Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Krukowiak Orion 3000 PHB czy inna firma ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lubago

Lubago

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 luty 2017 - 14:41

Witam, złożyłem wniosek na dotacje na maszyny w 2016r. . Między innymi wybrałem opryskiwacz Krukowiak Orion 3000 PHB ( 3 tys ltr) (komp. Bravo 180) . Cena na ofercie 107500zł netto.

Ze względu ,że jest możliwość zmiany chciałem spytać Was o porady czy ten opryskiwacz wart jest takich pieniędzy.. a może polecicie w podobnej kasie coś lepszego co u was sie sprawdza ??  Od razu powiem ,że orientowałem się przed złożeniem wniosku w konkurencji ale skoro kase wydaje raz to może polecicie cos lepszego na dzień dzisiejszy? .  Dzięki za każdą informacje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak Orion 3000 PHB czy inna firma ? Dzisiaj, 06:56
  •  

#2 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:13

Krukowiak Orion 3000 PHB czy inna firma ? bury chyba lepszy. belka się prowadzi a nie jedzie na kółkach jak w srakowiakach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 17 luty 2017 - 10:59

belka się prowadzi a nie jedzie na kółkach

Co robi? Jakich kółkach?! Kolego widzę, że w myśl zasady "nie wiem, ale się wypowiem" wrzucasz komentarz nie dość, że nic nie wnoszący do sprawy to jeszcze z wełnianej czapki wzięty...

W żadnej marce polskich opryskiwaczy (żadnej!) nie ma belek jeżdżących na kółkach. Takie rozwiązania są stosowane za oceanem do niektórych zabiegów, ale nie u nas. Te kółka (na zdjęciu), które widziałeś na starszych belkach Krukowiaka (typ PHN - zależne) nie służyły (bo już ich się nie stosuje) do jazdy, były to odbojniki, które miały zapobiec zaryciu się końcówki belki w gruncie. Były to kółka a nie sprężyny, bo belka PHN była dość ciężka i sprężyny nie wytrzymywały. Ponadto była to belka zależna, dlatego nie było możliwości np. zastosowania zmiennej geometrii i na bardzo nierównych polach ryzyko zahaczenia belką o grunt było duże. Obecnie ten typ belek został zmodernizowany, belki są lżejsze i wystarczą sprężyny, kółka nie są potrzebne.

Czasem lepiej się nie odezwać i być uważanym za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...

Załączone miniaturki

• kolka.jpg

Edytowany przez maniek83, 17 luty 2017 - 11:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:55

Krukowiak Orion 3000 PHB czy inna firma ? Jak nic nie wnoszący? Może i już zrezygnowali z tej żenady ale co z tego skoro belki do dnia dzisiejszego odbijają się od ziemi od prawej do lewej. Ceny z kosmosu jak za taki szajs.

Dodaj odpowiedź