Schadow

Fendt 312 pompa olejowa

Polecane posty

Schadow    0

Witam. Mam pytanie jak zwiększyć ciśnienie oleju w silniku.I czy przy wymianie pompy olejowej w silniku trzeba odjeżdżać przodem ciągnika? Fendt 312 LSA 1990r produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Niestety pech chciał, że ciągnik zatarł się na jednym tłoku, po rozebraniu okazało się że trzeba przeprowadzić kapitalny remont silnika i tak się pytam po prostu jak zwiększyć ciśnienie oleju bo mechanik mówił że warto by było to zrobić, ewentualnie zostanie jeszcze wymiana pompy olejowej :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Jak to zwiększyć ciśnienie?Jeśli robisz kapitalke to szlifujesz wał,nowe panewki i do tego pompa olejowa,która siedzi w rozrządzie i temat ciśnienia masz z głowy.Jeśli robisz remont to wymień i pompe,nie duży koszt a głowa spokojna.Wcześniej przy pracy nie świeciła się kontrolka od ciśnienia?

 

PS.dużo oleju pobierał Ci silnik?

Edytowano przez Turbomatiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Przy sw-400 jest zawór i tez można podnieść ciśnienie ale tylko dla oczu heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

No właśnie nie brał oleju. Też dziwna sytuacja po czasami na uwrociach jak obroty spadały na nominalne to kontrolka mignęła pare razy a tak to nic nie było żeby pałiła się przez jakiś dłuższy czas. Ale jak już robimy ten remont to chyba wymienimy tą pompę żeby miec głowę spokojną  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


    • Przez Rybson5
      Witam wszystkich!
      Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy. 
      Podczas wymiany uszczelki pod głowicą okazało się że gniazda płynu w kolektorze są wyżarte i kolektor nie nadaje się do ponownego zamontowania. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i doradzi co w takiej sytucji zrobić? Myślałem o nalaniu wżerwów tigiem ale nie wiadomo co to jest za stop metalu i jak będzie reagować.. Bardzo ciężko znaleźć coś używanego na rynku a cena nowego to 6500 zł... 



    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez rolkam72
      Sprzedam części do pompy opryskiwacza p90 Biardzki Zbuczyn. Części w dobrym stanie. Jeśli coś potrzebujesz pisz. Możliwość wysyłki 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj