Marek1969

clayson 8060 typy silników forda

Polecane posty

Marek1969    0

witam mam w 8060 tabliczkę z typem silnika 2725E ale widać że była nitowana czy ktoś się orientuje po czym poznać poza tabliczką jaki to silnik i ile ma koni w 1530 miałem 2713E i miał 98 km z góry dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

U mnie w NH 8050 jest silnik 2715E. Jest mocniejszy niz 98km, ale ile dokladnie to nie wiem. U Ciebie silnik jest pewnie z turbina juz, prawda? Wiec model moglby sie zgadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

W NH8060 po 82r. prod. obok 131 konnego silnika fiata 8061S, montowany był właśnie silnik forda 2725E o mocy bodajże 123 koni, przed 82r. montowany był ford 2715E o mocy 116 koni.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1969    0

dzięki za podpowiedz a morze wie ktoś jaki jest luz zaworowy w tym silniku lub ma instrukcje obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Silnik wolnossący zawór dolotowy 0,381mm , wydechowy - 0,305mm (ja u siebie ustawiałem 0,4 i 0,3 mm) , turbodoładowany 0,457mm na dolotowym i wydechowym (luz przeliczny z cali ).

http://bf494.co.uk/blog1.php/2009/02/21/ford-lehman-marine-diesel-engine-stuff

tu masz opis całej rodzinki tych silników , poszukać i wybrać odpowiedni model , aby nie było za prosto wszystko jest po angielsku :)

 

Edytowano przez detom

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1969    0

dzięki detom fajna sprawa po włączeniu tłumacza można się doczytać ja jestem z  pod łukowa  jaki masz kombajn bo u mnie cieknie olej od strony przystawki tam jest sporo roboty morze znasz kogoś kto by to zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Uuu to nieciekawo, obawiam sie że by taki wyciek zlikwidować trzeba będzię wyjąć silnik :(.

W 2015 obróciła sie panewka na wale, silnik robiliśmy w Białej Podlaskiej u p. Ossowskiego.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1969    0

jest bdb. zakład w Zwoleniu ale robią tylko remonty generalne a wiesz gdzie kupić  części poza Wąsami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Kupiliśmy kombajn NH8050 z silnikiem po jednym sezonie od remontu w Zwoleniu - czwartego sezonu silnik wyzionął ducha  o czym pisałem już wyżej, poza tym słyszałem już kilka razy o niezbyt udanych naprawach głównych robionych przez ten zakład. Remonty  silników ,jak już mówiłem,robimy w Białej , c360-3p remontowany  jakieś 4-5 lat temu chodzi bez zarzutu a  w c360 silnik juz sie kończy ale działa od ... 16-17 lat-  nie pamiętam :)

Części kupuję w większości w Mirtrans  na Brzeskiej w Siedlcach i czasem w Międzyrzecu, najczęściej odwiedzam oczywiście Wąsy :)


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.02.2017 o 09:28, detom napisał:

Uuu to nieciekawo, obawiam sie że by taki wyciek zlikwidować trzeba będzię wyjąć silnik :(.

W 2015 obróciła sie panewka na wale, silnik robiliśmy w Białej Podlaskiej u p. Ossowskiego.

Czy ten zakład p. Ossowskiego jeszcze istnieje? Wiesz coś może? Masz jakiś kontakt do niego? Ja tam dzisiaj dzwoniłem na dwa znalezione numeru telefonów ale nikt nie odbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
    • Przez niewinski1
      Chciałbym zapytać, o opinie na temat kombajnu New Holland TX 32 lub 34 z silnikiem mercedesa. Czy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj