Buszido007

Ustawianie znaczników oraz rozstaw redlic w siewniku Amazone D7 Typ 25

Polecane posty

Buszido007    155

Witam.

Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.

 

1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.

 

Znalazłem taki wzór na forum :

 

Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]
 
Zl - długość znacznika lewego
Zp -długość znacznika prawego
Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m])
A - Rozstaw przednich kół ciągnika
m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]
 
a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki
 
Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl 
 
Czy jest on poprawny?
 
Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?
 
2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?
 
Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Najprościej bez wzoru ? Zmierz odległość od środka tylnego koła podczepionego do siewnika, do linii wyznaczanej przez skrajną redlicę. Dodaj do tego jedną odległość między redlicami. Wysuń znacznik tak, aby był odsunięty od linii ostatniej redlicy na tę odległość. Zazwyczaj siewnik jest symetrycznie ustawiony względem ciągnika, więc oba znaczniki możesz wysunąć tak samo. Będą pokazywały, którędy ma jechać środek tylnego koła.

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj