Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 20 luty 2017 - 08:33

W  WK sankcji nie ma  za  przekroczenie  terminu 30  dni , ale tak naprawde po  tym  terminie  dowód  staje  sie  nieważny  mimo  aktualnych  badań  i nie masz prawa sie poruszać takim pojazdem .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych Dzisiaj, 05:17
  •  

#22 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 20 luty 2017 - 08:50

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych Bardzo fajnie to wymyślił.A tak w ogóle to ta wymiana dowodów to jedna wielka głupota powinna być wkladka wymienna,albo cos jak OC.a nie wymieniać cały dowód.

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 luty 2017 - 08:51

Czy spotkaliście się kiedyś z takim dopisaniem badania technicznego pojazdu, podobno powinno się taki dowód wymienić po wykorzystaniu tych 6 pól a tu mam przedstawiony taki myk  czy to jest legalne?  W Temacie powinno byc Adnotacje

zaje****e

Po prostu mistrzostwo, od kiedy diagnosta jest urzędnikiem ;) bo to pole na adnotacje urzędowe.

Co do mojego zdania - jak będzie pojazd niesprawny to policja zabierze dowód i odeśle do WK a ten już przymusi właściciela do wymiany a diagnoście który tak podbija może zrobić problemy ale to moje zdanie.

Co do nieprzerejestrowanego pojazdu - nie jest tak że jak misiaki zabiorą dowód to wyślą go do organu który go wydał (czyli tam gdzie jest zarejestrowany)?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 20 luty 2017 - 09:12

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych wyślą do WK który dowód wydał.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#25 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 20 luty 2017 - 09:15

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych U mnie w samochodzie od 4 lat nie ma miejsca w dowodzie, diagnosta wystawia kartkę o przeglądzie i w adnotacjach pisze ze brak miejsca w dowodzie na podbicie, policja nawet nie burkneła słowem mimo iż kilka razy już to widzieli
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#26 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3367 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 luty 2017 - 09:20

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych To nie samochód że będą trzymać, na polu nie zabiorą, a po szosie nie ma potrzeby jeździć.

#27 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 20 luty 2017 - 12:50

To po  co chcesz  robic  przegląd? 

#28 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3367 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 luty 2017 - 15:06

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych jak będę przerejestrowywał to żeby w nowym dowodzie był ważny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 20 luty 2017 - 16:09

W  WK sankcji nie ma  za  przekroczenie  terminu 30  dni , ale tak naprawde po  tym  terminie  dowód  staje  sie  nieważny  mimo  aktualnych  badań  i nie masz prawa sie poruszać takim pojazdem .

Jeździłem samochodem z badaniami na kwicie ze stacji 3 lata bo zabranego dowodu jeden wydział komunikacji nie chciał wysłać do drugiego (w międzyczasie się przemeldowałem) i miałem kilka kontroli i żadnego badania. Pojazd ma mieć ważne badania techniczne.

#30 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 20 luty 2017 - 16:20

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych Jeśli pojazd został sprzedany, zmienia właściciela.sprzadający i kupujący mają 30 dni na zgłoszenie tego w WK.Po tym czasie dowód jest nieważny.A ty byłeś właścicielem cały czas, zmieniłeś tylko adres.Jazda bez dowodu też jest zabroniona

Edytowany przez mariuszd93, 20 luty 2017 - 16:24.

#31 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 20 luty 2017 - 17:42

Bez dowodu nie jest zakazana jak masz zaświadczenie o badaniu technicznym.

#32 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4196 postów

Napisany 20 luty 2017 - 17:45

Ooo , a to ciekawe ? Pokaż według jakiego przepisu tak twierdzisz .

http://www.mojehobby...ejestracyjnego/

Edytowany przez zetorki12, 20 luty 2017 - 17:52.

ZETOR TEAM

#33 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 20 luty 2017 - 19:48

na podstawie własnego doświadczenia i logiki. Samochód ma mieć ważne badania techniczne. Dowodem na to jest wpis w dowodzie ale też zaświadczenie o dokonaniu badania technicznego. Od Policji możesz dostać mandat za brak dowodu ale nie za brak badań technicznych (bo masz zaświadczenie) i nie mogą cie zholować (co teoretycznie grozi za brak badań technicznych - poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu).. Ja ani razu nie dostałem mandatu nawet za brak dowodu jak miałem zaświadczenie.

#34 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4196 postów

Napisany 20 luty 2017 - 19:52

Czyli sam przyznajesz że dowód jednak obowiązkowy , skoro grozi mandat B) .

ZETOR TEAM

#35 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 luty 2017 - 19:58

ale dowód dopuszcza pojazd do ruchu a nie zaświadczenie z BT i to dowód ma zawierać te informacje ;)

(dowód, pozwolenie czasowe czyli miękki dowód lub pokwitowanie za zabrany dowód np do 7 dni albo do miejsca parkowania itp).

Kilka lat temu mówił mi to gliniarz na szkoleniu z OSP (kierowanie ruchem a potem 100 pytań do było), a pytałem bo miałem zawsze 1-2 badania na kartce robione zanim dowód wymieniło się.

Ostatnio też gadałem z gliniarzami i uwierz mi że potrafią przymusić do wymiany DR (zawsze idzie zabrać dowód za zły stan techniczny pojazdu i niezgodne dane w DR czyli brak przeglądu/OBT w DR). Jedyne rozwiązanie to wizyta w WK a tam wymiana DR. Często tak robią jak właściciel ma kilka umów kupna i jeszcze nie przerejestrował pojazdu.

A że gliniarze odpuszczają czasem to inna sprawa bo z rozmów z ludźmi wiedzą więcej co się dzieje na ich terenie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2282 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 luty 2017 - 20:23

Nie ma co gdybać po to jest dowód rejestracyjny, dowód zawartego ubezpieczenia OC czy prawo jazdy aby mieć je przy sobie. A że ktoś ociąga się z przerejestrowaniem czy nie wymienia dowodu to przyjdzie czas że ścigną jak trafisz na odpowiednią osobę.

Sprzedający zgłosi ten fakt w swoim WK pokazując umowę, wypowie OC u swojego ubezpieczyciela i wtedy szczęśliwy nowy posiadacz będzie miał zmartwienie  ;) A jak jeszcze od 2018 roku wejdzie ten nowy CEPIK 2.0 to wcześniej czy później przesieją te wszystkie pojazdy które figurują jako zarejestrowane w WK a od nie wiadomo jakiego czasu nie pokazały się na SKP a na pewno to nastąpi skoro już teraz można sobie w historii pojazdu sprawdzić do kiedy ważne jest badanie techniczne czy pojazd posiada OC itd. Jak obiły mi się gdzieś o uszy założenia nowego projektu ustawy o badaniach spóźnialscy z badaniem +30 dni będą ponosić koszt podwójnego badania oraz badanie takie będzie odbywało się na stacji Transportowego Dozoru Technicznego, a znając zapędy naszego rządu to wszystko może być realne...

Co do wymiany dowodu jak zabraknie miejsca na pieczątki to wiadomo wszystko idzie o pieniądze, ale tragedii w kwestii ciągnika wielkiej nie ma bo co 2 lata badanie choć jak któryś kolega wcześniej wspomniał wymienna wkładka dowodu była by dobrym wyjściem dla nas jako kierowców, ale nie dla powiatów co ciągną z tego kasę. 

Edytowany przez Roki212, 20 luty 2017 - 20:50.

Dodaj odpowiedź