Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

84 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:48

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 No może i przesadziłem trochę z tymi 250 km, ale ponad 150 to minimum na taki areał...
Chłop ze wsi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Dzisiaj, 15:34
  •  

#62 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 15:42

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Do autora tego tematu: zastanów się jeszcze nad ursusem 6024 bo taka sama moc a silnik perkinsa jest oszczędny. Nie jestem przeciwnikiem zetora ani ursusa czy pronara, ja stawiam na fakty ale to twój wybór
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#63 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:21

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Apropo kupywania ciągnika na wyrost to powiem tak jeśli są przesłanki do powiększenia areału w niedługim czasie ale jak sie naskrobie na ciągnik 250km to trzeba wziasc pod uwage że pług do niego wyniesie np kwernelanda 250tyś a za ta kwote można kupić np Zetora Forterre i pług 4 obrota.Znajomy kupił JD 300km no i ciąga nim 2 przyczepy 4t bo namaszyny już niestać.
Wracając do tematu autora to powiem ci niesłuchaj nas zabardzo bo mytu gadu gadu ale zaden znas niema tego P5 i możemy tu tylko powymyślać .Ja myśle że jak jestes odważny to pójdziesza za pronarem ajak zaufasz tradycji to za Zetorem.Ja mam fabryke pod bokiem ale zamawiam Zetora.

#64 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 17:33

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Otóż to możemy tylko teoretycznie porozważać, ale warto zapytać właścicieli P5 o ich maszyny, chyba kilku jest na AF?

Też myślałem o Ursusie, w końcu trzeba wspierać naszych, ale chyba 6024 jeszcze nie było jak szukałem informacji. Inne Ursusy około 80KM miały za słaby podnośnik, założyłem że minimum to 4t udźwigu (mam agregat 1600kg+200kg siewu).

Tak dla rozluźnienia atmosfery: podobno ktoś odkrył że klamki w kabinie p5 są ruskie :blink:

#65 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 17:44

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 A przedni most to jest cytuję z tabliczki znamionowej: Zf de Brasil S.A.. Znajomemu po roku czasu zaczął przeciekać w nim uszczelniacz. Następna ciekawa sprawa to sprzęgło które się mu nadzwyczajniej w świecie rozpadło. Pronarowske łyżki do ładowacza to jakieś nieporozumienie. Chyba z plasteliny one są. Ma około 250 mtg.

#66 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:32

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Co do Pronara P5:
ten most to nie wiem ale chyba też jest ZF... i sugerujesz ze jest produkowany w brazylii, czy to tylko jakaś nazwa firmy???
kabina (klamki też) są produkowane w Narwi
co do tych "łyżek" do tura to nie moge za dużo sie wypowiedzieć, bo nie interesuje sie tym, ale myśle że określenie "jak z plasteliny" to duuuuża przesada, a tak w ogóle to na jakiej podstawie tak sądzisz???? jakiś pojedynczy przypadek był, gdzie jakiś nierozsądny pan nie tak używał tego jak powinien???
ja akurat zapoznawałem sie z bezpośrednimi opiniami użytkowników (nie pisze tego aby pisać) dwóch znam u jednego byłem, oglądałem, jeździłem ciągnikiem itd... żaden z nich nie narzekał na jakieś elementy techniczne podkreślam że żaden... przeważne usterki to:problemy z klamkami (od dachu najczęściej tzn "szyberdach") i jakieś tam przeciekające (w zasadzie tylko "pocące sie", ale jak był jeszcze na gwarancji, to wymienili mu to gratis) węże, ale to naprawde drobnostki...
Co do jakości wykonania, jest naprawde na dobrym poziomie, ładnie wykonane, tak jak być powinno (wiadomo że bez fajerwerków), w kabinie jest dość dobrze, myśle że można porównać do zachodnich ciągników...(oczywiście z podstawowym wyposażeniem :D )
Elementy mechaniczne/techniczne są również na dość wysokim poziomie, jednak sami właściciele nie ukrywali, że czasami nawet się nakrętki od kuł luzowały (nie ma co sie oszukiwać, wszystko montowane jest w Polsce...ale i tak jest nieźle
To że pronar użył części innych firm wg. mnie jest to plusem, bo narazie nie ma możliwości wyprodukowania we własnym zakresie tego, więc lepiej jest kupić z zachodu (a nie samemu produkować byle co i jeszcze gorsze byle co sprzedawać)

Co do zetora:
tam ogólnie to ciagniki nie są aż tak awaryjne, lecz problem ze sprzęgłem występuje w połowie wyprodukowanych ciągników...
nie ma tak żadnego powershiftu, jest poprostu wzmacniacz momentu (jakaś konstrukcja zetora, tarczki itd.)
jakość wykonania w kabinie zaskoczyła mnie (oczywiście nie pozytywnie), wszystko zrobione prosto, najlepszym przykłądem jest to jak są umieszczone wajchy od hydrauliki zewnętrznej (jak ktoś siedział w nim to wie o czym mowa), z tego co zaobserwowałem to jakość w kabinie jest podobna do jakości w ciągnikach marki FARMER, podzespoły nie są jakieś rewelacyjne (w porównaniu do serii p5, p7 to: nie ma porównania :D ) zresztą nawet same parametry techniczne nie są aż takie dobre (napewno nie lepsze niż w p5)
tak ogólnie zetor nie jest jakimś tam złym ciągnikiem, jak najbardziej godny polecenia biorąc pod uwage cene za jaką można go nabyć :(, lecz moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem byłby PRONAR 5110, a najlepiej 5112 :blink:

Pozdrawiam Daniel215 :(

#67 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:43

No może i przesadziłem trochę z tymi 250 km, ale ponad 150 to minimum na taki areał...

Śmieszne takie gadanie... na 120 ha minimum ponad 150km? Ponad 120 to bym się zgodził. Teraz weź takiego kup za nie małą kasę do niego też już muszą być większe maszyny bo na pusto nie może chodzić. I nie gadaj że jak nie będzie wielki to się rozsypie na takim areale bo to g*wno prawda. Czy się rozsypie czy nie zależy od kierowcy w większości przypadków...
Przepraszam za mały OT

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej o Proximie 8441 to się spytaj użytkownika @Paatryczek1900 bo on takowego posiada i może co nieco o nim powiedzieć.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#68 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:06

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Ja jak bym miał te 120 ha to na pewno nie męczył bym się ciągnikiem co ma te marne 120 km czy 150km, bo jak dla mnie to jest za mało i musiał bym mieć te 180-200 km pod maską, a jak ktoś ma tak dużo pola i go nie stać na ciągnik i maszyny do niego, to po co robić skoro nie ma wystarczających przychodów z gospodarstwa na dalszy rozwój??
Chłop ze wsi

#69 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:27

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Tarczki?? A niby jak inaczej ma być realizowany powershift?
A tutaj porównanie powershiftu konstrukcji Zetora i konkurencji:
http://www.vutr.cz/p...07_nasobice.pdf

#70 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:47

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 nie no ok ok spokojnie...przecież napisałem o tarczkach, bo tak każdy wzmacniacz działa... ale chodziło mi o to że w zetorze nie ma powershiftu, tylko wzmacniacz na jego bazie... wzmacniach polega tylko (a może aż) na zmianie prędkości obrotów wchodzących i wychodzących... :blink:
Co do tego linku, to niestety języka czeskiego nie znam... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:53

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 PRONAR 82a jestem ciekaw kiedy będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwo ile ijakie ciągniki kupisz za swoje pieniądze .Myślisz że 120h to az tyle żeby miliony zarabiać i wydawać na maszyny i ciągniki?

#72 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:10

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Hehe dla niektórych powershift to mega hiper wypasione magiczne urządzenie występujące tylko w zachodnich porządnych ciągnikach :blink:
W Zetorach właśnie takie coś jest i nawet są w tym jakieś tarczki :D
Wykończenie kabiny rzeczywiście szału nie robi, lepiej już było w 7211 z 1988r
Coś ciekawego o silnikach Zetora:jako jedne z nielicznych spełniają normę emisji spalin Tier3 bez użycia elektronicznie sterowanego wtrysku commonrail, to dobrze świadczy o konstruktorach tych silników. Czytałem że trudno to osiągnąć bez wtrysku CR i to jest główną przyczyną jego stosowania w mniejszych silnikach. W dodatku mają przygotowany 6 cylindrowy silnik do Maxterry spełniający Tier4 też na rzędowej pompie tłoczkowej, to jest dopiero coś.
Nie wiem czy jest jakaś firma która nie używa komponentów z zewnątrz, chyba wszyscy coś dokupują, nawet Fendt ma silnik Deutza...
Pronara właśnie bym porównał do Farmera czy Farmtracka, czyli typowych składaków i nie jest jakaś złośliwość, tylko mają podobne założenia; wziąć sprawdzone komponenty dorzucić kabinę, maskę i poskładać to do kupy w traktor, wcale niekoniecznie zły. Sam bym chętnie tak zrobił jak bym potrafił :D, bo żaden ciągnik(samochód, komputer, system operacyjny...) nie jest idealny i chciałoby się mieć coś z tego czy innego modelu innego producenta.

#73 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 29 marzec 2009 - 20:36

tam ogólnie to ciagniki nie są aż tak awaryjne, lecz problem ze sprzęgłem występuje w połowie wyprodukowanych ciągników...
nie ma tak żadnego powershiftu, jest poprostu wzmacniacz momentu (jakaś konstrukcja zetora, tarczki itd.)
jakość wykonania w kabinie zaskoczyła mnie (oczywiście nie pozytywnie), wszystko zrobione prosto, najlepszym przykłądem jest to jak są umieszczone wajchy od hydrauliki zewnętrznej (jak ktoś siedział w nim to wie o czym mowa), z tego co zaobserwowałem to jakość w kabinie jest podobna do jakości w ciągnikach marki FARMER, podzespoły nie są jakieś rewelacyjne (w porównaniu do serii p5, p7 to: nie ma porównania :blink: ) zresztą nawet same parametry techniczne nie są aż takie dobre (napewno nie lepsze niż w p5)
tak ogólnie zetor nie jest jakimś tam złym ciągnikiem, jak najbardziej godny polecenia biorąc pod uwage cene za jaką można go nabyć :D, lecz moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem byłby PRONAR 5110, a najlepiej 5112 :D

Pozdrawiam Daniel215 :(

o żadnych problemach ze sprzęgłem nie słyszałem. No powershift jak by był to by było dobrze ale bez niego też da się żyć, http://www.agrofoto....mage108265.html jeśli w pronarze P5 też tak jest to naprawdę luksus może startować z tymi dźwigniami do cyklopa, te wajchy przy zetorze są umieszczone w dobrym miejscu wygodnie dla ręki można normalnie trzymać rękę na podłokietniku nie trzeba grzebać gdzieś tam na dole. Co do podzespołów nie ma na co narzekać czemu wg. Ciebie są złe nie psują się i są ok lepsze takie jak jakieś nie wiadomo jakiej firmy ale mają się psuć sprzęt ma wykonywać dobrze swoją prace a nie tylko się nazywać. Niektórzy zwracają tylko uwagę na nazwę. :/
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#74 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:53

PRONAR 82a jestem ciekaw kiedy będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwo ile ijakie ciągniki kupisz za swoje pieniądze .Myślisz że 120h to az tyle żeby miliony zarabiać i wydawać na maszyny i ciągniki?

Obecnie ja wraz z tatem prowadzę gospodarstwo i ja akurat wybierałem ciągniki i sprzęt, tak samo ja musiałem się liczyć z tym ile kasy mogę wydać itp. Wiem że milionów nie da się zarobić ale żeby ze 120 ha w ciągu 5 lat nie kupić ciągnika o mocy około 200 km i sprzętu do niego to nie nie mamy o czym rozmawiać, gospodarstwo musi zarobić na siebie. Jest PROW można składać wniosek o ciągnik, na 120 ha spokojnie dostaniemy ciągnik o mocy 200 km a nawet większy, i za te 200 tys będziemy mieli ciągnik a za 100 tys następnych będziemy mieli maszyny... A ten sprzęt na pewno będzie nam służył 10-20 lat i będziemy mieli więcej czasu.
Chłop ze wsi

#75 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 21:06

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 U nas obrabiamy 120 ha i nie mamy 200 konnego ciągnika i przez 5 lat nie zamierzam takiego kupować bo się po prostu nie opłaca i jeśli za 300 tys kupisz maszyny z ciągnikiem 200 konnym to jesteś dobry. PROW swoją drogą ale kredyt na milion złotych musisz wziąć i jeszcze jak masz uprawę zboża albo kukurydzy na ziarno to powodzenia przy tych cenach :blink:

#76 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 21:08

nie no ok ok spokojnie...przecież napisałem o tarczkach, bo tak każdy wzmacniacz działa... ale chodziło mi o to że w zetorze nie ma powershiftu, tylko wzmacniacz na jego bazie... wzmacniach polega tylko (a może aż) na zmianie prędkości obrotów wchodzących i wychodzących... :blink:
Co do tego linku, to niestety języka czeskiego nie znam... :D

A więc ja też nie umiem czeskiego :D , ale nagłówek w tłumaczeni brzmi nie inaczej jak Wzmacniacze momentu obrotowego ciągnikowych przekładni :( . A pod każdym zdjęciem jest podpisane np. Násobič 4^o Case czyli Wzmacniacz 4-stopniowy Case. Oprócz niego występują opisy pod zdjęciami w tej publikacji takie marki jak: Steyr, ZTS, Landini, Same, John Deere, Fiat i oczywiście Zetor. Oprócz tych marek w tekście występują także Renault, Massey Ferguson, Deutz, Valtra i wszędzie pisze o wmacniaczach momentu :( .
Wniosek jest bardzo prosty. Powershift to nic innego jak wzmacniacz momentu obrotowego :) w tłumaczeniu na nasz.

#77 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 21:10

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 http://www.agrofoto....image44615.html
Tak wygląda boczny panel w Pronarze P5
Chłop ze wsi

#78 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 29 marzec 2009 - 21:23

U nas obrabiamy 120 ha i nie mamy 200 konnego ciągnika i przez 5 lat nie zamierzam takiego kupować bo się po prostu nie opłaca i jeśli za 300 tys kupisz maszyny z ciągnikiem 200 konnym to jesteś dobry. PROW swoją drogą ale kredyt na milion złotych musisz wziąć i jeszcze jak masz uprawę zboża albo kukurydzy na ziarno to powodzenia przy tych cenach :blink:

mój kumpel ma też ponad 100ha i radzi sobie NH TD80D i Zetorem Proxima 8441 z turem.
Taki kredyt to hohoho mój tata nawet nie chciał brać kredytu na 50tyś a mowa na milion hahaha :D wszystko było kupione za swoją kasę i dobrze zrobiliśmy :D.
Dla niektórych osób co zaciągają takie kredyty to pełen szacun taki rolnik bierze kredyt na milion złotych i ma np. 20 krów i cena mleka spadnie to noga może się powinąć i co wtedy komorniczek i szubienica? :/
Rozumiem jak 200tyś na traktor weźmie nie więcej góra 500 tyś zł ale to już na chlew bo na traktor mały rolnik jak tyle wyda to głupota :/ (chodzi mi teraz o małe gospodarstwo oczywiście bo na duże na traktor może brać więcej)
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#79 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 21:27

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Ja też wszystkie maszyny kupuję za gotówkę i nie mówiłem o żadnym kredycie tylko o tym że przez 5 lat można spokojnie na taki sprzęt na składać kasy przy dobrym gospodarowaniu :blink: Ale dobra zakończmy rozmowy nie tyczące się tematy. Sorki za ot
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 21:52

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Przez 5 lat spokojnie zarobić na ciągnik ponad 200KM? To chyba maryśkę trzeba uprawiać i grzybki :blink:

Dodaj odpowiedź