Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 08:51

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Sorki za sianie zamętu, ale 5110 to od daawna nie widziałem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Dzisiaj, 23:17
  •  

#42 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 14:55

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 @Cez4R Ma rację 5110 z Perkinsem już nie produkują, została tylko 5130 z Turbo. Byłem z przedstawicielem w Narwi i interesowałem się 5110 ale nie było ani jednej na placu, ani w kraju! Wiec wystawili mi ofertę na 5112. Zobaczcie sobie mój skan tam jest numer możecie sobie zadzwonic i spytac. Mi tak powiedzieli. Choc i wmawiali na początku ze 5110 bedzie kosztowac 110 000 zapomnieli dodac ze Netto :lol: Ale ostatnie sztuki 5110 szły troszkę taniej jakiś czas temu...

#43 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 22:36

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Według mnie Zetor to już sprawdzona marka i ja bym stawiał na Proxime

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia, to że sprawdzona marka to nie uzasadnienie.

#44 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 14:29

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Myślę,że nie masz co się podpalać na P5 bo wychodzi tak jak pisałem, cena za niego kosmos, a miałem go okazję na żywo porównać do Proximy 8441 i niczym mi nie zaimponował, taki sam traktor jak Proxa i tej samej klasy, a Proxa chociaż jest już w miarę sprawdzona no i różnica w cenie 20tyś. Za te pieniądze to możesz kupić coś z SAME albo LAMBO np. r3. Aha tu ktoś podawał różnice w wadze, to Zetor podaje masę traktora bez obciążników a Pronar już był w obciążnikach, wiem bo w ROLTEKSIE obok siebie stały i porównywałem parametry ich tabliczki znamionowe, po za tym Proxima wydawala mi się jak by trochę większa. No i ta cena 20 tys różnicy.....

#45 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 16:38

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Jak na pewno są w tej samej cenie weź Pronara, w Zetorze nie ma takiego wyposażenia. Jedyny problem z Pronarem jest taki, że to składak.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#46 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 17:38

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 ja powiem tak -mam mtz od 1992r jestem zniego zadowolony pod jednym względem,tanie części i wmiare mało pali ale to już wszystko z jego zalet.Znajomy ma pronara od 5 lat i tam juz niema śróki której by nieodkręcał.Pozatym sprzedaje mtz kupuje proxime imyśle że błędu niepopełniam.Nara

#47 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 17:55

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 tylko że ten pronar ma tyle wspólnego z mtz ze są produkowane w fabryce która kiedyś mtz robiła a raczej pronary na bazie mtz

a co do składaka to który ciagnik nie jest składakiem??

#48 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:33

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Gość nie kupi tego Pronara bo już ich nie produkują, chyba że używanego. Możliwe że p5 to udany ciągnik, ale marce brak jeszcze renomy którą cieszy się Zetor.

#49 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 14:58

ja powiem tak -mam mtz od 1992r jestem zniego zadowolony pod jednym względem,tanie części i wmiare mało pali ale to już wszystko z jego zalet.Znajomy ma pronara od 5 lat i tam juz niema śróki której by nieodkręcał.Pozatym sprzedaje mtz kupuje proxime imyśle że błędu niepopełniam.Nara

Powiedz mi co ma MTZ do Pronar P5?? Nic i nawet nie gadaj takich głupot bo to jest żałosne i śmieszne :D Odezwie się taki co nie ma zielonego pojęcia o takim ciągniku i sieje zamieszanie :blink:
Chłop ze wsi

#50 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:54

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Pronar 82 a chłopcze ja podejrzewam że wiem troche wiecej o mtz ,pronarach i nowych wersjach min p5. Mieszkam 20km od fabryki i myśle że wiecej tam razy byłem od ciebie oraz znam troche wiecej pracowników, serwisantów czy kierowników.
nieraz usmarowałem ręce po łokcie ukolegi przy pronarze który pracuje na 120 h a nie na 22 czyli pewnie nienagżał sie nigdy do tega stopnia by pociekł zniego olej zpod każdej uszczelki. Nie porównuj sprawdzonej technologi zetora do czegoś co zostało zmontowane z 5 różnych traktorów.I skoroś taki obcykany w PRONARACH to pewnie widziałeś jak ma zrobiony podnośnik w P że obrotówka przy obrocie ryje po ziemi bo za nisko podnosi albo pewnie niewidziałeś jak po osfalcie jechał nowy pronar(P) i tak sobie pękł na pół? Jechał na testy ale nie dojechał. No ja to wszystko widziałem jak kolega pyta to mu odpowiadam jak najlepiej umiem.A jak pojezdzisz tyle lat co ja na mtz czy tez innych jego podróbkach to też zmienisz zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:48

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 ale P5 nie jest związany niczym z MTZ

zetor też jest składany "z kilku różnych traktorów" np przedni most carraro

#52 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 28 marzec 2009 - 21:56

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Większość ciągników składanych z różnych traktorów, jak nie silnik to co innego.

Edytowany przez MarcinPykuS, 28 marzec 2009 - 22:28.
Cytowanie poprzedniego postu.

Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:02

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 dokładnie
tylko denerwuje mnie takie gadanie że pronar to beee bo składak a zetor to cacay bo zetor

#54 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:04

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 A Pronar nie jest składany z kilku obcych części?? Silnik Perkins, Podnośnik Bosch to tyle co ja wiem a ile jest na prawde to już sie zapytajcie od kogoś kto posiada takowy ciągnik....

Co do tematu to Kupiłbym chyba raczej Zetora... może dlatego że już mam jednego i jakoś nie narzekam.... Choć za Pronarem przemawia wyposarzenie... Ale wybór należy do ciebie

#55 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 28 marzec 2009 - 22:06

dokładnie
tylko denerwuje mnie takie gadanie że pronar to beee bo składak a zetor to cacay bo zetor

o Zetorze nie którzy też tak piszą nie wiem czemu specjalnie nazłość piszą coś nawet czego nie wiedzą tylko z plotek a jak by nimi porobili to by zmienili zdanie albo np. jakby na Proximie była naklejka Massey Ferguson a na MF Zetor to oczywiście by było że Zetor w barwach MF lepszy bo to jest Massey Ferguson.

Do większości osób przemawia tylko firma
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#56 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:11

A Pronar nie jest składany z kilku obcych części?? Silnik Perkins, Podnośnik Bosch to tyle co ja wiem a ile jest na prawde to już sie zapytajcie od kogoś kto posiada takowy ciągnik....

jest składany z kilku części, silnik perkinsa, skrzynia zf, tak jak zetor ma podzespoły innych producentów, ale ze jest składany z części kilku różnych firm to nie świadczy że jest zły a wręcz przeciwnie, może świoadczyć ze może być lepszy bo jest na podzespołach znanych i cenionych firm

#57 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:25

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Jak tak patrze na to co napisaliście, to dochodze do wniosku że:
albo macie po 5-6 lat (tacy też sie mogą zarejstrować)
albo jesteście jakimiś starszymi ludźmi (ok 70lat) którzy słyszeli tylko o zetorze i ursusie (a pronar to jakiś nowy niedobry wynalazek)
lub tak cwaniakujecie i sie mądrzycie :blink:
(bez urazy, nie jest to skierowane do poszczególnych użytkowników tylko ogółem, zluzujcie troche, to jest forum rolnicze...)

Pronar p5 5110 to bardzo dobra maszyna, zbudowana z podzespołów zachodnich firm takich jak:
ZF (Producent skrzyń przekładniowych do maszyn rolniczych, skrzynie tej firmy montowane są również w ciągnikach marki FENDT, CASE)
BOSCH (Producent układów hydraulicznych, wykorzystywanych również w ciągnikach takich marek jak np. CASE)
PERKINS (Wytwórca silników spalinowych, w ilu maszynach stosowana nie musze chyba nikomu przypominać)
IVECO MOTORS (Dostawca silników spalinowych do min. ciężarówek firmy IVECO, zresztą nazwa mówi sama za siebie)

Rozwiązania na patentach stosowanych w prawie wszystkich ciągnikach rolniczych takie jak:
POWERSHIFT (nie mylić ze wzmacniaczami momentu takich jakie są np. w ursusach, w zetorach nie wiem ale prawdopodobnie też)
siedzisko GREMMER (montowane w każdym zachodnim sprzęcie)
zaczep transportowy SCHAMULLER (dobre, wygodne rozwiązanie, stosowane w nie jednym ciągniku)

*wszystko oczywiście napisane jest dla przykładu, moge się w niektórych rzeczach mylić, jeśli coś to nie chciałem nikogo nieświadomie urazić

#58 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 06:56

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Wzmacniacze montowane w dzisiejszych Zetorach są też typu Powershift, o ile się nie mylę to w starszych typu 16145 też takie były, co najwyżej różniły się sposobem załączania, ale nadal jest to przekładnia planetarna z hamulcem.
Rzeczywiście w większości ciągników znajdziemy jakieś podzespoły z zewnątrz, ale nie można mówić że Zetor to składak, jednak zdecydowaną większość podzespołów produkują sami. Wg mnie można powiedzieć że w Zetorze jest tyle "obcych" części co w Pronarze p5 części swojskich produkcji Pronara, tak że wrzucanie tych 2 marek to jednego worka z etykietką składak jest pozbawione sensu.
Dobrze, że Pronar się rozwija, wprowadza nowe modele, przynajmniej mamy jakiś swój ciągnik poza Ursusem, może za jakiś czas będzie się cieszył takim zaufaniem wśród Polaków jak Zetor. Jednak dobrej marki jeszcze sobie nie wyrobił, może to zmienią nowe modele, bo przypominając sobie serie 82 ludzie nie chcą słyszeć o tej marce.
Ani jedna marka ani druga nie jest idealna, sam mam Zetora od 20lat, zamówiłem kolejnego i nie mam do nich większych zastrzeżeń.
Jestem ciekaw kto z dyskutujących ma Pronara p5, lub chociaż pracował nim kilka dni, bo chwalenie czegoś co się widziało tylko na obrazku czy wystawie maszyn wg mnie nie ma sensu. Można oczywiście podejrzewać, że jeśli jest złożony z części renomowanych producentów to będzie dobry, tylko że ja bym się powstrzymał od tego póki nie zobaczę jak kilka lat orze pole i się nie rozsypie. Taki np Zefir produkcji chińskiej (kopia strarego NH czy Fiata) też super wygląda, wydaje się solidny, ciężki a tak na prawdę nic nie możemy powiedzieć na jego temat, bo mało kto go ma. Jakby miałby EHR to też bezdyskusyjnie byłby lepszy od Zetora który go nie ma?
Zastanawiałem się ze 2 lata jaki wybrać ciągnik, rozważałem różne marki i modele, rozmawiałem z użytkownikami nawet z USA, co rzadszych przypadków jak Kubota M95X czy Belarus 922. Poświęciłem na to sporo czasu...i wybrałem Zetora, wiadomo bywają lepiej wyposażone, nowocześniejsze czy tańsze, ale trzeba patrzeć na całokształt i tu wg mnie Zetor wypada korzystniej i bezpieczniej niż Pronar, którego zachodnie podzespoły jednak kuszą, ale nie odważyłem się go kupić.
Ciekaw jestem kto z gorących orędowników tej marki ma taki egzemplarz lub zamówił taki :blink:

#59 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:13

Pronar 82 a chłopcze ja podejrzewam że wiem troche wiecej o mtz ,pronarach i nowych wersjach min p5. Mieszkam 20km od fabryki i myśle że wiecej tam razy byłem od ciebie oraz znam troche wiecej pracowników, serwisantów czy kierowników.
nieraz usmarowałem ręce po łokcie ukolegi przy pronarze który pracuje na 120 h a nie na 22 czyli pewnie nienagżał sie nigdy do tega stopnia by pociekł zniego olej zpod każdej uszczelki. Nie porównuj sprawdzonej technologi zetora do czegoś co zostało zmontowane z 5 różnych traktorów.I skoroś taki obcykany w PRONARACH to pewnie widziałeś jak ma zrobiony podnośnik w P że obrotówka przy obrocie ryje po ziemi bo za nisko podnosi albo pewnie niewidziałeś jak po osfalcie jechał nowy pronar(P) i tak sobie pękł na pół? Jechał na testy ale nie dojechał. No ja to wszystko widziałem jak kolega pyta to mu odpowiadam jak najlepiej umiem.A jak pojezdzisz tyle lat co ja na mtz czy tez innych jego podróbkach to też zmienisz zdanie.

Ty sugerujesz się dalej tym że w Pronarze P5 jest dalej ruska technologia i ma części ruskie. Myślisz że Zetor jest taki super?? Dla mnie nie jest on taki super bo więcej kasy dałem za niego od Pronara i więcej kasy w eksploatacji poszło na niego. Mało mam pola ale ciągnik robi bardzo dużo w transporcie około 3000-4000 km rocznie po samej szosie. Na 120 ha to powinien być ciągnik co ma ponad 250 koni anie taki co ma 80, bo ten to na pewno raz dwa sie rozsypie
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:27

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110 Na 120 ha ciągnik 250 koni? Kup do niego maszyny odpowiednie i powodzenia w kosztach eksploatacji. Jeśli już to 150 koni.

Dodaj odpowiedź