PatrykMajcher

Czeremha amerykansa jak zniszczyć?

Polecane posty

Randap z siarczanem nie pomaga i koszenie kosiarka bijakowa nie pomaga. Ktos ma jakies pomysly? Teren to łąka. Stala 20 lat nie uzywana i chce ja doprowadzic do stanu uzytecznosi. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230
Napisano (edytowany)

A dlaczego chcesz ją zniszczyć ?

Chcesz przywrócić łakę/pastwisko do użytku, czy tylko kosisz bijakową na dopłaty ?

Według mojego doświadczenia, randap z siarczanem działa szybko, ale nie wnika głęboko w roślinę. Dlatego nie niszczy krzewów i roślin wieloletnich z głębokim systemem korzeniowym.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sie pozbyć czeremhy. Bo odrasta bardzo szybko i szpeci cala lake. Ktos ma pomysly na to?

A dlaczego chcesz ją zniszczyć ?
Chcesz przywrócić łakę/pastwisko do użytku, czy tylko kosisz bijakową na dopłaty ?
Według mojego doświadczenia, randap z siarczanem działa szybko, ale nie wnika głęboko w roślinę. Dlatego nie niszczy krzewów i roślin wieloletnich z głębokim systemem korzeniowym.


Chodzi o to że jesli ja ja utne lub zniszcze w jednym miejscu ona odrasta z pnia lub wyouszcza pedy w innym miejscu i co teraz robic? Stosuje tylko te zabiegi o ktorych pisalem wyzej i nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wycinasz krzew i pieńki smarujesz pędzlem, glifosatem z butelki, bez rozcieńczania. Więcej nie odrośnie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Na małą skalę się da, ale kilka ha - trudno będzie. Zostaje pryskanie mniejszą dawką glifosatu w odstępie kilku tygodni bez siarczanu, aby niszczyć części podziemne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zamiast pędzla, opryskiwacz ręczny typu kwazar, do glifo koniecznie barwnik jaskrawy np.od drukarki i jest znacznie szybciej. 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Glifosat to substanca czynna z randapu i zamienników. Siarczan wspomaga działanie glifosatu, ale jednocześnie ogranicza przemieszczanie do rozłogów, może dlatego u ciebie wciąż odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

njałatwiejszym sposobem na zwalczenie tej rosliny bylo by wpuszczenie tam bydla,i wypas. bydlo zgryza mlode rosliny i trawy wiec czeremcha po pewnym czasie przestala by sie pokazywac na lace. jesli chodzi o samą roslinę to ona z pędów nie rozrasta sie tylko z nasion, nasiona czeremchy mogą byc w ziemi przez 5 lat i moga skielkowac. najlepiej zaczac zwalczanie tej rosliny od zwalczenia lub zmniejszenia siedlisk roslin dorosłych w bliskim sasiedzwie, nie wiemm jak tam jest u ciebie ale nawet przycinanie galezi lub calkowite usuniecie drzew by dalo efekt nie juz zaraz ale przez kolejne lata mialbys spokoj. usuniecie drzew wiaze sie z uzyskaniem pozwolenia na wycinke  wydawanym przez wojta, ale teraz ustawa o ochronie srodowiska sie zmienila i takie pozwolenie na te drzewa nie jest wymagane do pewnego roziaru obwodu danego gatunku drzewa. radzilbym isc tą droga- usunac stre drzewa, a mlode siewki zwalczac mechanicznie-albo wyrywac samemu albo przez bydlo, lub tez porzadnie wykonywac opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest tej czeremhy okolo 4 ha na 4 dzialkach. Spróbuje kolo maja jej pojechac jak beda swieze pedy takie co odbijaja moze wtedy ja zalatwie. A po 3 tygodnaiach kosiarka bijakowa
I zapomnialem. Jakie stezenie tego glifosatu? Znaczy jak rozrabiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Tak jak pisze na opakowaniu na perz. Nie dawaj więcej, bo nie ma sensu. Lepiej jest zastosować drugi zabieg taka sama dawką, jak zacznie (ewentualnie) odbijać. Perzu zazwyczaj też nie da się wyeliminowac w jednym zabiegu w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do Randapu dodaj ocet żeby PH cieczy było na poziomie 5 max 5,5 do tego adiuwant dedykowany do Glifosatu, wtedy można obniżyć dawkę. Sam  w tym roku pryskalem ściernisko pszenicy z gorczycą dawką 2 litry i pięknię wzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

po to daje się siarczan, tylko na rośliny rozłogowe to nie działa, bo szybko parzy wierzchołki, a rozłogi zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj