Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minus na mase

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 16:55

Minus na mase Witam
Fabrycznie w moim ciapku jest plus na obudowie. czy zmieniając minusa na obudowe musze zmienic kable przy prądnicy czy przy regulatorze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Minus na mase Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:56

Minus na mase Jak jest prądnica to nic nie czeba zmieniac silnik chwile popracuje i regulator napięcia sam przeżuci odwrotne ładowanie jedynie co trzeba przełączyc to przerywacz kierunkowskazów chodzi o mase

#3 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:19

Minus na mase no nie jestem pewien czy tak dokońca masz racje kolego
z tym regulatorem to się tak uda

Opus meum est

#4 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 marzec 2009 - 13:22

Minus na mase a przy rozruszniku? czemu to zmieniasz?

#5 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 19 marzec 2009 - 13:35

Minus na mase sprecyzuj kolego, po co chcesz to odwracać? nie dokonca sie zgodze , że od tak mozna zmienic bieguny bez innych zmian w obwodzie, sa dwa rodzaje regulatorów, do instalacji z minusem na mase, i z plusem na mase.wystarczy spojrzec na symbole regulatorow
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:16

Minus na mase Rozrusznika nie trzeba odwracać ale z prądnicą ten numer nie przejdzie. Nie szybciej zarzucić alternator? Chyba wszystkie bez wyjątku mają minus na obudowie ...

sprecyzuj kolego, po co chcesz to odwracać? nie dokonca sie zgodze , że od tak mozna zmienic bieguny bez innych zmian w obwodzie, sa dwa rodzaje regulatorów, do instalacji z minusem na mase, i z plusem na mase.wystarczy spojrzec na symbole regulatorow

#7 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:00

Minus na mase Jaki sens zmieniać bieguny na masie pojazdu? Jeśli zakładał byś alternator to taka zamiana jest wymagana. Ale skoro pozostajesz przy prądnicy to nie widzę sensu. Prądnica jak i jej regulator w ciapku jest przewidziany na plus na masie. jeśli chcesz zamieniać bieguny i pozostać przy prądnic to musiał byś matować taka z C-360 bo one miały minusa na masie. Ale w takim wypadku to się nie opłaca jedynie zakup alternatora bo prądnica nie ma sensu. zamieniając bieguny nie trzeba nic w instalacji zmieniać(oprócz prądnicy) światła, rozrusznik działają taka samo bez zmian.
Pozdrawiam mtracz.

#8 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:19

Minus na mase

Jak jest prądnica to nic nie czeba zmieniac silnik chwile popracuje i regulator napięcia sam przeżuci odwrotne ładowanie jedynie co trzeba przełączyc to przerywacz kierunkowskazów chodzi o mase

Człowieku co ty mówisz?Wiesz jakie by się jaja porobiły jakby to przełożył.Jeden kumpel mojego ojca kiedyś jak zmieniał akumulatory w c330 tomu się wydawało że jest źle i przełożył minus na obudowę.Po takiej"przekładce" prądnica działała "w drugą stronę" to znaczy zamiast ładować rozładowywała.Po dwóch godzinach orki akumulatory tak siadły,że nawet kontrolki się nie chciały świecić i nadawały się do wyrzucenia.Może wydać się to niemożliwe,ale tak było.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:48

Minus na mase mam 40. w niej oryginalnie na masie jest plus, ale ja tego nie wiedziałem. kupiłem nowe akumlatory, wkładam a tu nie pasi. klemy na opak. kupiłem nowe założyłem tak jak według mnie ma być... czyli minus na masę i ? wszystko działało normalnie. nic nie siadło. powiem wam czemu. dla rozrusznika jest obojętna biegunowość. tak jest skonstruowany. prądnica do wytwarzania prądu potrzebuje pole magnetyczne. jeśli na wzbudzenie dacie minus to polaryzacja pola magnetycznego ma taki kierunek że na wyjściu musi być plus. i odwrotnie. jest to DOKŁADNIE to samo co silniczek w zdalnie kierowanym autku, tyle że większy. a mechaniczny regulator napięcia... a taki jest w 60 i 30 składa się z 2 lub 3 przekażników które do działania potrzebują tylko pole magnetyczne. bieguny w tym przypadki nie również nie mają żadnego znaczenia. tak samo MECHANICZNY przerywacz kierunkowskazów. bo na elektroniczny już ma. to tyle.
KPK Kumurun Team