Gość michalphs

Jagnięta umierają

Polecane posty

Gość michalphs   
Gość michalphs

Witam, mam problem z moimi owcami, a raczej z jagniętami, po 1/2 dniach jagnię umiera, oczywiście każda owca ma wymagane miejsce. Jak myślicie co to może być??? Może za niska temperatura???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Toś się rozpisał normalnie!! A tu same wróżki są i odgadna twój problem Opisz cos szerzej i więcej to się pomyśli a pierwsze to wezwij weterynarza po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o dobrego weterynarza znającego się na owcach ciężko. ale faktycznie opisz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalphs   
Gość michalphs

Samice maja mleko są również odrobaczone. Ciekawe jest również to ze zawsze nam padnie jakiś baran/owca w lecie kiedyś gdy kupiliśmy młode padła 1/3 z nich pola na których są wypasane nie były nawożone już od kilku lat. Dodam jeszcze że u nas jest dość duży smog jeśli ma to jakieś znaczenie. Chyba że jakiś sąsiad im "pomaga"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Owce masz jakiej rasy? Może masz rasę nieprzystosowaną do warunków? może masz zbyt wymagającą ? Owce w jakiej kondycji ? kiedy strzyżone i jaka długość wełny? młode zamiast wymie moga ssać wełnę i padają z głodu. Ogólnie duzo szczegółów jest z owcami. owce i jagniaki nosy mają czerwone/rózowe czy raczej blade? jak blade to brak witamin szczególnie E Szczepisz je E+selen na chorobę białych mieśni? Czym odrobaczałeś, jakim środkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

A sąsiedzi przychodzą oglądać owce? Często sie zdarza , że ktoś przyniesie nawet jakies żarcie np splesnialy chleb i rzuci im a one to zjedza bo chleb strasznie lubia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalphs   
Gość michalphs

Owce są strzyżone tak jak mówił stary baca raz w roku w okresie letnim. Rasa to czarnogłówki oraz nasze górskie. Nie pamietam jaki to środek na odrobaczanie. Czasem im rzuci się marchewkę czy suchy chleb. Głównie jedzą sianko, kiszonkę, otręby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

No to w sumie wszystko ok  Szukaj weta bo nie ma żadnego punktu zaczepienia co by to mogło być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Witaminy! Wszystkie sztuki zaszczep selenem. Do tego żelazo żeby uzupełnić niedobory. A na przyszłośc witaminy w paszy na max w okresie okołoporodowym i przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie przesadzaj z tymi witaminami od ich braku nie będą padać nowonarodzone jagniaki  tym bardziej że dorosłe mu zdychały Coś musi być w stadzie że tak padają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Podaj  konkretne żywienie, miałem podobne problemy w zeszłym roku padały matki i kilku dniowe jagnięta. Przyczyną była bakteria beztlenowa w świeżo otwierana i podawana sianokiszonka, wszystkie matki jak i nowo narodzone jagnięta zostały zaszczepione szczepionką clostrivak i się uspokoiło, a potrafiło mi paść w ciągu dnia kilka sztuk. Sprawdź czy matki matki mają siarę i karmią młode, bo samo podejście do cyca nie świadczy że jagnięta piją mleko. kolejna sprawa to czy starsze jagnięta nie zdajają matek z tyłu po podejściu tych maluchów.

Edytowano przez mariusz999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalphs   
Gość michalphs

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi! Temat do zamknięcia. Sytuacja zmusza nas do pozbycia się owiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuson    0

Co się stało, że pozbywacie się owiec? Rady nie pomogły? Powiedź coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecho    0

Witam, mam problem z jagniętami a mianowicie część z nich dostała biegunki a jeden już padł. Miał około miesiąca. Owce dostają sianokiszonkę wymieszaną z suchym sianem oraz owies i buraki ćwikłowe. Wiadomo że jagnięta też coś już podjadają. Poprzednie lata nie karmiłem sianokiszonką i nie miałem takiego problemu. Czy ta biegunka może być spowodowana tym że jagnięta jedzą sianokiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie kiedyś daliśmy na próbe sianokiszonke i nie chciały jeść owce , jedzą tylko siano , owies+pszenica i czasami coś tam dorzuci się jakiegoś buraczka albo coś. Myślę , że nie powinienieś karmić sianokiszonką. Daj im coś do wody na odrobaczanie. No i woda najlepiej z wodociagu albo sprawdzonej studni bo w wodzie też może coś być a nawet nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
    • Przez martyna1
      Mam pytanie odnośnie sprzedaży warzyw i owoców. Czy do sprzedaży na drodze potrzebuję legalizacji wagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj