Polecane posty

ptaszyna    170

Mam Vicona DMP 3200 dwa sezony i jak założyłem nowe nożyki po kupnie to jeszcze ich nie tykałem, zasada taka że w dyskówkach noże o wiele rzadziej się wymienia/obraca niż w bębnowych i nie jest to zbyt uciążliwe jak trzeba to zrobić raz na kilka sezonów  poświęcając na to ok. 0,5-1 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy jakie kto ma łąki odnośnie wymiany noży. Jak łąki są na których krety kopią albo zwierzyna z lasu wychodzi i narobi bałaganu to jak noże po czym takim pochodzą to raz dwa załatwia się im wymianę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Mam Vicona DMP 3200 dwa sezony i jak założyłem nowe nożyki po kupnie to jeszcze ich nie tykałem, zasada taka że w dyskówkach noże o wiele rzadziej się wymienia/obraca niż w bębnowych i nie jest to zbyt uciążliwe jak trzeba to zrobić raz na kilka sezonów poświęcając na to ok. 0,5-1 godz.

a duży areał kosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I dyskusja ucichła więc areału koszenia się nie dowiemy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koszę ok. 20 ha w sezonie, czyli nie za dużo ale w bębnowej nożyki trzeba było zmieniać, mam jeszcze jedno spostrzeżenie, chciałem jeden stary podgięty nożyk wyprostować i się nie dało, młotek tak odskakiwał że myślałem że w głowę dostanę, wniosek jest taki że noże do Vicona  są o wiele twardsze od naszych GERLACHÓW które dają się łatwo prostować i może tu tkwi sedno w żywotności nożyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Zakupiłem kosiarkę Vicon Extra 228 i zastanawia mnie jedna rzecz.W jakim położeniu powinna być zapadka podczas koszenia?Do transportu to wiadomo,że zaskakuje i jest ok,ale zauważyłem,że u mnie po rozłożeniu kosiarki na maxa do koszenia zapadka znowu zaskakuje i wychodzi na to,że kosiarka kosi tak jakby na sztywno.W instrukcji przeczytałem,że między zapadką a miejscem jej przylegania powinno być 15-30mm luzu,ale to i tak za mało na swobodne koszenie i podnoszenie kosiarki hydrauliką na uwrociach.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ocb? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty18    0

Witam. którą kosiarkę polecacie Vicon Extra 124 czy kvernelan taarup 2624? Kvernelnad cięższy ale ma 2 nożyki.Czy konstrukcja vicona jest wytrzymała? Dodam że nie miałem do czynienia z kosiarkami dyskowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol337    1

krone easy cut 320 co myślicie o takiej kosiarce warta uwagi ...rok produkcji 2007

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Zastanawiam się nad zakupem vicona AMS 2400 z kondycjonerem. Cenią 5700zl
Co sądzicie czy warto?
Czy pójdzie z ciągnikiem 75km ? Oraz czy dysk z trzema nożami jest lepszy od takiego na dwa?
Jak z częściami? Czy drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie vicon 632 T Pro z kondycjonerem śmiga z valtra 6550 bez problemu ok 12 km/h o ile rowna łąka. 3 noze sie spisuja rewelacyjnie wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Posiadam kosiarkę vicon extra 228 i nie polecam jej nikomu. Mam ją 6 sezon. Kosi ok 25 ha w sezonie. w tamtym roku poszło tylne łożysko od wałka a teraz znowu te same plus łożysko na kole pasowym od strony listwy tnącej. To jakaś kpina żeby kosiarka za tyle kasy sprawiała problemy na tak małym areale i po tak krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 22:37, kubaldo napisał:

Myślę że kosiarka na 2 noże nie będzie kosiła tak dobrze jak kosiarka VICON na 3 noże i nie będzie zostawiała tak trawy nie skoszonej na polu

Mam kosiarkę na 2 noże i po przejeździe nawet jak są nowe noże to zostaje czasami nie docięta trawa

 

Dnia 3.01.2010 o 13:31, passat1 napisał:

Co sądzicie o kosiarce Vicon extra 428h?

Połączone

 

Dnia 10.04.2014 o 22:52, WontekToJa napisał:

Ja też miałem chrapkę na Vicon extra ale 2,80 ale cena 31 tys mnie skłoniła do Alki 2,8m 10 tys tańsza .

Ale vicon to vicon na duży areał opłaca się więcej zapłacić widziałem ją w akcji , 20km/h w trawie nasiennej .

 

Dnia 20.06.2018 o 11:55, royal261 napisał:

Posiadam kosiarkę vicon extra 228 i nie polecam jej nikomu. Mam ją 6 sezon. Kosi ok 25 ha w sezonie. w tamtym roku poszło tylne łożysko od wałka a teraz znowu te same plus łożysko na kole pasowym od strony listwy tnącej. To jakaś kpina żeby kosiarka za tyle kasy sprawiała problemy na tak małym areale i po tak krótkim czasie.

NIGDY WIĘCEJ VICONA. Największemu wrogowi nie życzę. Łożysko na dysku pierwszym 40 ha i aut. W tym sezonie wsadziłem w nią 13 tyś 
Vicon 428 H od nowości
rok produkcji 2014
Strasznie głośna kosiarka. Słychać że pracuje z kilku km. Fajna rama, mocna, 3 noże będzie fajnie myślałem. Bebechy katastrofa. Rekord w tym sezonie 3 ha i łożysko, zębatki, plus tydzień stania, wyjachała parę ha i znów apiać.
Szukając usługi znalazłem 6 użytkowników vifona. Każdy niezadowolony, znaczy jeden nie narzekał , kupił tydzień wcześniej. Wieczorem z listwy paruje, tak się grzeją łożyska. 
Do pomocy przyjechał ursus z krone ec 240 z 11r. Kosiarki nie słychać , od nowości w tym samym gosp. tam jeszcze oleju nie zmieniali. 
Jakby ktoś się odważył , oddam za 12 000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
Dnia 14.07.2017 o 21:20, Mikruss napisał:

U mnie vicon 632 T Pro z kondycjonerem śmiga z valtra 6550 bez problemu ok 12 km/h o ile rowna łąka. 3 noze sie spisuja rewelacyjnie wg mnie.

A ta Valtra to ile ma koni? Czy Belarus 892 poradzi sobie z taką kosiarką? Trawy nie będą zbyt gęste więc myślę że mocy mu wystarczy ale martwię się o jej ciężar Czy jest możliwość aby odłączyć w niej kondycjoner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tamta miała ok 110 km, obecnie smigala z nią valtra 6350 ok 100 km i było juz czuc roznice ze ma cięzej  i bieg mi pasował na ok 10 km/h.  Co do wyłączania to nawet nie próbowałem nigdy   a byc moze mozna to zrobic. co do wyciągniecia  to srednio to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie nie - chodziło mi tylko o wyłączenie- z tego co widziałem na yt to są tam 2 zakresy kondycjonera - szybciej wolniej więc pewnie nie da się wyłączyć

A jak oceniasz tą kosiarkę  - na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie - jak ceny części?
Jakie ona ma zabezpieczenia - czy są tam dyski zabezpieczone indywidualnie czy tylko cała kosiarka się odchyla przy przeszkodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tak masz 2 zakresy  na przekładni.

Na co zwrócic uwagę, hmm czy na dyskach nie cieknie, jakies luzy na wałkach wom itp. Ja przy swojej po kupnie  wyciągałem całą listwe i wlasnie robilem uszczelnienie bo prawie na wszystkich ciekło i za uszczelnienie robią łozyska kryte (ot taki patent a nie zaden simering), w sumie łozyska z luzem c3 kosztowały chyba ok 1300 zł, nozyków przez te lata jeszcze nie kupowałem bo na kosiarce były załozone nowe i w tym roku dopiero je obróciłem a w skrzynce jeszcze jeden komplet zapasowych jest :D.

Co do przeszkód to zadnego zabezpieczenia nie ma jedynie cała maszyna ładnie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam wszystkich nie będę zakładał nowego tematu odnośnie kosiarek wiec zapytam tutaj. Postanowiłem zakupić używaną kosiarkę dyskową miedzy 2,4m a 3m z budżetem 10tyś zł. tak wiem nie jest to powalająca kwota. Powiedzcie mi czy kosiarki z grypy kverneland to doby wybór chodzi mi miedzy innymi o kosiarki deutz fahr albo Vicon. 

przeglądając ogłoszenia jest tych kosiarek dość spoko i myślę że w razie naprawy nie będzie problemu z częściami (tak mi się wydaję )

Co powiecie o  kosiarce  vicon 3001 z kondencjonerem. Powiedzcie na co zwracać uwagę przy zakupię co ulega awarii jakię są koszty napraw każda informacja się przyda. 

będzie pracowała z casem mx 120 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje vicon 432H z pół sezonu, wykosiłem nim ponad 80ha, w tym nie użytki i trzcinowiska i zero problemów, nożyki oryginalne nawet nie obracane, jest mega cicha, jej praca przypomina pracę kosiarki ogrodowej elektrycznej. Ciąga ją Farmtrac 7100DT i w porównaniu do poprzedniej kosiarki tj. Samasz samba 280 mogę kosić szybciej i dokładniej, 18km/h jest jak najbardziej możliwe. Ciągnik ma lżej z viconem niż z samaszem. Oczywiście przeglądy według książki to podstawa. Vicon osobiście polecam, jedyne zastrzeżenia mam to wałków WOM Walterschied a raczej sprzęgła ciernego, przy nieumiejętnym uruchomieniu potrafi wpaść w rezonans. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Witam. Odświeżę trochę temat i zapytam czy ktoś może wie gdzie jest korek do dolania oleju w Vicon Dmp 3001?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez norek007
      Witam mam problem z rozsiewczem ROTA FLOW RS-EDW VICON nie otwiera siłowników na komputerku wyskakuje błąd n104 
      Czasem błąd n124 i n012 ale głównie n 104. Czy ktoś się z takim czymś kiedyś spotkał? 
      Co może oznaczać ten błąd?
      Może wystraczy jakaś kalibarcja?
      Jeśli ma ktoś jakieś schematy do tego całego ukadu to prosze wysłać. 
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
    • Przez norbi222
      Na ile bar najlepiej ustawić zbicie beli zewnętrznej i miękkiego środka ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj