18mateo18

[MTZ82]Stukanie w skrzyni/reduktorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
18mateo18    0

Witam

Odkąd stałem się posiadaczem mtz to niepokoją mnie stuki w skrzyni biegów lub na reduktorze(żółw-zając). I niewiem co to może być przyczyną może jakieś łożysko. Stuki pojawiają się na małym gazie i podczas prasowania a przestają gdy wcisne sprzęgło lub lewarek od reduktora wyłącze na luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bardzo mozliwe że skrzynia ma luzy. Możesz zdjąć pokrywę lub odkręcić okienko i sprawdzić czy nie ma widocznych uszkodzeń i luzów na wałkach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W sumie lepiej pokrywkę z lewej strony skrzyni bo oba wałki są z niej dostępne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak jest luż na wałku to łączy je sprzęgło kłowe. Może tam stukać. A do reduktora to jedynie przez dolną klapkę lub górną zajrzysz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Spuść olej ze skrzyni biegów przecedź przez jakieś sito sprawdź czy nie leżą jakieś części typu jak koronka od łożyska.U mnie też stukało no wolnych obrotach jak reduktor ustawiłem między (żółw-zając) czyli na tzw.-luzie pół biegowym to stuki nie były słyszalne. Zrobiłem tak jak na pisałem wyżej w oleju i na spodzie skrzyni cząstki koronki z łożyska okazało się łożysko na reduktorze. Jak coś takiego by było to trzeba zdejmować pokrywę reduktora i skrzyni i szukać które to łożysko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Coś jakby łożysko na samym wejściu z reduktora do skrzyni lub łożysko między wałkiem zdawczym a wejściowym z reduktora.

 

U mnie też pojawiły się stuki podczas prasowania, a okazało się, że odkręciło się koło zamachowe i ścięło 3 śruby :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18mateo18    0

to nic trzeba rozbierać w zimę a i jeszcze jedno pytanie czy blotniki to zchodzą razem z kabiną i co z tymi kablami wszystkimi od zegarów ten cały pulpit zchodzi razem z kabiną? mtz rocznik 96 duża kabina

Edytowano przez 18mateo18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Całainstalacja jest podpieta pod deska kilkoma wtyczkami. Po kolei rozpinasz i po sprawie. Kabina leży na 4 poduszkach i zchodzi razem z błotnikami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18mateo18    0

a to nie powinno być problemu a jeszcze jak go będe rozjeżdzał to najpierw silnikiem bo muszę zmienić wysprzeglik bo mi sprzęgło po wymianie tarczy szarpie potem korpus reduktora a co ze zbiornikiem oleju i całą hydrauliką trzeba to odkręcić bo chyba bardzo ciężkie to jest i póżniej skrzynią odjechać

 

Całainstalacja jest podpieta pod deska kilkoma wtyczkami. Po kolei rozpinasz i po sprawie. Kabina leży na 4 poduszkach i zchodzi razem z błotnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ciężkie. Jak to zrobisz zależy od ciebie i od tego co masz do dyspozycji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie była wyjęta skrzynia BEZ ZDEJMOWANIA KABINY. Mam dużą kabinę. tylko zdjęliśmy podłogę, blachy z rozdzielacza i zestaw wajch od podnośnika. Kabina była przodem podwieszona


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam również problem ze skrzynią, podczas pracy jak i jazdy na 4,5,7,8 biegu słychać jakby jakiś stukot ale mocno stłumiony, może pulsowe wycie, kiedyś pękł mi jeden ząb na kole zębatym i też był stukot ale głośniejszy i ostrzejszy. Co to możę być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Kolego spuszczać olej zdjąć boczną lub górną pokrywę i szukać bo przyczyn może być wiele :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

O ile pamiętam to chyba musisz zdjąć górną pokrywę z skrzyni biegów pod nią są śruby co też trzeba odkręcić :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18mateo18    0

Jeśli chodzi o kabine to łatwo ją zdjąć bo mam do dyspozycji wyciągarkę i czy dużo rozbierania jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietekmat    0

Witam Panowie. Mam również problem ze skrzynią, podczas pracy jak i jazdy na 4,5,7,8 biegu słychać jakby jakiś stukot ale mocno stłumiony, może pulsowe wycie, kiedyś pękł mi jeden ząb na kole zębatym i też był stukot ale głośniejszy i ostrzejszy. Co to możę być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Myślę że w tym temacie będzie pomocny mój filmik:

Relacja z montażu reduktora.

w dawcy części stukały łożyska na tym bębnie reduktora.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Tez mam jakieś stuki "w skrzyni" w 952.4. Co ciekawe problem znika po złapaniu i przycisnięciu lewarka od reduktora. Nie wiem czy to olać czy drążyć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glodzilla    0

U mnie ma wolnych obrotach tez coś stuka skrzynie po remoncie sam robiłem wszystkie łożyska nowe ale Bardziej słychać na reduktorze gdzieś u góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Luźna przesuwka sobie pewnie stuka, jak chodzi, nie ruszaj ;)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Xxx
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Sadownikx2
      Dlaczego w ciągnikach w skrzyniach mechanicznych reduktor (żółw, człowiek, zająć lub l,m,h) jest niesynchronizowany?
      No tak ciężko było dołożyć synchronizatory?
      Musieli dziady zaoszczędzić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj