Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Wam odpalają ciagniki zimą?

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9484 postów

Napisany 11 luty 2017 - 22:30

Nie jesteś jedyny co ma powody by narzekacć na paliwo tego producenta.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak Wam odpalają ciagniki zimą? Dzisiaj, 17:25
  •  

#42 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2653 postów

Napisany 11 luty 2017 - 22:47

paliwa wszedzie te same różnią sie tylko komponentami dodawanymi przy rozlewaniu do cystern ,jedynym wyjatkiem jest petrochemia Płock ,

jak chrzczone to wiadomo problemy ,sam sie przekonałem jaka jest różnica miedzy letnim a zimowym ,mianowicie ,pompa która tankuje paliwo troche cieknie i pod nia mam podłożone naczynie które zbiera wycieki ,zima nazbierało sie ok 5 l letniego z sezonu ,chcąc zlac na mrozie do innych celów okazało się ze to kaszka ,az strach pomyśleć że to mogło by sie znależdz w układzie paliwowym ,tak że jakość ma znaczenie

#43 Share DARIUSZA323

DARIUSZA323

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 luty 2017 - 22:57

Zetor 7045 po wcisnieciu przespiszacza pali aby akumulator w miare dobrze zakrecil jak słaby to nic mu nie pomoze. Do -15 ok ,ponizej jest wlasnie problem z akumulatorem. C360 bez wiekszych problemow w kazdy mroz jaki byl w tym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share adam8056

adam8056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisany 11 luty 2017 - 23:00

Moim zdanie jak Orlen zimą to tylko werwa ale drożej wychodzi tylko ,że ma dużo niższą temp krzepnięcia.  Jak  tankowałem zwykłą to silnik więcej spalał (w samochodzie).

#45 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2217 postów

Napisany 11 luty 2017 - 23:11

Jak Wam odpalają ciagniki zimą? Ja ostatnio jeżdżę na BP ok. 14km ode mnie. Paliwo droższe od orlenowego ale bez porównania. Jutro może pojadę z kanistrami żeby do ciągników powlewac. Ale u nas jest kiepsciutko jeżeli chodzi o paliwo. Będąc w DE i kupując nawet na wynos tankujac tam paliwo czy w aucie czy ciagniku silnik inaczej pracował... no ale to Polska :P

#46 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 luty 2017 - 10:44

Jak Wam odpalają ciagniki zimą? To kup sobie dodatek do ropy i sam produkuj zimowa ja tak robie i nie nazekam na orlena. Co do odpalania samochodow to w tamtym roku odpalalem corse z 94 roku 1.5 td z nowym akumulatorem topla w 20 stopniowy mroz i odpalil od strzala ale na jesieni poszedl na szrot
jesli pomoglem kliknij fajne

#47 Share miedz1

miedz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:51

MF 255 bez problemu w największe mrozy, RENAULT 75 14 tu muszę trochę pokręcić, ale odpala.

#48 Share Zbyszkos

Zbyszkos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 luty 2017 - 12:31

C330 akumulatory słabe przelanie gorącą wodą i pali. Dla mnie najlepsza metoda to przelanie gorącą wodą aż do momentu gdy z kranika bloku zacznie lecieć choć chłodna woda po co męczyć aku i rozrusznik. Tylko zimą odpalam rzadko. W codziennej eksploatacji było by to uciążliwe.

Edytowany przez Zbyszkos, 12 luty 2017 - 12:33.

#49 Share ZIBI61

ZIBI61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2017 - 12:53

Mało kto przyzna się żeby odpalać od 1- strzała  musi mieć albo nowy albo dobrze doładowany akumulator -czyli sprawny - i dodatkowo dobre na tę porę paliwo 

#50 Share rabit500

rabit500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:14

U mnie przy Fordzie 8240 do -25 grzanie świecy i pali za 2 obrotem wału. A większych mrozów jeszcze nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share PiotrJakubowski

PiotrJakubowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:47

Jak Wam odpalają ciagniki zimą? Dobre paliwa ja kupiłem w wrześniu jeździłem do stycznia samochód hodził bez problemu do ciągników kapkę benzyny i parafina rozpoczyna. Z praktyki wiem że plastikowe zbiorniki później przemarzają dla tego z tej samej dostawy samochód hodzi a ciągnik stanie no i podstawa dobry rozrusznik mało prądu pobiera dłużej i szybciej kręci

piotr 432

#52 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisany 12 luty 2017 - 16:09

w c330 jeszcze jest to dobre że można wcześniej rozbić zimny gęsty olej poprzez kręcenie na odprężniku.ja nie przelewam wodą i 330 pali bez problemu.mam nowy rozrusznik i akumlator 3 letni typowy żelowy.ostatni mierzyłem mu napięcie to na mierniku pokazał 13,6

#53 Share adam8056

adam8056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisany 12 luty 2017 - 19:33

To kup sobie dodatek do ropy i sam produkuj zimowa ja tak robie i nie nazekam na orlena. Co do odpalania samochodow to w tamtym roku odpalalem corse z 94 roku 1.5 td z nowym akumulatorem topla w 20 stopniowy mroz i odpalil od strzala ale na jesieni poszedl na szrot

Dodatkami dostępnymi w,, CPN'' nie wyprodukujesz zimowej ropy z letniej możesz jedynie zapobiec zamarznięciu a poniżej -15 parafina i tak się wytrąci skutkuje to większym spalaniem więc nie opłaca się jeździć na letniej.  

#54 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2284 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 luty 2017 - 20:36

U siebie też nie mam problemu zimą z odpaleniem C-330 o ile paliwo jest ok i akumulatory nie odmówią posłuszeństwa.

Zaopatruje się w Orlenie, ale co do zimowych paliw to nie mam dobrego zdania o nich zazwyczaj były problemy

Obecnie na zimę biorę kilka kanistrów ze Statoil Diesel Arktyczny i tym zalewam i jest ok

#55 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 luty 2017 - 13:30

c 360 -20 bez problemu na plynie

#56 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 13 luty 2017 - 14:19

U mnie c360 - nowe akumulatory centry, nowy rozrusznik szybkoobrotowy, nowy alternator, zalany plynem, silnik juz wola o remont, bez grzania plynu odpala przy kazdym mrozie jaki byl w tym roku. Im zimniej tym dluzej musi pokrecic, no ale kreci jak wsciekly i odpala.

Zetor 7011 - rozrusznik stary zwykly, alternator po wymianie szczotek, akumulator nowy centry, silnik po remoncie, zalany plynem i slabiutko musze powiedziec. Do -5 jeszcze jako tako pali , ale ponizej tej temperatury nie ma sily krecic, jakby aku byl slabiutki juz. Dzis, pomimo ze stoi w garazu to musialem mu pomoc samostartem - nieodpalany ponad tydzien. Jak juz raz zapali, to moge go od razu zgasic i przyjsc za pare godzin i pali od razu, ale te pierwsze odpalenie to porazka. Przyjdzie elektryk do wiekszego zetorka, to bedzie trzeba poszukac przyczyny.

Zetor 8145 - akumulatory przyznam sie, choc wstyd, ze jeszcze nie zagladalem do nich jak go kupilem(ale teraz wszystkie pierdoly przed sezonem robie,to zajrze w koncu), alternator i rozrusznik stare, zalany plynem - do -5 bez problemu pare razy przekreci i chodzi. W nizszej temperaturze to probowalem tylko przy ponad -20, gdzie stal dluzszy czas pod wiatka i krecil, ale nie dal rady odpalic.

A auto - s40, 2.0 benzyna, aku prawie 5 letnia centra futura przelozona z poprzedniego auta - nie bylo przez te 5 lata mrozu zeby nie odpalil doslownie od strzala, a stoi teraz praktycznie caly czas pod chmurka, takze siwa centre szczerze polecam.

#57 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2017 - 14:25

Zetor jak ma prąd to pali bardzo dobrze, C360 w miarę, ale konczą się baterie widze. Jak miałem ciapka to była męka ;) 

#58 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3002 postów

Napisany 13 luty 2017 - 15:10

no co Ty gadasz... a tu parę postów wyżej jakiś próbował wcisnąć że ciapek przy -20 pali z od strzała oczywiście bez wspomagaczy :D

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9484 postów

Napisany 13 luty 2017 - 15:16

Ciągnik ciągnikowi nie równy. Zbyt wiele rzeczy ma na to wpływ regulacja, stan techniczny, paliwo i nie można stwierdzić że jeśli jeden pali dobrze to drugi też musi.

Same mtz-ty jeden pali lepiej a drugi gorzej. Mój jest akurat tym gorszym ale miałem 30-ke i 40-kę oba w zimie jeśli tylko aku były dobre i kręcił to paliły dobrze.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3256 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 13 luty 2017 - 15:17

do mojej emki jak bylo ponizej zera bez grzania swiec mozna bylo nie podchodzic, ze swiecami do tych -15 dopalala, w nizszych temp to nie pamietam czy ja uruchamialem, c 360 do -20* bez wiekszych problemów, mtz, tam to gorzej jak w c 330, choc ze swieca plomieniowa przy tych -15 dalo sie uruchomic, ale tez nie od razu, massey 6475 do -10* ze swieca bez problemu praktycznie od 2 obrotu, bez swiecy nie probowałem, w nizszych temp. nie odpalalem nigdy, bo zima praktycznie nie uzywam ciagników.

Co do paliwa to macie test. Czy verva czy v power lepszy ? nie wiem, lepiej te 2-3 litry Pb95 dodać i z bani.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź