Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 luty 2017 - 13:53

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie piasty są mniej awaryjne i żywotniejsze do agregatu talerzowego. Opcja 1 piasty bezobsługowe, opcja 2 piasty z kalamit-ką wymagające smarowania. Jak wyglądają koszty naprawy poszczególnych piast.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego Dzisiaj, 22:32
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2359 postów

Napisany 04 luty 2017 - 19:57

kto smaruje ten jedzie ;)

Zależy tylko jakiej firmy są łożyska ale i tak te same łożyska smarowane zawsze wytrzymają dłużej ;) i nie musisz smarować przecierz codziennie starczy raz na 10 czy 20 godzin  przecierz te samoobsługowe wcale nie są smarowane

#3 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 luty 2017 - 20:12

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego Jak ja zastanawialem sie nad wyborem piast do agregatu talerzowego, to w podjeciu decyzji pomoglo mi poznanie cen poszcegolnych rodzajow w razie wymiany. Piasty bezobslugowe sa znacznie drozsze. A ja wychodze z zalozenia, ze kto nie samruje, ten nie jedzie i z czasem beda wymagaly wymiany. Nawet od przedstawiciela slyszalem, ze te bezobslugowe dlugiej zywotnosci nie beda mialy. Ale to tylko takie przypuszczenia. Smarowanie nie zajmuje duzo czasu. Ja wybralem zwykle i wybralbym ponownie. ale to tylko moje zdanie :) Inny to wybralbym tylko agregat :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 04 luty 2017 - 20:42

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego Kolego moje piasty obsługowe w grano maja na koncie 1000 hektarów i nadal się kręcą. Smaruje raz na 40-60 hektarów.

#5 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 luty 2017 - 14:34

Tomo 12 jakiej firmy masz agregat i czemu go nie polecasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 luty 2017 - 06:56

Posiadam agregat talerzowy firmy grano-system. Nie polecam z jednego powodu, ponieważ przy głębszej uprawie lub przy większej ilości różnego rodzaju resztek potrafi się przypchać. Osoboście posiadam agregat z adaptacją do siewnika i w tym przypadku odstępy pomiedzy rzędami talerzy oraz wałem są nieco skrócone. Jeżeli miałbym kupować ponownie to tylko i wyłącznie bronę talerzową. Tylko i wyłącznie dlatego ten agregat nie spełnił moich oczekiwań, Pozostałe rzeczy są w porządku, jeżeli na malowanie przymkniemy oko :)

#7 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 luty 2017 - 07:42

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego Kurcze tyle różnych pól talerzowałem i tyle hektarów i nie udało mi się zapchać agregatu z grano. Fakt malowanie porażka. Wał Packera to tragedia zaklejał się strasznie. I niestety robi rowek z jednej strony.

#8 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 luty 2017 - 12:40

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego Unia Ares tl 4 metry, od 2007 smarowałem piasty nie więcej jak 4 razy, rocznie robimy nią ok 100 ha i nie ma żadnych problemów :D

#9 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 luty 2017 - 06:41

A ja natomiast czego bym nie talerzował, to uda mi się zapchać. Mimo tego że pracuje ze 100km ciągnikiem i prędkość nie przekracza 10-12km/h. Wystarczy jeździć w kółko i nie będzie rowka :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share koroll

koroll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 luty 2017 - 08:23

Jakie piasty wybrać do agregatu talerzowego od trzech lat mam piasty bezobslugowe i nie było problemu z łożyskami. rocznie pracuje na około 50 ha

Dodaj odpowiedź