kondziu123

Zbiorniki na paliwo

Polecane posty

kissmy...    67

swimer 2500l można znaleźć na portalu aukcyjnym uzbrojony w pompę, filtr, licznik mechaniczny i wąż 6m (wyposażenie za 300zł) za 6000zł brutto; wskażcie mi proszę czy macie korzystniejsze oferty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Kierowcy cystern strasza ze do końca czerwca mogą lać w nieatestowane zbiorniki. Potem nawet jak ktoś ma 500 l do kupienia to musi miec atestowany zbiornik albo lac bezposrednio do maszyn. Związane jest to z tym nowym systemem że wpisuje się ten kod. Dodatkowo kazda cysterna ma miec gps. Przy wlewaniu do zbiornika musi spisac jakis numer. Prawda to ? Czy to sa ich wymysły. Mówił że nawet jak na stacje sie podjedzie to nie naleją do beczki 500l czy mausera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Nie każdego obowiązuje wpisywanie kodu rozmawiałem ostatnio przy dostawie 1000L.
U mnie do maszyn nie nalewają bo grożą za to sankcje.

GPS maja zamontować do cystern ale nie wiadomo kiedy to dokładnie nastąpi.

Dużo firm paliwowych straszy żeby kupować zbiorniki dwupłaszczowe bo to super interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

o co tu chodzi olej opałowy to leją w mauzery czy karnistry a olej napędowy takie wymogi Mój mózg nie może tego zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jakieś urzędasy wykazały sie nadgorliwością i rolnikom może dostać sie rykoszetem.

Chodziło o kontrolę sprzedaży paliwa bo jak wiadomo przekręty były ogromne. Obowiązek wymiany zbiorników miały CPN a co do mauzerów to gorsze świństwa są w nich przewożone i jakoś nie ma problemów z ekologią.

Jak wiadomo do kraju wjeżdżały tysiące cystern z paliwem i rozpływały sie w powietrzu , nie wiadomo co z tym paliwem sie działo i po to są te całe GPS czy spisywanie nr zbiorników.

Teraz wyczaili w tym interes producenci małych zbiorników dwu płaszczowych i zależy im na tym aby w w ten cały mechanizm kontroli wciągnąć rolników .

NIe ma co panikować bo jeśli nie zmienią przepisów to hurtownicy znajdą obejście tych przepisów i nadal bedzie można kupować paliwo w mauzery .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauer32    0

Tutaj nie chodzi o samo magazynowanie paliwa w beczkach czy mauzerach. Rozmawiałem z dostawcą paliwa. Powiedział, że chodzi o sam przeładunek paliwa w gospodarstwie. Musi on być do tego dwupłaszczowego zbiornika. Jak weszły teraz te Senty to oni widzą gdzie jedzie paliwo. Dlatego skarbówka może jechać i skontrolować  taką dostawę. Teraz mają wszystko jak na tacy. Grożą za to kary finansowe. Dostawca paliwa może dostać 20 tyś a rolnik 7 tys. Dlatego ja kupiłem ten zbiornik za prawie 7 tyś i śpie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makikoza    1

Doradztwo jest tu ważne, bez dwóch zdań. Polecam zajrzeć do Pol-Oil, mają różne zbiorniki na paliwa. Do kupienia i do wypożyczenia, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z resztą rozrzut jest 1 500 – 10 000 litrów, zawsze też można zamienić kilka słów z dostawcą, aby dopasować wielkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hary6400
      witam mam john deere 7820 , gdzie w tym sa bezpieczniki to jest taki sam model jak 7720 albo 7920 w ktorym miejscu ,
      i mam z nim problem ostatnio na polu wyskoczył mi komunikat  ze mam niski poziom paliwa . chociaz przed wyjazdem wtankowałem około 120 litrow pozniej wyswietliło system poziom paliwa i ciagnik zaczał przerywac i zgasł, na słupku wyskoczyła mi jedna kreska paliwa a jak wjezdząłem na pole miałem prawe cały bak  paliwa ,  teraz  ciagnik pracuje na polu i cały czas komunikta niski poziom paliwa choc jest pelen co mogło sie stac , gdzie dostac sie do  czujnika poziomu paliwa 
      prosze o pomoc
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam zużywam rocznie około 60t RSM przechowuje go w mauzerach 1000l i trochę mnie to wkurza bo  do napełnienia opryskiwacza potrzebuje 2 traktora z turem i mauzery zastawiają mi podwórko nie znacie jakiejś firmy z wielkopolski , z dolnośląskiego opolskiego czy łódzkiego która wydzierżawiła by mi zbiornik na warunkach że muszę go napełnić przynajmniej 2 razy w ciągu roku  albo na innych zasadach?
    • Przez michal_t25
      Witam
      Jak odkręciłem ten dekielek z tabliczką to wylało się paliwo (niewiele), ale czy powinno tam być?
      A dlaczego odkręcalem? Bo ostatnio wszystko na zewnątrz w pobliżu pompy było zabryzgane paliwem, tylko w czasie jednego momentu, którego dokładnie nie widziałem, ale zauważyłem skutki. Ujście najwidoczniej było z tych plastikowych osłonek - bo tam było potem jeszcze nieco wilgotno. To już się nie powtarza, ale ogólnie może tam gdzieś jakąś uszczelkę należy wymienić. Wuj mówił, że tam raczej nie powinno być paliwa - tylko w jednej komorze.

    • Przez t25a1
      Kupie 2 zbiorniki mauzer 1000l uszkodzone(pęknięte, dziurawe). Najlepiej woj podkarpackie.
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj