Skocz do zawartości

Zdjęcie

suszarnia bebnowa do kukurydzy ?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 12 luty 2017 - 22:18

witam czy da rade suszyc kukurydza taka suszarnie czy ktos sie z tym spotkał i suszył kukurydze taka suszarnia jak to zdaje egzamin chodzi mi o suszenie co roku w granicach 100 200 ton kukurydzy co o tym powiecie ktos tym suszył ? https://www.olx.pl/o...html#b73be8f7fb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
suszarnia bebnowa do kukurydzy ? Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2138 postów

Napisany 13 luty 2017 - 09:20

suszarnia bebnowa do kukurydzy ? a problem zadzwonić pod numer z ogłoszenia i zapytać producenta
ZETOR TEAM

#3 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 13 luty 2017 - 11:29

dzwoniłem teoretycznie mowi ze mozna ale lepiej sie spytac ktos kto juz tym suszył

#4 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 18 luty 2017 - 19:44

suszarnia bebnowa do kukurydzy ? Według mnie to nie zda egzaminu w kukurydzy, ziarno podczas suszenia znacznie zmniejsza swoją objętość a całe powietrze będzie uchodziło górą przez cienką warstwę ziarna.

#5 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 18 luty 2017 - 21:12

Według mnie to nie zda egzaminu w kukurydzy, ziarno podczas suszenia znacznie zmniejsza swoją objętość a całe powietrze będzie uchodziło górą przez cienką warstwę ziarna.

dzieki za odpowiedz wiem ze ta suszarnia raczej by sie nie nadawala po przemysleniu sprawy i mysle nad ta suszarnia bo juz prawie kupiłem ja  https://www.youtube....h?v=MOZPvIr_-io

#6 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 luty 2017 - 01:45

suszarnia bebnowa do kukurydzy ? Taka to jak najbardziej, tylko jak już to z wymiennikiem ciepła, ta na filmie chyba go nie posiada.
W takiej suszarni podstawa to porządny wentylator, o bardzo dużej wydajności m3 na godzinę, oraz odpowiednia grubość warstwy suszonego ziarna (czyli odległość pomiędzy zewnętrzną ścianą zbiornika a ścianą wewnętrznego zbiornika na wdmuchiwane powietrze) 45-60 cm, aby maksymalnie wykorzystać ciepłe powietrze.

#7 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 19 luty 2017 - 11:43

Taka to jak najbardziej, tylko jak już to z wymiennikiem ciepła, ta na filmie chyba go nie posiada.
W takiej suszarni podstawa to porządny wentylator, o bardzo dużej wydajności m3 na godzinę, oraz odpowiednia grubość warstwy suszonego ziarna (czyli odległość pomiędzy zewnętrzną ścianą zbiornika a ścianą wewnętrznego zbiornika na wdmuchiwane powietrze) 45-60 cm, aby maksymalnie wykorzystać ciepłe powietrze.

a ta jak nie ma wymiennika ciepła to co ?

#8 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 luty 2017 - 11:59

suszarnia bebnowa do kukurydzy ? To całe spaliny będą przechodzić przez suszone ziarno, które potem może śmierdzieć. Poza tym łatwo je przypalić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:29

ahas to wlasnie o tym nie pomyslałem

#10 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 19 luty 2017 - 23:02

mam nadzieje ze bedzie dobrze a jak wyglada taka suszarnia z tym wymiennikem ciepła drzewica suszarnie maja to ? bo kiedys co mi suszyli kukurydze tymi z drzewica a one tak samo wygladaja te suszarnie to tam nie było problemu ze ziarno smierdzialo

#11 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 luty 2017 - 10:54

Sama suszarnia wygląda tak samo, piec będzie wyglądał inaczej. Nie wiem jak to dokładnie jest zrobione w piecach na olej czy gaz ponieważ nie miałem z takimi bliższego kontaktu, my posiadamy piec na drzewo.

#12 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 20 luty 2017 - 12:47

na gaz to nie bedzie podobno przeszkadzac jak nie ma wymiennika gorzej jakby bylo na opałowke . i jak koszty wychodza na drzewo ?

#13 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 luty 2017 - 15:51

Ostatni raz kukurydze suszyliśmy dwa lata temu, wtedy koszt wysuszenia 1 tony wynosił około 20 zł ;) z tego co się orientuję to znajomemu gazem wychodziło coś pod 40 zł. Drzewem najtaniej ale roboty trochę jest, kupowaliśmy zawsze całe metry jeszcze zimą lub wiosną, potem łuparka i drzewo schło sobie do jesieni. Tylko ceny takich pieców odstraszają, my akurat mamy samoróbkę ;)

#14 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 20 luty 2017 - 19:58

Ostatni raz kukurydze suszyliśmy dwa lata temu, wtedy koszt wysuszenia 1 tony wynosił około 20 zł ;) z tego co się orientuję to znajomemu gazem wychodziło coś pod 40 zł. Drzewem najtaniej ale roboty trochę jest, kupowaliśmy zawsze całe metry jeszcze zimą lub wiosną, potem łuparka i drzewo schło sobie do jesieni. Tylko ceny takich pieców odstraszają, my akurat mamy samoróbkę ;)

a to czemu az 2 lata temu suszyliscie kukurydze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 luty 2017 - 01:29

suszarnia bebnowa do kukurydzy ? Oj, napisałem trochę niejasno. Po prostu od dwóch lat nie siejemy kukurydzy wiec nie ma co suszyć

Dodaj odpowiedź