Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno??

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:40

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? @Pronarek82a ale Ty masz na nowym przodzie Pronara, na Krzyżaku więc nie powinno tak ciąć, bo opony stoją prosto i nie maja takiego oporu jak na stożku. Ja mam Pronara na stożku i mam go 8 lat, 1450 mth i już 3 opony z przodu a 2 z tyłu. Miałem wąskie opony z przodu i postanowiłem kupić szersze z felgami. U mnie wąskie Tautusy wytrzymały 4 i pół roku a Ruskie Voltyre 2 i pół <_<
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Dzisiaj, 09:15
  •  

#22 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 marzec 2009 - 20:43

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Heh. Umnie sie zdzierały jak była tulejka wybita na siłowniku. A ja powiem coś. Mój kolega tsa woził obornik i wesele jechało. I mu tylnia opona strzeliła. Jedzie wesle a on stoji na drodze z pełnym rozrzutnikiem. Haha. Ja do niego mowie zamykaj ciągnik i chodź puki nas nie widzą. To ciągnik stał 2 dni na drodze. Przez soboote i niedziele. To były czasy.

#23 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:48

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? W przednich kapciach musi być dużo nabitego powietrza tak, żeby się nie uginały to wtedy nie popękają.

#24 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:51

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No może i tak bo umnie za dużo powietrza niema. A może temu popękały bo z tandemem lata po asfalcie i troche przód skacze. Wogle chyba będe obciązniki zdejmował na lato. Też duży ciężar nie potrzebny.

#25 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:39

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Ehh wystarczy popatrzeć w mojej galerii na MTZ'ta <_< Ja się zastanawiam czy to nie jest błąd odlewu :)
Teraz planuje zrobić przedni podnośnik, żeby nie targać tego balastu jak nie jest potrzebny:)

Honda - The Power of Dreams :)

#26 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:44

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? mówicie że zdziera się prawa strona od zewnątrz a przyczyna może jest taka że w orce jedziecie prawym kołem w bruździe a o ile dobrze wiem to Mtz ma pochylone lekko opony i wtedy jeszcze bardziej prze po krawędzi i się zdziera jak jest włączony napęd <_< tak mi się wydaje. A jak wy myślicie?? :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#27 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 22:10

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? W polu to opony się nie zdzierają kolego, a jak już sie zdzierają to bardzo mały procent <_<
Chłop ze wsi

#28 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 22:12

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Odjazdy w brużdzie to może Cie się co najwyżej jakieś uszczelnienie wyrobić w napędzie a nie zdzierać opony.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Dzisiaj, 09:15
  •  

#29 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 08:44

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Umnie już sie nie zdzierają naszczęscie <_< A ja gałem z ludźmi co składaja farmery to mówią że może dla tego że sie skręca w prawo zazwyczaj hehe. No bo ja np cały czas prawie w prawo skręcam Troche wyśmiałem kolesi

#30 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 19 marzec 2009 - 14:00

Witam. Mam pytanie , czy wasze MTZ'ty też tak szybko zdzierają przednie opony, no i krzywo. np mój rocznik 97, lewą oponę zdziera równo a prawa zdarta do płócien no trochę krzywo zdarta, można to zmienić, słyszałem że MTZ'ty już tak mają że szybko i nie równo ścierają???? Też dostałem poradę by kolejny komplet założyć, odwrotnie - odwrotnie bieżnik, by przy załączonym napędzie przednim mniej ciągły. Pozdrawiam

Nie posiadam takiego sprzetu lecz wiem ze te ciągniki sa wadliwe pod tym wzgledem gdy pracuja Z napedem koła przednie i tylne nie obracaja sie z równa prędkością, to moze byc przyczyną nierównomiernego sierania sie opon i szybkiego oczywiscie <_<
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#31 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:19

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? kolego nie masz się czym przejmować, w MTZ to normalne że zdziera tak opony to zadna usterka <_<
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#32 Share rolnik96

rolnik96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,modelarstwo rolnicze,motocykle

Napisany 10 kwiecień 2009 - 13:11

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Nie przejmuj się mój znajomy ma MTZ 82 i teraz bo tych 2 latach jego oponki wyglądają koszmarnie są tez nierówne ale chyba w tym roku będą nowe a MTZ lata cały czas w transporcie z beczką to ma prawo się zedrzeć ten MTZ ani razu nie pracował w polu bo jest tylko dostosowany do beczki. pozdrawiam.

#33 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:37

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? nie wiem jak w mtz ale jak w innych ciągnikach są takie objawy ścierania się przednich opon, z zewnętrznej strony to zbieżnośc jest zła, mialem to samo w ursusie:p przy ciągnikach z przednim napędem powinna być zbieżność ustawiona na od 0 cm do 1 mm zbieżne do środka, jesli zbiera opony od zewnątrz do są za bardzo skierowane do środka. Najlepiej jest zmierzyć i zobaczyć

#34 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 19:59

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Ustawiłem koła na lekko rozbieżne (nie pamiętam ile), przestałem tyle jeździć po asfalcie i przednie opony zużywają się znaczne mniej i równiej. Pompuje 1,5 atmosfery. (Przedni napęd plus obciążniki 200kg)

#35 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 luty 2010 - 18:32

U mnie też mocniej zdzierał od zewnątrz i jeszcze prawa strona jakoś nierówno bo w jednym miejscu jakoś bardziej bieżnik brało że jakbym dalej tak jeździł to by zaczął podskakiwać, 3 lata temu zamieniłem koła prawe na lewą stronę i już nic się nie dzieje nawet się tak szybko nie drą na asfalcie.

No bo ten napęd stożkowy tak ma u mnie to samo było w 82TS teraz mam 1221.3 w krzyżakach narazie mam go tylko 1 rok zobaczymy co bedzie później

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 luty 2010 - 11:20

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Wyczytałem w tym temacje że straszne problemy macie w mtz z oponami - dziwi mnie to bo w moim pronarze 82a po 1200 mth widać jeszcze numerację opon na bieżniku niby nie jeżdżę po asfalcie ale to i tak dobry wynik
assasasas

Dodaj odpowiedź