Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa zbiornika na gnojowicę

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 11:18

Budowa zbiornika na gnojowicę Czy ktoś z Was orientuje się czy planując budowę zbiornika na gnojowicę trzeba robić raport środowiskowy? Słyszałem różne opinie, niektórzy mówią, że trzeba dopiero przekraczając jakiś pułap objętości zbiornika. Podobno bardzo dużo z tym roboty a co gorsza jeszcze dłużej czekania na wydanie takiego raportu co niepotrzebnie hamuje rozpoczęcie budowy. Jak jest naprawdę? Ps. Nie chodzi o obszar objęty programem NATURA 2000.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa zbiornika na gnojowicę Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 12:02

Budowa zbiornika na gnojowicę ten raport to chyba tylko jak budujesz oborę na ponad 60 krów?

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 12:25

Budowa zbiornika na gnojowicę nie jestem pewien czy tylko wymóg ilościowy sztuk bydła jest brany czy też powierzchnia płyty czy objętość zbiornika

#4 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 12:47

Budowa zbiornika na gnojowicę @gazi to tak jak ja, dlatego zapytałem <_< czekam na dalsze odp, mam nadzieję że pojawią się jakieś konkrety ze strony tych którzy ostatnim czasie budowali takie zbiorniki

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:02

Budowa zbiornika na gnojowicę a jaką masz pojemność tego zbiornika bo u nas przy pojemności 330m3 nic takiego nie wymagali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:07

Budowa zbiornika na gnojowicę Jeszcze nie mam, ale planuję budowę ok 700m3

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:13

Budowa zbiornika na gnojowicę ale nie ma tak ok bo chyba wiesz na ile szt jest budynek i do tego trzeba dopasować zbiornik, w systemie bezściółkowym jest to 11m3 na 1DJP

#8 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:25

Budowa zbiornika na gnojowicę @gazi twoje pytanie dotyczy wątku? Wiem dobrze ile jest m3 na DJP ale po pierwsze nie wiem jeszcze ile stanowisk uda mi się zrobić a po drugie to temat dotyczy tego kiedy trzeba robić raport środowiskowy a nie tego jakiej pojemności mam zrobić zbiornik.

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 23:39

Budowa zbiornika na gnojowicę przepraszam jeżeli Cię uraziłem tymi pytaniami, ale wydawało mi sie ze to istotne, a co do wątku to pod tym linkiem powinieneś znaleźć coś przydatnego http://www.budnet.pl...i/D20042573.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 12:19

Budowa zbiornika na gnojowicę Nie wiedziałem gdzie zapytać to pytam tutaj< Wstyd się przyznać ale jeszcze nie mam zbiornika na gnojowice , planuje wybudować go w tym roku i takie pytanie jaką pojemność byście polecali do 50 dużych sztuk bydła plus 20 młodzieży i jakieś tam małe cilątka . Moje pytanie bierze się z tąd że raz rozmawiałem ze znajomym ale to było pare lat temu i nawet nie myślałem o budowaniu u mnie i mówił że raz w nocy poidło krowa mu urwała i na rano tyle wody naleciało do zbiorników że miał problem ( musiał wywozić w zime za nim spadły* śniegi z pól) zastanawiałem się nad pojemnością 700m3 nie wiem czy nie za mało ( jeśli chodzi o teren wokół obory to jest praktycznie nie ograniczony)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.