Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 88sl problem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 18 marzec 2009 - 12:50

Claas 88sl problem Sytuacja jest taka
W dość dużym upale temperaturę chłodziwa mam w okolicy czerwonego pola a czasem i zacznie piszczeć tj gotować
Po zatrzymaniu kombajnu zmniejszam obroty i temperatura w 5min wraca do połowy wskaźnika
W chłodniejsze dni temp tak w 3/4 na wskazniku
Termostat poszedł precz - brak zmian, chłodnica nowa (myszy nawaliły przez zimę tam syfu)
Fakt, że nie sprawdziłem pompy wodnej.
Silnik perkins 150km oznaczenie 6xxxPR (nie pamiętam dokładnie) doładowany
Moc OK, olej OK (dwa litry na żniwa tj. 400ha) odpala OK, troszkę kopci (czarno) ale
bez przesady, widać jak słońce mam z tyłu tj linia widoczności słońce - dym - lusterko
Może miał ktoś podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 88sl problem Dzisiaj, 21:50
  •  

#2 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 25 marzec 2009 - 12:33

Claas 88sl problem w moim fortshrittcie też tak było to na każdym kursie trzeba było wyjść i szczotką zmieść te brudy które tam przy chłodnicy sie zbierały u ciebie może też tak być ale nie jestem pewien
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 15:05

Claas 88sl problem W Claasie jest bęben obrotowy przy chłodnicy z zamontowanymi szczotkami więc powinien być zawsze czysty.
Zadzwoń do firmy www.storex.pl .To są przedstawiciele na Polske firmy Perkins więc może Ci doradzą .
Ja mam problem z kopceniem i mi kazali naprawić pompe (nawet namiary dali na firme ).Twierdzili że to wina
pompy , tego typu silniki z taką pompą powinny być raz na 3 tygodnie odpalane ponieważ w wypadku
dłuższego nieodpalania silnika minimalna ilość wody w paliwie uszkadza micromechanike tych pomp.

Sorry za off-topa bo to o układzie chłodzenia miało być a nie paliwowym :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 21:23

Claas 88sl problem Co prawda mam zupełnie inny i dużo starszy kombajn, ale objawy w nim były podobne.Wywaliłem termostat, chłodnicę wykompałem w sodzie wymieniłem uszczelkę pod głowicą i wszystko to za wiele nie pomogło.
Dopiero po wymianie bebechów w filtrze powietrza wszystko wróciło do normy.
Wiem że u ciebie jest suchy filtr, ale jak będzie miał za mało powietrza a do tego extremalne warunki pracy morze się grzać.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 28 lipiec 2009 - 23:50

Claas 88sl problem Głupia sprawa ale walnięta była śruba (nadpęknięta) od napinacza paska na alternatorze, ręką sprawdzałem to grało ale ostatnio cięgnem przy pompie warknąłem silnikiem a tu paski widać że latają eh naprawdę głupia sprawa.