wojtekkmc

Zakup przyczepy 8 ton

Polecane posty

wojtekkmc    22

Witam, planuje zakup przyczepy o ładowności 8 ton, wymiar paletowy. Jakie firmy polecacie i dlaczego, jakie omijać szerokim łukiem ? Wyposażenie, na pewno plandeka ze stelażem, balkon na przedniej ścianie, zaczep tylny automatyczny, tylna rynna zsypowa. Mam na oku dwie przyczepy, Pronar PT608 i Zasław D-737 BA 8t, może ktoś z Was posiada taką przyczepę i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami, zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

znajomy ma pronara 6t super wygląd zawieszenie też oki za to szczelność tragedia , kupował ode mnie owies to musiał workami utykać bo wylatywał przy słupkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

kolega mój ma zasławki dwie 12 i dwie 14 to sobie chwali tak dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam pt 612 3 sezony i nawet obornik woze. a szczelność rzepakowa trzyma ;) ale polecam ci metaltecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

a ja polecam AUTO-TECH Czerwin :) szczelna że można wodę wozić, bardzo mocna rama (belek a nie profil jak u Pronara), przystępne ceny i sprawdzona bo już dwa lata taką śmigam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

posiadam pronarke, poszerzane opony, grube burty, stelaż plandeka, przyczepa bardzo dobra, rama masywna jak i cała skrzynia. Pracuje z ciagnikiem New Holland T6.175 gdzie w żniwa ciągle but 40 km/h pełna pusta dziury nie dziury nic sie nie dzieje. Polecam bo przeżyła konkretne testy wytrzymałościowe u nas :P Szczelność jest bardzo dobra, woziłem rzepak to nic nie trzeba uszczelniać dodatkowo. wszystko idealnie spasowane. polecam warta swojej ceny.
Posiadam juz ją 5 rok gospodarstwo o powierzchni 80 ha ornych uprawy : pszenica, rzepak, pszenżyto, ziemniaki i kukurydza na kiszonke więc troche sie nawoziła a nadal super stan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Ile masz na to pieniędzy.
Ja mam Auto-Tech PT 8, skrzynia długa ponad 5 m w środku.
I patrz też na m3, nasza niby 8semka, a ma ponad 12m3, 12t pszenicy usypuje na nią.
Solidna, mam jakieś zdjęcie jej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Posiadam przyczepę zasław D-737 BA 8t z 2014 r . Przyczepa bardzo masywna, solidna rama jak od przyczep ładowności 12 t. Gruba podłoga 4 mm,  burty chyba 2mm, sztywne i ciężkie. Żeby zdjąć lub zapiąć potrzebne minimum 2 silne osoby co może być zaletą lub wadą. Słabo rozwiązane jest właśnie zapinanie górnej burty wymaga to użycia sporej siły, pronary mają to wg mnie lepiej rozwiązane. Ważne i wg mnie chyba najważniejsze to wybór odpowiednich kół, jeśli  ma być dużo jazdy po drogach to tylko felgi R 22,5 na opony samochodowe. Standardowe 400/60 R15 są do niczego przy prędkości 40km/h  strzelają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

Maksymalnie chce przeznaczyć na zakup około 40-42 tys. netto. Auto-tech, w jakich cenach je nabyliście ? Mam dylemat pomiędzy pronarem a zasławem, jeżdżę w większości po polu, chociaż czasem zdarza się trasa po asfalcie. Do kół 22.5 zasław życzy sobie około 6 tys. dopłaty a to przekracza mój budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Jeśli nie musisz pokonywać dużych odległości po asfalcie to może będzie ok na kołach standardowych. Moja przyczepa jeździ załadowana 8,5-9 t  na odległość 35 km w jedną stronę i to jest zdecydowanie za dużo dla tych opon. Od 2014 r chyba 4 opony wystrzeliły, niestety niewiedza kosztuje. Konieczna będzie ich zamiana na koła R 22,5 lub R 19,5.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj