MF255Rolnik

Pług Bomet 3 skibowy zrywalny czy zagonowy?

Polecane posty

MF255Rolnik    9

Witam mam zamiar kupić nowy pług bometu 3x30 do c-360 3P. Będzie obrabiał ok 10ha pola 4-6 klasa ziemi, z kamieniami różnie bywa i mam dylemat czy zagonowy bez zabezpieczeń: 

 http://www.aukcjoner.pl/gallery/024415170-1.html#I1

czy z zabezpieczeniem:

http://allegro.pl/plug-zagonowy-bomet-3-skibowy-zabezp-zrywalne-i5126393610.html#imglayer

Rożnica w cenie jest niewielka, jak się sprawują, może mi polecicie jakąś inną firmę w tej cenie co te? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

kolego poszukaj cos w podobnej cenie ale nie z takich plugow, to sa radła, zechcesz przyorac poplon czy slome, czy jakies ziele, perz Ci sie trafi i bedziesz przeklinał to na wszystkie strony swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Kolego, nie bierz tego. Ja osobiście mogę polecić Ci pług używany firmy gassner. Pług jednobelkowy, wysoki, przez co da się nim zaorać wszystko, dosłownie wszystko. Żeby go podbiło, to trzeba się postarać. Pług 3 x 35, a idzie lekko, c360 nie ma z nim większych problemów. Tylko ciężko go trafić u nas i ceny części eksploatacyjnych trochę z kosmosu (do naszego jedna odkładanica kosztuje coś koło 700zł), Lemiesze pasują od pługa UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Bomet jeszcze gorszy, jak bym miał wybierać to wolał bym UG niż Bomet... Pomyśl nad czymś zachodnim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Napisano (edytowany)

Z wyglądu tak żle nie wygląda ten wirax kolego za te pieniądze to zachodni trafisz w dobrym stanie.ja też myśle nad zachodnim tylko 2 bo do 330 bo mój j po30 latach zaczyna pękać rama ale ty masz większe pole do popisu bo masz więcej mocy jak ja ze znalezieniem takiego pluga.a niemyślałes o jakiejś obrotówce?

A co koledzy powiedzą o marce plugów LANDSBERG-Jeśli żle napisałem nazwę to sory

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak już chcesz nowy to patrz na parametry takie jak wysokość do ramy, im wyżej tym lepiej, rozstaw korpusów im szerzej tym lepiej, szerokie odkładnie na dole nisko ziemi żeby były ( a nie płetwa rekina jak w w.w. propozycjach), resor = w praktyce masz spokojną orkę jak koledzy wyżej piszą. Jeśli masz na oku  w oryginale, zdrowy stary nawet 20-sto letni pług UG w przystępnej cenie to go bierz i będziesz tak samo zadowolony jak i tymi nowymi pseudo pługami a nawet bardziej jak chodzi o jakość stali. A jak mu wymienisz odkładnie na szersze i przerobisz je, to nieco bardziej szczęśliwy będziesz. Jak nowy to pomyśl prędzej o czymś na resorze co wygląda jak Akpil  KMJ-R 3+   A te kolegi propozycje w.w. to jeden wujek, szkoda zdrowia i kasy. Bądź mądry przed szkodą i nie pchaj się bo zdrowie masz jedno. A najlepiej szukaj zadbanych zachodnich Kverneland na kwadratowej ramie. Uważam, że lepszy prawdziwy pług dwu skibowy do w.w. traktora niż 3 skibowe dziadostwo do katorgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Te wszystkie które podlinkowałeś są głęboko wzorowane na UG. Używaną Unię kupisz za 1000 zł, a opory i jakość orki będzie taka sama. Warto tyle dopłacać i nie widzieć różnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

dokladnie, jak masz taki kupowac to kup UG i to samo bedziesz mial a nawet lepszy materiał bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj