maly1248

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

Polecane posty

adikpl1    257
nie no ok ok spokojnie...przecież napisałem o tarczkach, bo tak każdy wzmacniacz działa... ale chodziło mi o to że w zetorze nie ma powershiftu, tylko wzmacniacz na jego bazie... wzmacniach polega tylko (a może aż) na zmianie prędkości obrotów wchodzących i wychodzących... :blink:

Co do tego linku, to niestety języka czeskiego nie znam... :D

 

A więc ja też nie umiem czeskiego :D , ale nagłówek w tłumaczeni brzmi nie inaczej jak Wzmacniacze momentu obrotowego ciągnikowych przekładni :( . A pod każdym zdjęciem jest podpisane np. Násobič 4^o Case czyli Wzmacniacz 4-stopniowy Case. Oprócz niego występują opisy pod zdjęciami w tej publikacji takie marki jak: Steyr, ZTS, Landini, Same, John Deere, Fiat i oczywiście Zetor. Oprócz tych marek w tekście występują także Renault, Massey Ferguson, Deutz, Valtra i wszędzie pisze o wmacniaczach momentu :( .

Wniosek jest bardzo prosty. Powershift to nic innego jak wzmacniacz momentu obrotowego :) w tłumaczeniu na nasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
U nas obrabiamy 120 ha i nie mamy 200 konnego ciągnika i przez 5 lat nie zamierzam takiego kupować bo się po prostu nie opłaca i jeśli za 300 tys kupisz maszyny z ciągnikiem 200 konnym to jesteś dobry. PROW swoją drogą ale kredyt na milion złotych musisz wziąć i jeszcze jak masz uprawę zboża albo kukurydzy na ziarno to powodzenia przy tych cenach :blink:

mój kumpel ma też ponad 100ha i radzi sobie NH TD80D i Zetorem Proxima 8441 z turem.

Taki kredyt to hohoho mój tata nawet nie chciał brać kredytu na 50tyś a mowa na milion hahaha :D wszystko było kupione za swoją kasę i dobrze zrobiliśmy :D.

Dla niektórych osób co zaciągają takie kredyty to pełen szacun taki rolnik bierze kredyt na milion złotych i ma np. 20 krów i cena mleka spadnie to noga może się powinąć i co wtedy komorniczek i szubienica? :/

Rozumiem jak 200tyś na traktor weźmie nie więcej góra 500 tyś zł ale to już na chlew bo na traktor mały rolnik jak tyle wyda to głupota :/ (chodzi mi teraz o małe gospodarstwo oczywiście bo na duże na traktor może brać więcej)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja też wszystkie maszyny kupuję za gotówkę i nie mówiłem o żadnym kredycie tylko o tym że przez 5 lat można spokojnie na taki sprzęt na składać kasy przy dobrym gospodarowaniu :blink: Ale dobra zakończmy rozmowy nie tyczące się tematy. Sorki za ot


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Przez 5 lat spokojnie zarobić na ciągnik ponad 200KM? To chyba maryśkę trzeba uprawiać i grzybki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pronar 82a ty jak skończysz gimnazjum to wtedy pogadamy bo narazie to ty fantazjujesz i chyba niewiesz ile kosztuje 200konny traktorek ale ja wiem że za 12letni dałem wiencej a duzo wiencej jak ty za nowego pronarka ito gotówką.Jestem ciekaw jak se wyrobisz konto w banku i na własny rachunek kupisz rope i nawozy itp .A wiedz że płyg do 200konnego ciągnika kosztuje wiencej jak pronar i jak bierzesz sie za pisanie głupot to posprawdzaj ceny i fakty.Jestem też ciekaw z jakiej produkcji osiągasz takie dobre osiągi finnansowe bo bym chętnie wszedł w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Zeby w 5 lat zarobic na ciagnik 200KM to tylko maryska ;)

Wracajac do tematy to tez czasem sobie ciagniki porownuje i raczej wybrałbym proxe

dlaczeg??

bo Jakos bradziej do mnir przemawia ich technika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No jak byś chciał wiedzieć to gimnazjum skończyłem 2 lata temu, mam prawko itp. U mnie w gospodarstwie wychodzi ponad 1000 zł za 1ha na czysto, a był rok co nawet miałem ponad 1500zł na czystko, wszystko odliczone, paliwo robocizna, nawozy i opryski. Ze 120 ha wychodzi na rok 120 000 zł na czysto, to przez 5 lat daje 600 000 zł, wiadomo że trzeba żyć i około 200 tys trzeba na życie przeznaczyć, czyli zostaje nam 400 tys, za jakieś 350 tys można kupić ciągnik około 200 km, a jak byśmy brali na PROW to możemy go mieć za jakieś 200 tys i jeszcze możemy do niego kupić maszyny... No chyba że u was zostaje te 500 zł a nawet i nie no to nie wiem po co robić, aby robota była? ;)

2 lata temu z buraka cukrowego za 4ha miałem na czystko 40 tys, a w tym roku za 3ha miałem tylko 15 tys na czystko...

Ja kupiłem Pronara bo był tani i miał dużo koni, mi nie trzeba wypasionego sprzęty, JD czy Fendta, bo jak kupie taki sprzęt to na pewno na nim nie zarobie i wole mieć Pronara iż jakiegoś starego wyżałowanego i wytłuczonego MF-a


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jednym słowem ty pronar to jesteś gospodarz pełną gębą ,Wystarczy że policzysz hektary i już wiadomo ile na czysto zarobisz na 5 lat do przodu.Oczywiście jak tatuś te hektary przepisze bo jak sie kupuje ziemie po15 tyś to po pietnastu latach można już liczyć że zaczniemy zarabiać noiwtedy to już tylko 5 lat zbieramy kaske i kupujemy nowe 200km i maszyny .No ale to by jakiś temat założyc trzeba inny bo tu śmiecimy tylko nienatemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tez się macie o co kłócić, prawda jest tak,że jeden ma kupę hektarów w kredycie i co zarobi (jeśli dzisiaj zarobi....) to prawie wszystko odda na raty, a to za pole, a to za sprzęt i faktycznie w ten sposób jest się ciężko dorobić nawet korzystając z różnorakich dofinansowań, a Ci którzy jada na czysto, nic nie splacają to fakt przy tym 1-1,5 tyś zysku z ha już można coś dzialać, ale tez pod warunkiem, że nie musisz wykarmić w domu kilka gęb bo i wtedy też nie pofikasz.... ;) Ale wróćmy do tematu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj