Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

84 odpowiedzi na ten temat

#81 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 18:34

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Pronar 82a ty jak skończysz gimnazjum to wtedy pogadamy bo narazie to ty fantazjujesz i chyba niewiesz ile kosztuje 200konny traktorek ale ja wiem że za 12letni dałem wiencej a duzo wiencej jak ty za nowego pronarka ito gotówką.Jestem ciekaw jak se wyrobisz konto w banku i na własny rachunek kupisz rope i nawozy itp .A wiedz że płyg do 200konnego ciągnika kosztuje wiencej jak pronar i jak bierzesz sie za pisanie głupot to posprawdzaj ceny i fakty.Jestem też ciekaw z jakiej produkcji osiągasz takie dobre osiągi finnansowe bo bym chętnie wszedł w to

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Dzisiaj, 16:19
  •  

#82 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 marzec 2009 - 18:48

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Zeby w 5 lat zarobic na ciagnik 200KM to tylko maryska ;)
Wracajac do tematy to tez czasem sobie ciagniki porownuje i raczej wybrałbym proxe
dlaczeg??
bo Jakos bradziej do mnir przemawia ich technika ;)

#83 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 11:01

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 No jak byś chciał wiedzieć to gimnazjum skończyłem 2 lata temu, mam prawko itp. U mnie w gospodarstwie wychodzi ponad 1000 zł za 1ha na czysto, a był rok co nawet miałem ponad 1500zł na czystko, wszystko odliczone, paliwo robocizna, nawozy i opryski. Ze 120 ha wychodzi na rok 120 000 zł na czysto, to przez 5 lat daje 600 000 zł, wiadomo że trzeba żyć i około 200 tys trzeba na życie przeznaczyć, czyli zostaje nam 400 tys, za jakieś 350 tys można kupić ciągnik około 200 km, a jak byśmy brali na PROW to możemy go mieć za jakieś 200 tys i jeszcze możemy do niego kupić maszyny... No chyba że u was zostaje te 500 zł a nawet i nie no to nie wiem po co robić, aby robota była? ;)
2 lata temu z buraka cukrowego za 4ha miałem na czystko 40 tys, a w tym roku za 3ha miałem tylko 15 tys na czystko...
Ja kupiłem Pronara bo był tani i miał dużo koni, mi nie trzeba wypasionego sprzęty, JD czy Fendta, bo jak kupie taki sprzęt to na pewno na nim nie zarobie i wole mieć Pronara iż jakiegoś starego wyżałowanego i wytłuczonego MF-a
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#84 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 19:38

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 jednym słowem ty pronar to jesteś gospodarz pełną gębą ,Wystarczy że policzysz hektary i już wiadomo ile na czysto zarobisz na 5 lat do przodu.Oczywiście jak tatuś te hektary przepisze bo jak sie kupuje ziemie po15 tyś to po pietnastu latach można już liczyć że zaczniemy zarabiać noiwtedy to już tylko 5 lat zbieramy kaske i kupujemy nowe 200km i maszyny .No ale to by jakiś temat założyc trzeba inny bo tu śmiecimy tylko nienatemat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 19:55

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Tez się macie o co kłócić, prawda jest tak,że jeden ma kupę hektarów w kredycie i co zarobi (jeśli dzisiaj zarobi....) to prawie wszystko odda na raty, a to za pole, a to za sprzęt i faktycznie w ten sposób jest się ciężko dorobić nawet korzystając z różnorakich dofinansowań, a Ci którzy jada na czysto, nic nie splacają to fakt przy tym 1-1,5 tyś zysku z ha już można coś dzialać, ale tez pod warunkiem, że nie musisz wykarmić w domu kilka gęb bo i wtedy też nie pofikasz.... ;) Ale wróćmy do tematu.......

Dodaj odpowiedź