Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno??

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kondor

kondor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:52

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Witam. Mam pytanie , czy wasze MTZ'ty też tak szybko zdzierają przednie opony, no i krzywo. np mój rocznik 97, lewą oponę zdziera równo a prawa zdarta do płócien no trochę krzywo zdarta, można to zmienić, słyszałem że MTZ'ty już tak mają że szybko i nie równo ścierają???? Też dostałem poradę by kolejny komplet założyć, odwrotnie - odwrotnie bieżnik, by przy załączonym napędzie przednim mniej ciągły. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Dzisiaj, 04:50
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:00

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Na twradym podłożu wyłączaj przedni napęd. Może opony masz kijowe?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share kondor

kondor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:03

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? napęd jest wyłączony, włączany jedynie w polu w robocie,

#4 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 marzec 2009 - 19:08

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? koledze objechało opony i to ładnie, od wewnątrz ładny bieżnik, a od zewnątrz łysa, wielu posiadaczy MTZ skarży się na ten problem, gadałem z kilkoma posiadaczami , i tylko u jednego normalnie opony się ździerały, ale jego miał tylko 4 lata.
Wieczny kawaler ;)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2009 - 19:13

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Sprzedałem 21-letniego MTZ na oryginalnych oponach.Gdy go kupowałem jako nowego krązył mit o słabej trwałości opon więc kupiłem nowe na zapas wraz z ciągnikiem.Dałem je nowemu kupcowi i nigdy ich nie zakładałem, gdyż na oryginalnych pozostało z przodu ok.30% bieznika ,a na tylnych 50-60%.Myślę że to niezły wynik.

#6 Share kondor

kondor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:14

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? dokładnie samczyk1991 "od wewnątrz ładny bieżnik, a od zewnątrz łysa" tak ponad połowa łysa, ja mam problem z prawą oponą, lewa równo się zdziera, pisałem wcześniej, a po 4 latach jak mało eksploatowany to jeszcze może nie widać że nie równo zdziera

#7 Share kondor

kondor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:17

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? xemit, zależny na ilu hektarach robił , na 10 czy 110 :-), dopiero można powiedzieć o wyniku <_<

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2009 - 19:46

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Racja ,stał w stodole ,a ja pociskałem za końskim zadem.(ilu znasz takich co w 1987 mieli ponad 100ha,komuna zezwalala na max 50ha,a na ziemiach odzyskanych 100ha)

#9 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:02

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Kupiłem mtz z 1990 roku i przód nadawał się do wymiany (wewnętrzna strona opon nie była zdarta do końca). Przyjrzyjcie się przednim felgom jak są ustawione, nie stoją prosto tylko trochę po skosie. No i wiadomo ile mniejszy mają obwód przenie koła od tylnych, wiadomo również, że wszystkie tryby stawiają opór podczas jazdy i też to jest przyczyna ścinania się opon.

#10 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 marzec 2009 - 20:07

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Uuu, umnie sie zdzierały strasznie. Żeby to równo a to np tylko połowa opony. A powód był taki gdy jechałem to koła latały na bok. W siłowniku takie jabłko sie wybiło i luzy były. Ale teraz to puszczam kierownice i jedzie równiutko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Dzisiaj, 04:50
  •  

#11 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:13

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Pronarek82a a ile na stukałeś mth?? Bo wymieniałem opony, które były jeszcze CCCP a miałem na liczniku 2920 mth.

#12 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:16

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No prawie 2 tyś. Ale licznik stoji na 1600. A gdzieś zrobiłem z 300mth.

#13 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:19

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No to szybo ci poleciały te kapcie. Może chodził dużo po asfalcie i przez to się zdarły.

#14 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:21

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No może z jakieś 1000mth po asfalcie.

#15 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 18 marzec 2009 - 20:21

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? U mnie też mocniej zdzierał od zewnątrz i jeszcze prawa strona jakoś nierówno bo w jednym miejscu jakoś bardziej bieżnik brało że jakbym dalej tak jeździł to by zaczął podskakiwać, 3 lata temu zamieniłem koła prawe na lewą stronę i już nic się nie dzieje nawet się tak szybko nie drą na asfalcie.

#16 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:27

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno??

No może z jakieś 1000mth po asfalcie.

No to swoje przeżyły, a miałeś opony kama czy jakieś inne?

#17 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:27

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No ja też przemieniłem prawą na lewa lewa na prawą. Umnie to wogle niedało sie jechać taki biły opony. A opony to taurusy.

#18 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:32

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? No to nie powinny się tak zedrzeć, przecież taurus nie robi szajsu.

#19 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:35

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Czy ja wiem. I popękały nawet nieźle. Takie 5 cm sznary. Ale zaklejiliśmy od środka. Z tyłu mam kormorany. To sie super trzymają. Polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:37

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno?? Ja mam rosave. Mtz z 1996r. opony przednie mam drugie bo pierwsze wystrzeliły pod obciazeniem. W mojej okolicy nigdy takiego czegos jak nierówne zdieranie nie widziałem. Musi byc dobrze zbierznosc ustawiona i niewybite drążki. Nawet gminny Mtz który jedzie bodajze 5 komplet opon, zdziera je równo. A te koła pochylone to maja tak byc bo tak sa przy wszystki na stozkowej.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Dodaj odpowiedź