Zaloguj się, aby obserwować  
patryk741

Wózek widłowy-Rak

Polecane posty

patryk741    31

witam wszystkich!!! czy ktoś tutaj z czytających ten temat posiada może wózek widłowy rak i ma założoną do niego obrotnice do skrzyniopalet lub używa łyżki do ładowania towaru? Proszę o odpowiedzi :D dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja mam zrobioną na szybko łyżkę do raka.Jak chcesz to mogę poszukać zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

noo A jaka ma pojemność? no miło by było jak byś poszukał :)
Bo tegoroczne ceny ziemniaka nie pozwalają na zakup czegoś lepszego i najtańszym rozwiązaniem będzie Rak ale nie wiem czy sobie poradzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

też się na tym zastanawiam tylko do zboża tylko ja mam raka z silnikiem c330 i czy da radę podgarnac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

Mi aby zależy żeby nabrać ziemniaki w budynku łyżka i za pomocą silownika przechylic do podajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Zdjęcie powinno być niedługo w mojej galerii.Co do raka to ma on silnik 30-tki i radzi sobie z nią dość dobrze.Łyżkę używamy głównie do ziemniaków ale przez niewielki ciężar wózka widłowego i małe kółka trzeba nabierać ziemniaki z rozpędu(nie uszkadza to prawie ziemniaków) Raz wybieraliśmy ziemię z podwórka na około 35 cm bo utwardzaliśmy podjazdy do stodoły i bardzo nas zaskoczył bo ani razu się nie zakopał (jak nabiorę łyżkę ziemi to przód jest dobrze dociążony i nie ma problemów z jazdą).Jedyna wada a właściwie utrudnienie w raku to trochę szybki bieg pierwszy( jak wieziesz np skrzynki to na nierównym podłożu troche buja) ale wystarczy go chwilami przytrzymać na sprzęgle.Jak będziesz kupował raka to bierz najlepiej na dużym maszcie bo na moim ułożysz max 3 sprzynie drewniane a metalowe 2.Jak masz taką możliwość i potrzebę to bierz raka i rób łyżkę bo są to niedrogie sprzęty a jak u mnie to przynajmniej raz na dzień w sezonie musi być odpalony bo zawsze się do czegoś przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

oooo dziękuję Panu bardzo za pomoc :) I za te cenne informacje :D u mnie Rak będzie jeździć aby po betonie pod dachem więc nie się martwię :) co do masztu to tylko i wyłącznie biorę niski bo ogranicza mnie wysokość budynku i nie jestem w stanie ustawić 3 skrzyń ... no mówię Rak tylko do ładowania ziemniaków łyżką do podajnika... główny cel no i właśnie koszty naprawy i ten silnik jest na plus ale znowu sa spaliny ale z tym problem jakoś da się radę :) noo i jeszcze nie wiem jak rozwiązać sytuację z obrotnica ale tym będę się martwić później ... najważniejsza jest łyżka... jeszcze raz dziękuję Panu bardzo za pomoc :) a tak przy okazji ... dużo sadzisz ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja mam zwykłą wywrotnicę do skrzyniopalet na korbę, nakładaną na rogi widlaka ale myślę ostatnio nad zrobieniem takiej jak na filmie bo 3 tyś za orginalną obrotnicę to trochę za dużo a dodatkowo musiał bym rozbudować hydraulikę o jedną sekcję.

https://m.youtube.com/watch?v=yyjyvaNZSMw
W tym roku przechowujemy około 60 ton z tym, że ostatni rok chyba w piwnicy bo zaczeliśmy już przebudowę świniarni na przechowalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

noo wytwornica super :D ale ja jak już będzie wózek to tylko na takiej oryginalnej tylko czy jak będzie obrotnica łyżka to czy wózek da radę to podnieść wszystko :(
aaa rozumiem ... no trochę tego jest ... No my mamy trochę więcej tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

U mnie rak daje radę z toną buraczka na palecie więc raczej nie będzie problemu z udzwigiem a dzięki większemu ciężarowi na przedniej osi będzie się lepiej jeździć bo nie będzie tak skakał :)
https://plus.google.com/118259110125945713724/posts/Cuvd1AsEgec
Link do zdjęcia.
Sory za jakość ale zdjęcie zrobiłem telefonem zaraz po tym jak go rakiem rozjechałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

łyżka super :D jaka ma pojemność +- ... no obrotnica też by się przydała do skrzyń z buraczkami ... ogólnie jak już kupię taki wózek to będzie tylko stał w niedzielę bo będzie non stop potrzebny ... miejmy nadzieję ze da radę z łyżka i obrotnica no bo tak ... łyżka +- 300 kg obrotnica chyba +- 250 to mamy 550 kg no i jeszcze z 400 kg w łyżkę to do tony dobije więc nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

My jak kupowaliśmy raka to nie byliśmy jakoś do niego przekonani jednak trafiła się okazja i znajomy nas namawiał więc sprzedaliśmy stary maszt od ciągnika i kupiliśmy raka.Teraz nikt nas nie zmusi żeby go sprzedać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

hehe ... też mam maszt do ciągnika i jest już wygoda z tym ... kto by te wszystkie worki przekladał ... Ale głównie no jak już mówiłem łyżka to główny cel i zadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

W łyżkę pewnie wejdzie około 300 kg ziemniaków ale nigdy nie sprawdzałem ani nie mierzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

noo dobrze rozumiem :D a przy nabieraniu i podnoszeniu nie podnosi Ci tyłu? ta łyżka jest sterowana hydraulicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Jeżeli nabiorę pełną ziemi to tył podrywa ale jak jadę wolno to nie jest źle a sterowana jest przez tłok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj