Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 luty 2017 - 21:41

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Witam jestem tu nowy i mam pytanie czy opłaca sie produkcja warzyw , jeśli tak to jakich, jak wygląda sprzedarz w hurcie , koszty uprawy itp. Mam do dyspozycji 5 ha IV kl jestem z okolic Lublina
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share Janek313

Janek313

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 luty 2017 - 23:10

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? ja nie mam warzyw ale wiem to ze musisz piec prawie caly nowy sprzęt przy polu stale źródło wody rzeka czy cos i jakis skup w okolicy który ti od ciebie kupi

#3 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2017 - 08:35

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Sprzęt zależy do jakich warzyw czy sadzarka do rozsad czy siewnik i jakis kombajn lub kopaczka ale z tym nie ma problemu bo mam możliwość zakupu.I tu pytanie jakie warzywa uprawiać , które dadzą dobry zysk i będzie możliwość sprzedania w ilościach hurtowych czyli jakaś przetwórnia, chłodnia jak wygląda kontraktowanie czy jest jakiś próg wagowy i czy polecacie jakieś przetwórnie, chłodnie lub inne firmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:49

jest to dział rolnictwa jak kazdy inny w tej chwili wszystko zalezy od ilości i jakości. wazne zebys miał nawadnianie bo bez tego to ciezko uzyskac dobry towar handlowy, gleba zasobna w prochnice i skl pok. bo warzywa to nie zyto ze wszedzie urosnie, w tym roku opłacalnosc warzyw bardzo mała i przy tym areale zeby cos zarobic to proponuje gatunki wymagajace recznej pracy np kapusta, kalafior, pomidor :)

#5 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2017 - 11:07

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Głównym problem jest rynek zbytu bo przy takich warzywach jak kapusta czy kalafior musi byc pewny odbiór tym bardziej kalafior ponieważ on długo nie po leży a z 1ha są to znaczne ilości i po zostaje jeszcze kwsetia ceny bo przy takich warzywach właśnie kapusta kalafior itp. jest zbiór ręczny wiec potrzeba ludzi i czasu i dużych nakładów pracy wiec musi byc pewny rynek zbytu i cena i tu jest pytanie gdzie bo o giełdzie nie ma mowy zeby taka ilość sprzedać

#6 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 11 luty 2017 - 11:23

Masz w okolicy Agram, Milejów, Leonów , Osmolice, Klementowice, Hortex Ryki.

#7 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2017 - 12:46

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? A jak wygląda kontaktacja , jakie warunki trzeba spełnić, czy jest próg wagowy np. 100t, jak wygląda odbiór produktu trzeba samemu dowieść czy oni odbiorą prosto z pola?

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 11 luty 2017 - 12:57

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? to zadzwoń zapytaj lub podjedz do firmy i sie zapytaj a nie chce ci się ruszyć w każdej firmie jest inacze a transport to normalne ze po twojej stronie z oplacalnoscia jest różnie jak by ktoś wiedział co to by był milionerem
ZETOR TEAM

#9 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2017 - 13:29

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Oczywscie że trzeba osobiście zadzwonić lub pojechać do firmy nie każe nikomu przedstawiać oferty, po prostu chciałem się dowiedzieć jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii :) a co do opłacalności to są mniej i bardziej dochodowe rośliny i dlatego proszę o poradę w co by tu zainwestować żeby zarobić jak to się mówi pare groszy :)
Pozdrawiam

#10 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 11 luty 2017 - 18:41

Masz tu "leniu jeden" i wybieraj co pasuje. :D

http://www.kspoiw.co...php/page/show/3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:51

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Coś się znajdzie

#12 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 11:53

Po której stronie Lublina jesteś. Ogólnie pytam bo nie wszystkie z tych firm mają blanszowniki.

#13 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2017 - 16:27

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Trasa Lublin- kraśnik ok. 20km od Lublina

#14 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 17:20

No to z tej listy zostają Ci Osmofrost, Agram i VRG. To tak po drodze i najbliżej. Chyba że planujesz pośrednika z jakiegoś skupu a nie loco rampa.

#15 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2017 - 14:49

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Właśnie z tymi trzema sie skontaktuje bo najbliżej by było wozić ale najlepiej by mi odpowiadał ich odbiór ponieważ mam nie za duży zestaw do transportu :D

#16 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 13 luty 2017 - 17:32

Obawiam się że transport jednak będzie należał do Ciebie.

#17 Share Agrofakt

Agrofakt

agrofakt.pl

• FIRMA
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 luty 2017 - 18:24

KARA GRUPOWA
Wykryto nieprawidłowości finansowe, w wyniku których weryfikacji poddawane są grupy producentów owoców i warzyw. 
Do kogo zapuka komornik?

#18 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 13 luty 2017 - 18:26

na tym areale produkując warzywa do przetwórni to raczej nie zaszalejesz, zeby zarobic jakies godne pieniadze na takim areale to tylko reczna praca i sprzedaz do hurtowni/marketow np ogorki truskawki itp

#19 Share BamberRol

BamberRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2017 - 20:21

Czy opłaca sie wchodzić w uprawę warzyw? Myślę ze 5 ha na początek to nie tak mało, dla hurtowni powinno wytarczyc ;D jeśli chodzi o ogórki czy truskawki do tego potrzeba sporo ludzi teraz coraz trudniej o pracowników a cena nie jest zachęcaja żeby dac zarobić i samemu zarobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pablo123456

Pablo123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2017 - 21:45

jak odpowiem Tobie tak. Dziś produkując warzywa czy owoce "popularne" tj. kapusta, marchew, cebula zarabia się tylko na dużej produkcji i mechanizacji, co np. 6-7 lat trafia się rok bardzo dobry jeżeli chodzi o cenę gdzie można zarobić bardzo dobrze, jednak zazwyczaj jest to związane z kataklizmem (susza, powódź) a przeciętnie produkując średnie ilości i przy przeciętnej mechanizacji to zarabia się słabo bądź przeciętnie, są jednak takie gatunki warzyw owoców gdzie można dobrze zarobić jednak nie sa to proste uprawy gdzie ludzie latami dochodzą do tego jak wyprodukować, przechować produkt, zazwyczaj związane jest to także z bardzo dużymi nakładami finansowymi na uprawę i maszyny, budynki. Wiec nie da się powiedzieć czy opłaca się produkcja warzyw na 5ha, a tymbardziej powiedzieć dokładnie jakie gatunki, bo w rolnictwie jest tak że często na jednym się straci wyjdzie na zero na innym zarobi i do tego trzeba przyzwyczaić.