Ursus380123

Którą piłę wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus380123    0

Witam mój kolega prosi mnie o założenie tematu odnośnie zakupu nowej pilarki.

 

Piły które go interesują to:

Demon CS-65T

Husqvarna 236

Stihl MS 170

Husqvarna 445

 

Piła będzie żnełą gałęzie.

Którą wybrać?

 

Cena 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

Ja bym kupił  Husqvarna 445 ale do samych gałęzi to troszkę za mocna i za ciężka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

ja nie polecam husqvarny już nie to samo co te starsze piły mam chyba 445 to nie czuć różnicy w stosunku do starej 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzor    1

Polecam stihla ms251z szerokim łańcuchem bardzo dobra koszt około 1600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja kupiłem używanego ms 23 z tego względu ze mam 5 km do serwisu i juz z 10 lat używam i robi po 100 m3 i kosztował 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MeRcEdReS    25

Moge polecic stihla. Sam użytkuje ms181 do wszystkich prac typu obcinanie drzew, cięcie na drobne itp. mam ją 6 lat nigdy mnie nie zawiodła. 2 km mocy w zupełnosci wystarczy i do tego bardzo oszczędna w paliwie(zbiornik paliwa ok 250ml starcza na godzine cięcia). Jedyny minus to brak pompki paliwa przez co przy rozruchu na zimnym trzeba pociągnąc 7 razy na ssaniu, ale jak juz silnik sie odezwie to pozniej za pierwszym razem pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    36

A ja polecam Wam pilarkę Stihl MS 193T bardzo lekka w miarę mocna i można ciąć jedną ręką,jak do gałęzi to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Najtańsze Husqwarny i stihle to budżetówki , byłem ,,szczęśliwym " posiadaczem pierwszej . Wytrzymała trzy lata . Do cięcia gałęzi kupiłem czeską piłę elektryczną Hecht , do sadu od czterech lat ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10

tak jak koledzy wyżej piszą 445 świetna piła w tych pieniądzach lecz nie do cięcia gałezi. zbiornik przy porządnym drewnie kończy się momentalnie ,ja bym Ci radził się wybrac do najbliższego sprzedawcy husq wziąć katalog dopasować piłę do potrzeb i samówić ...co do sthila to jak niektorzy zapewne wiedza made in Prc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Proponuję również Oleomac , lub z drugiej strony tabeli cenowej Nac

 

 

Edytowano przez BIZULEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Kupno budżetowej piły spalinowej to nie najlepszy pomysł. Nawet jak za wiele nie używasz to szybko przekonasz się że wyrzuciłeś parę stówek w błoto. Jeśli już chcesz coś tańszego to kup markową używaną, najlepiej od pewnego sprzedawcy.

Do drobnych prac nie kupuj zabawek typu Stihl MS 170, tym bardziej że możesz wyłożyć 1500 zł a ta piła to połowa twojego budżetu:) 

Do przydomowych zastosowań ze Stihla to min. 210 ( nowa 211 ), a najlepiej 230 ( czy nowa 231 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Też miałem problem z wyborem między Oleo-mac a Makitą a kupiłem Echo 450 3,3KM za 1599zł.ma być już profesjonalna nie wiem jak będzie dalej bo jest na dotarciu ale z odpaleniem nie ma najmniejszego problemu nawet przy -15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Czemu tak wieszacie psy na Stihl MS170? Sam mam MS180 od kilku lat (coś około 7 lat), remontowana nie była, kilka łańcuchów zużyła, z prowadnicy farba w 60% się starła i poza wymianą materiałów eksploatacyjnych, filtra powietrza i regulacji gaźnika nic więcej nie było robione. Nie pracuje zarobkowo w lesie, robione tylko dla siebie (drewno na opał, budowa garażu itp.). W razie czego serwis łatwo dostępny. Nie ma sensu wydawać 1500 zł na piłę używaną łącznie ze dwa tygodnie w roku bo Ci się koszt droższego zakupu nie zwróci, a mega wydajności w normalnym gospodarstwie też nie potrzeba. W ciut niższej cenie znajdziesz Makitę, Nac czy Partner z tym że przed zakupem zorientuj się jak wygląda ich serwis w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no i jeszcze raz zależy do czego ta piła ma być do gałęzi te małe starczą i może grubszego sporadycznie

 

MF675ursus kto ci mówił ze nie potrzebuje wydajności , mierzysz swoją miarą a każdy ma inaczej

 

sam miąłem jedną piłę sthila 025 dobra była nie powiem 7 lat i złom silnik zajeżdzony to znów sthila 250 i znów 7 lat i się skończyła

dobre piły nie powiem ale teraz wziąłem makitę większa moc a cena mniejsza niż sthila tej mocy (mają straszny przeskok cenowy z 250 na 261 ) bo mi zależy na wydajności

 

Na opał potrzebuje z 30 m3 około jednego roku w lesie sthilem dodatkowo ściełem 20 m3 samej dłużycy + dodatkowo opał

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Stihl 260 czy 261 nijak ma się do 250 czy 251. Inna liga, inna cena. Większa moc w tej samej klasie co 25, 250, 251 to 271 lub 291 ze wskazaniem na tą drugą ( 3,8 KM).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Przez kilkanaście lat wspólnie z ojcem używaliśmy Husqvarnę 345,wymienione łańcuchy , kilka prowadnic, zębatka napędowa .Dwa razy była w serwisie - coś z gaźnikiem.Praktycznie mało  awaryjna. Musiałem kupić własną i nabyłem model 450, zdecydowałem się na mocniejszą gdyż w tamtej dawało się odczuć niewystarczającą moc .Cięcie drewna to nie tylko gałęzie ,a najwięcej czasu zabiera pocięcie pnia.Porównując obydwa modele, moge powiedzieć ,że dobre sa wprowadzone udogodnienia -pompka paliwa, obsługa bez narzędzi. Minusem jest napinanie łańcucha , rozwiązanie starsze z dwoma śrubami dociskającymi prowadnice jest lepsze.Pytałem znajomych o opinię i wiecej pozytywnych było na Husqvarne niż na Stihla. Zobaczę jak bedzie z modelem 450 po kilkunastu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Posiadam stihl 180 i 023 piły już wiekowe i na żadną nie narzekam tylko na bolące ręce po całym dniu pracy bo człowiek nie przyzwyczajony do pracy piłą i powiem tak że średnio obiema piłami wypale 40 litrów benzyny i po za łańcuchami prowadnicami i zębatkami pływającymi nic nie robię.Obie palą na strzał no ale to stare modele bo podobno te 181 czy 231 to już tylko chinczyki  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E przyjacielu, Stihl 231 to jeszcze GERMANY ;) sam mam od roku i polecam ;) do domu nie ma lepszej ;) jedyny minus to, że jej warkot słychać na drugim końcu wsi :) 181 to nie chinol tylko Brazylia ;/ Trzeba przyznać że 023 była niezniszczalna ;) wujek ma stihla 018 i do dzisiaj daje radę ;)

 

Dbaj o te swoje staruszki bo nowe ani połowy z tego nie wytrzymają :( To samo tyczy się kos spalinowych :( Ostatnia pancerna kosa FS 250 jest dostępna na Ukrainie ze starym, klasycznym, prostym dwusuwowym silnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Witam mój kolega prosi mnie o założenie tematu odnośnie zakupu nowej pilarki.

 

Piły które go interesują to:

Demon CS-65T

Husqvarna 236

Stihl MS 170

Husqvarna 445

 

Piła będzie żnełą gałęzie.

Którą wybrać?

 

Cena 1500 zł.

 

I jak piła kupiona ?Co do tych wymienionych to miałem Husqvarne 236 i Stihl 17, Husqvarna  mocniejsza ale Stihl ma to coś, że chce się piłować :) .Obecnie posiadam dolmara 500 i też szukam jakiejś do gałęzi bo dolmar ręce urywa. Moim zdaniem najlepszym wyborem byłby Stihl 211 mało co cięższa od 17-stki ale już i na kłódki coś można popiłować, cena około 1200 zł. Ojciec kiedyś miał jakąś małą oleo prawie 10 lat chodziła bez awarii silnika,cieła na kłódki i gałęzie ale teraz już pewnie takich wytrzymałych nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj