Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikatory do konserwantów

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 28 maj 2009 - 07:59

Aplikatory do konserwantów Ciśnienie jest nieduże ok 1atm ale baniak robi się trochę grubszy. Dałem plastik bo używam kwasu mlekowego i po kontakcie np. z aluminium nie wiem czy taka substancja nie była by trująca
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikatory do konserwantów Dzisiaj, 05:34
  •  

#22 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 28 maj 2009 - 08:29

Aplikatory do konserwantów ALE wy czarujecie podeslalem wam link do sklepu z pompami membranowymi a wy pneumatyka ???? moj chodzil w tym roku 10 ha bez pzerwy pzez caly dzien prawie i git najwazniejsza jest pompa zalezy jaka wydajnosc sobie kupicie to potrzebne sa 2 lub jeden rozpylacz od opryskiwacza ja mam 10l na min i 2 rozpylacze czerwone ale taniej bylo by np 5-6 l na min i jeden rozp np czerwony tylko troche gorsze krycie pokosu wybierajcie rozp grubo lub srednio kropliste to wtedy wiatr nie znosi pozdrawiam

aaaaaa i cisnienie moga zrobic nawet 4 atm!!!!
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#23 Share kikoland

kikoland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:19

Aplikatory do konserwantów Mam prośbę może ktoś używa aplikatorów do zakiszacza jeśli tak to jakich oraz jakich zakiszaczy :)

#24 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:50

Aplikatory do konserwantów Najlepiej to opryskiwacza na plecy i ktoś po pryzmie gania:D bo aplikator założony w prasie czy w przyczepie za mocno żre metalowe elementy, wszystko rdzewieje, mówiąc krótko szkoda sprzętu przynajmniej dla mnie i tak po jednym pokosie aplikator spoczął w stodole i jest nie używany
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#25 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:53

Aplikatory do konserwantów Albo kupić najtańszy opryskiwacz i założyć na ciągnik który gniecie pryzmę jeśli zbierasz przyczepą.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#26 Share kikoland

kikoland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:42

Aplikatory do konserwantów post='479804']
wszystkie środki do zakiszania są takie żrące ?????????

mam prase zwijająca ale bele sie czesto psują albo po wstawieniu do obory zagrzewają moze ktoś ma jakiś na to patent ????? :)

#27 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:44

Aplikatory do konserwantów Zobacz galerię http://www.agrofoto....mage&img=179722
To mój aplikator: na szrocie znalazłem pompkę napędzaną silnikiem elektrycznym 12V (chyba od wspomagania) podłączyłem cztery dysze od opryskiwacza lanca z rurki, przełącznik przy kierownicy.Jako konserwantu używam EM mikroorganizmy lub inne biologiczne nie powodują korozji.

#28 Share kikoland

kikoland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:57

Aplikatory do konserwantów EM mikroorganizmy kto to rozprowadza chodzi mi o firme

np. Lactobacillus plantarum, Pediococcus pentosaceus) chodzi mi o takie szczepy bakterii

a aplikator jest spoko a ta kubotka to hohoh

#29 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:12

Aplikatory do konserwantów A ja używam coś takiego,
http://www.agrofoto....mage&img=179752
i podobnie jak @tomekjas stosuję preparaty bakteryjne, bo te na bazie kwasu mrówkowego są "zabójcze".
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#30 Share kikoland

kikoland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 14:28

Aplikatory do konserwantów Dzieki za rade wszystkim

EM mikroorganizmy znalazłem dzieki ,,wujkowi ,,google

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:15

Mam prośbę może ktoś używa aplikatorów do zakiszacza jeśli tak to jakich oraz jakich zakiszaczy ;)

Ja zmontowałem aplikator od tego gościa i działa.
http://www.allegro.p...ykonaj_sam.html

Dotychczas używałem zakiszaczy Sano LABAXIL oraz Schawman BONSILAGE FORTE oraz BONSILAGE PLUS. Po sano jest ładny zapach sianokiszonki jednak trochę grzeje się. Po schawmanie dobrze zakisza się jednak zapach taki sobie.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#32 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 09:11

Aplikatory do konserwantów Najprostszy i najtańszy.
Na szrocie wyciągasz z poloneza pompkę od spryskiwacza szyb z workiem i, przewodami i dyszami. Kupujesz konserwant w jak największym plastikowym pojemniku 30-50 l.
Wycinasz szeroko pompkę z workiem.
Odwracasz pojemnik do góry dnem. wiercisz otwór i przyklejsz tu pompkę klejem do plastiku. Szukasz kawałek przewodu trójżyłowego i podpinasz zasilanie z gniazda ciągnika a na jednym przewodzie wcinasz się z przełącznikiem włącz/wyłącz. Dysze z przewodami rozprowadzasz po podbieraku żeby spryskiwały pokos.
Za 20 zł masz aplikator.
U mnie działa drugi rok i nawer pompka nie siadła.

#33 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:58

Aplikatory do konserwantów No ciekawy pomysł, może pompa od poloneza jest okej, ale ja w pierwszym użyłem pompki paliwowej od lanosa i się zatarła po kilku przyczepach. Dlatego poszukiwałem pompki identycznej jak w aplikatorach faska bądż silaspray bo taki był zamonotwany na prasie do gniecenia ziarna w rękawie firmy AG-BAG Polska. Jednak wydać na aplikator ponad 3tyś to szkoda. No i wtedy znalazłem podobne ogłoszenie w zeszłym roku z którego skorzystałem. I mam teraz na przyczepie aplikator 250 litrów z beczki po glicerynie. Całość instalacji za około 450 zł.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#34 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 22:09

Najprostszy i najtańszy.
Na szrocie wyciągasz z poloneza pompkę od spryskiwacza szyb z workiem i, przewodami i dyszami. Kupujesz konserwant w jak największym plastikowym pojemniku 30-50 l.
Wycinasz szeroko pompkę z workiem.
Odwracasz pojemnik do góry dnem. wiercisz otwór i przyklejsz tu pompkę klejem do plastiku. Szukasz kawałek przewodu trójżyłowego i podpinasz zasilanie z gniazda ciągnika a na jednym przewodzie wcinasz się z przełącznikiem włącz/wyłącz. Dysze z przewodami rozprowadzasz po podbieraku żeby spryskiwały pokos.
Za 20 zł masz aplikator.
U mnie działa drugi rok i nawer pompka nie siadła.

Słuchaj jankris jaką ma ta pompka wydajnośc na minutę?

POZDRAWIAM PALAX

#35 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:04

Aplikatory do konserwantów Powiem że nawet nie mierzyłem, dawkuje się na oko przez przyciśnięcie i przytrzymanie co jakiś czas przycisku elektrycznego na kilka sekund podczas jazdy. Staram się aby bańka 30 l kwasu mrówkowego starczyła na jakieś 100-150 bel, bo za więcej klient nie zapłaci.

#36 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 08:37

Aplikatory do konserwantów Nie żartuj ty używasz kwasu mrówkowego? Ile ci wytrzyma belówka? Poza tym jest on niezdrowy dla krów, fakt konserwuje doskonale.

POZDRAWIAM PALAX

#37 Share Zielony1

Zielony1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 17:28

Aplikatory do konserwantów darek1972 a dlaczego ty masz jakies 2 cewki tam?

#38 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:58

Aplikatory do konserwantów ja tez mam w sieczkarni podobny silniczek co masfer55 poleca i wszystko chodzi bez zarzutów cały dzien. ja dodatkowo mam sterownik pwm (na alegro 50 zł)i ciśnieniomierz przez co moge z kabiny płynnie regulować ciśnienie. zbiornik mam 400 litrów z opryskiwacza i wystarcza na 3/4 dnia prxzy 1,5 litra na tonę

#39 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 29 lipiec 2010 - 20:20

Aplikatory do konserwantów To są elektrozawory, nimi wyłączam aplikator w czasie owijania sznurkiem
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 maj 2013 - 15:49

Aplikatory do konserwantów Tematy połączone

Wie ktoś może jak zrobić taki aplikator żeby wyszło tanio,może znacie jakiś prywaciarzy którzy to robią. Bo nie bedę płacił 3 tysiące za bańkę i spryskiwacz

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 czerwiec 2013 - 16:33.