Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 17 kwiecień 2011 - 22:13

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Nie lepiej było by sobie przetwornice zrobić z 12v na 24v? albo kupić jakaś ładowarkę laptop-ową z 24 na wyjściu?. Ja chciałem do oryginalnych zaworów rozdzielacza dołączyć siłowniki pneumatyczne, zawory już mam tylko jeszcze muszę upolować używane siłowniki na wymiar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Dzisiaj, 22:58
  •  

#22 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 07:34

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny no w sumie fakt najlepiej zrobić przetwornice, albo kupić i jest najlepiej, bo cewki można źle przewinać i d*pa...

a z tymi siłownikami to też będziesz musiał kombinować... choć no nie wiem, chcesz zrobić elektropneumatyke czy normalnie pneumatyke...

jak to sobie wymyśliłeś??

po za tym są może jakieś zawory redukcyjne sterowane elektrycznie czy coś?? bo nie wiem...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#23 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 18 kwiecień 2011 - 09:23

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Sterowane było by przez elektrozawory, problemu z montażem jako takiego by nie było, siłownik bym zamontował na zaworze i on by mi lekko wyciągał ten trzpień ze środka otwierając go.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 09:36

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny

Sterowane było by przez elektrozawory, problemu z montażem jako takiego by nie było, siłownik bym zamontował na zaworze i on by mi lekko wyciągał ten trzpień ze środka otwierając go.

no wiem... tam montowanie tych siłowników jeszcze by było ok, bo zrobisz stelaż potem jakieś sprzęgło tłoczyska z zaworkiem i gitara, ale to znowu potrzebujesz elektrozawory do siłowników, myślę że będzie to chyba mniejsza sprawność, to lepiej zamontować te elektrozawory, zrobić przetwornice na 24V i gitara... :P

choć zależy, bo na eBay-u w niemczech ostatnio znalazłem fajny zestaw za "półdarmo" :)

#25 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 15 maj 2011 - 01:41

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Jakiś czas temu był w granicie zestaw - zawór 4 sekcyjny plus regulujący i szybki odcinający za 2,5 tysia - nie ma tragedii porównując ceny do teejeta, bo tam jeden tyle kosztuje. :) a do tego zestawu to nie ma problemu ze sterowaniem manualnym - skrzyneczka parę przełączników, większy problem ze sterownikiem do utrzymywania zaporogramowaniej dawki przy zmianie prędkości - ale jak kolega ma dużo samozaparcia to też się da....

#26 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4174 postów

Napisany 15 maj 2011 - 05:34

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Można zastosować zawory od nawadniania: http://allegro.pl/li...=Mozilla-search

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#27 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:14

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny tak, te zawory zastosuję, tylko teraz szukam od TeeJeta zawór utrzymujący ciśnienie, nie chodzi tutaj o zmienną dawkę według prędkości, bo to tam nie jest u nas potrzebne (jak narazie), tylko zadawanie ciśnienia elektrycznie i utrzymywanie go... są do tego chyba te zawory jeśli się nie mylę :) -> http://www.teejet.co...b-and-346b.aspx

#28 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:54

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny heh cennik tejeta jest na stronie - ten zawór plus przyłącza i silnik jakies 1600- 1800 zł zależnie jaki czas otwarcia i czy 2 czy 3 drożny, przyznaje że o membramowych zaworach na sekcje nigdy nie pomyślałem - ciekawe jaki jest spadek cisnienia, no i pobór prądu cały czas hm no nie wiem - lepsze są trójdrożne z tłumieniem przepływu - wtedy nie musisz redukować ciśnienia ręcznie jak zamkniesz sekcje -ale sie da - będzie upierdliwe szczegolnie jak ręcznie będziesz sterował tym tejeetem . Ten tejet nie jest stało ciśnieniowy - tylko regulacyjny ....
zobacz na coś takiego - kosztuje troszkę mniej jak 2 zawory tejjeta http://www.brisa-spr.../4645502F5S.htm

Edytowany przez szarywilk, 15 maj 2011 - 18:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 17 maj 2011 - 14:27

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Ktoś handluje w Polsce tymi zaworami co w linku ? http://www.brisa-spr.../4645502F5S.htm

Edytowany przez fezoi, 17 maj 2011 - 14:28.

#30 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 17 maj 2011 - 16:41

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Zobacz tutaj http://www.mescomp.com/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#31 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:03

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Z mescompu to ja mam , chciałem ceny porównać , ale dzięki :)

#32 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 maj 2011 - 12:41

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny no właśnie, Mescomp tym handluje, ja pisałem tam do tamtej firmy, ale nie ma odzewu :/ hmmm poczekam jeszcze jakiś czas, najwyżej jeszcze raz napiszę... :)

#33 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 20 maj 2011 - 18:22

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny 4549 netto w wersji z 5 zaworami -minus jakiś rabat - u każdego dealera granita

#34 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:09

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny Odświeżę temat . Czy któryś z Kolegów zastosował w opryskiwaczu elektrozawory " ogrodowe " i z jakim skutkiem ? Czy są na 12 v , jak nie , to poradźcie jak w prosty sposób uzyskać 24 v z instalacji 12 v . I ostatnie pytanie , te zawory od nawadniania bez napięcia są otwarte , czy zamknięte ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8474 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:20

Sterowanie sekcjami opryskiwacza z kabiny http://www.agrofoto...._20#entry842191 tu sobie poczytaj. Nie zakładałem ich bo mi się na razie nie chcę.

Dodaj odpowiedź