TenTaki

Wybór kombajnu claas

Polecane posty

TenTaki    0

Witam
Zamierzam kupić kombajn nie chce się pchać w nasze maszyny typu bizon. Chciałbym kupić claasa tylko mam dylemat czy 98SL będzie dużo wydajniejszy niż 88SL. Napewno kombajn będzie na hydrostacie. Jakie są częste awarię tych kombajnów? Czy mają jakieś wady fabryczne? Rocznik min 89 max motogodzin 3,5tys. Będzie on chodził na 20ha u mnie + 60ha usług. Może ktoś zamierza sprzedać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

jedna i druga maszyna ok patrz na wygląd podzespołów silnika i na stan maszyn a na liczniku to handlarz zrobi tyle ile będziesz chciał liczy się stan maszyny


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

To po czym najbardziej widać że maszyna jest wytuczona jakieś szczególne części które się rzadko wymienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

popatrz po oponach, u mnie przednie siedza od nowosci, popatrz na podsiewacz, na klawisze, na wariatory, czy nie maja innych kolorów, czy pompa hydrauliki jest oryginalna, czy wymieniana, pasy czy siedza oryginalne czy juz wymieniane, ogolnie w kombajnie jak duzo bylo robione to bedzie widac,a czym wiecej robione to przebieg moze miec wiekszy, choc to nie zawsze jest zle, bo mozna kupic oryginal jako tako, a w robocie zacznie siadac wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Dzięki, na oponach i felgach są jakieś oznaczenia że są oryginalne?

Edytowano przez TenTaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

na oponach czesto jest data produkcji, tak samo jak i na felgach, jak opona z tego samego roku co kombajn, ewentualnie rok starsza, a  do tego 2 sztuki to jest bardzo duze prawdopodobieństwo ze to oryginalne opony. 88 a 98 beda mialy podobna wydajnosc, z tym ze 98 jest dluzszy, jak trafisz w dobrym stanie to na taki areał z obu bedziesz zadowolony , ja 96 robilem ponad druge tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

To 88 prędzej zgubi ziarno niż 98? Dłuższe ma wytrząsacze tylko?
A co do wad to ma jakieś wady fabryczne tak jak bizony? I co się lubi popsuć w nich? I jak z częściami gdzie w świętokrzyskim dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

czy predzej to nie wiem, kwestia ustawienia, co do czesci to w ostrowcu mają, wad chyba jako takich nie ma, szukaj tylko z silnikiem mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Moim zdaniem Perkins jest bardziej wrażliwy na jakość paliwa niż merc


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Mam same dorado 80 z 2012 i jemu byleczego nie leje a zarazem jak kupuje to dla wszystkich tzn zetor 6421 i sowieta t25a. Czyli jak mam dobre paliwo to mogę Perkins brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

perkins jak Ci sie na polu zapowietrzy to bedziesz plakal, do silnika nie wejdziesz bo wszystko bedzie tak gorace ze szok, ciezko sie je odpowietrza, po za tym merc i perkins to nie ta półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Ok dzięki.
Dzwoniłem do kilku i pytałem między innymi o hydrostat i jeden powiedział mi że ustawiają kombajn pod podjazd 45^* i ma wyskoczyć z jakiś rolek nie rozumiem tego bardzo o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

no podobno tak się sprawdza hydrostat ze stajesz kombajnem pod górkę i rusza się pełną para jak ruszy i nie szarpie to jest ok


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

I wybór padł na 88s bez hydrostatu. Do poprawy czujnik strat ziarna i wysokość hederu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

przelukaj jeszcze przekładnie w zbiorniku, mocowania podsiewacza pod kombajnem za skrzynia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

w zbiorniku ziarna jest przekładnia katowa , z podajnika ziarnowego przez lancuch idzie na nia naped, w tej przekładni sa lozyska, ktore przez syf i brudy potrafia sie zacierac, co do mocowan podsiwewacza to warto sprawdzic tuleje gumowe i zabezpieczenia, co by sie nie wysuneło w czasie pracy lub nie urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Pytanko z innej beczki ile realnie powinny kosztować te modele?

Chodzi mi o cene brutto modeli o których jest tu mowa. Ceny na olx'ach i roznych tego typu portalach sa waszym zdaniem w miare adekwatne czy sporo przestrzelone, bo jednak 150tys (brutto) za ponad 20-25 letni kombajn to niemałe pieniadze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek01
      Witam, tak jak w temacie, potrzebuje katalog częsci zamiennych do dominatora 98sl, moze ma ktoś wersje na komputer do przesłania?
       
      Pozdrawiam
    • Przez piotrp213
      witam planoje zakup kombajnu i ne wiem jaki wybarc zastanawiam sie nad new holland tc56 lub claas dominator 98sl oba maja przystawki po 4,5 metra
      ktory z nich bylby lepszy jaka wydajnosc interesuje mnie tez spalanie tych kombajnow ktory bedzie oszczedniajsz lepszy
    • Przez nunu85
      Cześć koledzy
       
      Planuję sobie kupić kombajn jak w tytule, jest tylko problem z określeniem rocznika.
      Po czym poznać z którego rocznika jest kombajn?
      Ma on jakąś tabliczkę znamionowa? Ponoć nie, więc gdzie szukać informacji?
      W ogłoszeniach zdarzaja sie kwiatki, ze ludzie piszą iż maszyna jest z 91 roku (co by znaczyło, ze musiałby to być classic) a kombajn jest z zieloną rurą i zielonym bokiem hederu, co by znaczyło, ze był zbudowany do roku 90, nieprawdaż?
       
      Ponoć w którymś roku zmieniły sie liczniki? Moze ktoś powiedzieć dokładnie w którym i dac jakieś fotki albo chociaż opis, jak wyglądały stare a jak nowe?
       
       
       
       
       
       
      info dla moderatora: szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem jakby w razie gdzies w czelusciach takowy jednak był, to prosze o połączenie.
    • Przez ferdek1
      Witam, jak w temacie. Kupiłem takie cudo i nie umiem puścić gardzieli aby podpiąć heder. Przed zakupem sprawdzane było i wszystko śmigało. Nakierujecie mnie gdzie luknąć. Wcześniej był mercator75. Trochę techniki i człowiek się gubi.
    • Przez uQuad
      Witam,
      w kombajnie domjnator 98sl mam problem z rura wysypu. Dziala bez zarzutu podnoszenie rury, natomiast zamykanie juz nie. Przez jakis czas dzieki cierpliwosci dalo sie to zamknac, schodzilo bardzo powoli, czasami tak skokowo. Ewentualnie lekki ruch otwierajacy, i znowu mozna bylo troche wiecej zamknac. W tej chwili konieczne jest upuszczenie oleju z tych przewodow doprowadzajaych do rury i wtedy schodzi.
      W zeszlym roku wymienione byly czesci w tloku i caly rozdzielacz. Na kolnierzu chodzi swobodnie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj