classa chociaz?  podobno te tc 56 sa malo awaryjne wlasnie

 

a po co kombajn na taki areal?  mnie takie pytania smiesza.  biorac usluge koszenie bedzie kosztowalo mnie 20 000 rok w rok , do tego musze czekac na dogodny kombajniscie termin.   wiec mam do wyboru placic komus albo splacac swoj kombajn + mozliwosc skoszenia kilku hektarow na uslugach tez na pewno bedzie

i zamierzam powiekszac gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Ja Ci mogę polecić Claasa , kosimy właśnie 70 ha rocznie. Model to 88sl maxi , nasz jest z 97 roku . 1 sezon bezawaryjnie , wystarczy spokojnie na takie hektary. Kolega wyżej 100 ha młóci bez większych problemów. Kombajny nh też nie są złe, bynajmniej te większe. Co do części to w tych czasach problemu większego nie ma . Pojeździć i wypytaj. Każdy kombajn będzie awaryjny gdy jest wypracowany. Ważne by kupić zadbany egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Polecam Ci claasa dominatora 98 lub 108 czy mogę dobre kombajny a o czesci to bym się nie martwił bo myślę że jeśli chodzi o zachodnie kombajny to są do claasa są najbardziej dostępne przynajmniej w moim rejonie Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

witam mam dylemat. planuje zakup kombajnu do 150 000 brutto  .  dosc blisko jest nh tc 56  1996 r  ,155 km  4000 mtg. za 150 000 

ale nie wiem czy np lepszym wyborem nie bedzie class dominator. bo z  tego co widze to sa classy dominator 108 maxi z 96 r w tej samej cenie

 

czy taki nh ma zblizona wydajnosc do tego classa? 

nh to taki plus ze jest dosc blisko  i jezeli po ogledzinach byloby ok  to nie musialbym szukac kombajnu po polsce.  no ale z drugiej strony nie wiem czy taki nh to dobry wybor.  jak z wydajnoscia tych kombajnow?  ten ma heder chyba 5,5 m  czy to nie za duzo do takiego silnika?

 

to ten?

 

https://www.olx.pl/oferta/kombajn-new-holland-tc-56-1996-r-CID757-IDfm5DR.html#c741cc9bae

 

 

po zdjęciach widać że się z nim buja od sierpnia/września także to nie jest chyba jakaś super oferta skoro nie został jeszcze sprzedany od tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

no to ten

nie wiem czy troche nie za maly

czy taki dominator 98 czy 108 nie bedzie bardziej wydajny niz ten tc 56  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

za mała moc na taki heder według mnie. po 2 to umyty myjką i to dokładnie na sprzedaż a to wada bo jest coś do ukrycia (prawdopodobnie silnik jest na wykończeniu i olej leje się kazdą uszczelką) a jak wiadomo kombajnów się nie myje bo wchodzi rdza i łożyska się konczą itp. plus taki że heder ze stołem.  wszystko do zweryfikowania. aha i na 70 ha to spokojnie 88 classa wystarczy a te już za stówke można piekną wyrwac. po co kupywac taki sprzęt jeżeli nie będzie wpełni wykorzystywany? 50 koła piechotą nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

a jak to jest z dominatorami 108 i tylna osia, podobno wszytkie maja takie wady, to prawda?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego wiedz o tym że jak my kupowalismy dominatora 88 to w pl w większości było coś na już do roboty
Koniec końcem kupiliśmy sami od Niemca kosil od nowości nim zboża około 40ha nie kosil rzepaku ani qq w sumie z przywozem po znajomości z handlarzem okolicznym zakupem i innymi pierdolami wyszedł nas około 10-12 tys więcej niż w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

ja koszę 86 dominatorem trochę więcej niż 50ha Jak bym zmieniał to na 88 classica, mimo że gosp się powiększa. Taka 88 spokojnie na 100ha wystarczy. Nh nie wiem nie miałem i nie ma nikt u nas, same domi. To już swoje upodobanie. Zwróć uwagę na heder nie ma co brać małego jak i za dużego. Ja mam 3,9 ale chciałbym 4,2 bo mam małe działki. Kombajn zwrotniejszy przy odcinaniach (długość/szerokość hedera)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

A nie myślałeś nad john deerem np. 1170 podobno te starsze są nie do zajechania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    10

My mamy JD 1075 kosi rocznie ok 100 ha z usługami a bywało tak że i 120 się kosiło na spokojnie bez żadnych problemów. Dobrze przygotowany przed sezonem i nie ma problemów. Jeśli ty chcesz coś większego to proponowałbym coś z serii 11xx lub 20xx. U nas w okolicy jest dużo JD i nie słyszałem żadnych złych opinii na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Myśle jednak nad dominatorem. Podobno John deser z serii 11 to nie kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Dokładnie kolego patrykjd jak dobrze do szykowany to ogień na tłoki i ma iść.

jak do szykowany to ogień na tłoki i ma iść.

Edytowano przez John23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    10

Czemu nie kombajn? Widziałem kilka w akcji i znam właścicieli takich i nie mówią żadnego złego słowa na te maszyny. NO chyba że ktoś nie wymienia olejów filtrów i części eksploatacyjnych i myśli że będzie chodził to tylko pogratulować i później w środku sezonu wkur**a się że coś się zepsuło bo nie miał czasu zerknąć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

No ja nie wiem . Mowie co mi powtarzają . Sam myslalem o takich John dredach ale chyba dominator bedzie najbardziej wydajny i pewnie ogólnie sa to solidne kombajny wiec moze lipy nie bedsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj