Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:21

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon jak masz góry topusty ciągnik bedzie ściągać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Dzisiaj, 01:06
  •  

#42 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:53

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon witam mam okazję kupić vicon CM 2400 2004rok i ma uszkodzone 3 tryby na pozostalych nie ma nawet luzu ma tez porwana oslone koles chce za nia niecale 4tys warto?

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 marzec 2012 - 22:15

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Najlepiej jakbyś zorientował się ile naprawa będzie kosztowała.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share silny84

silny84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:07

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam,
Kupiłem Vicona CM 2400 właśnie. Mam nadzieję, że to był dobry wybór. Cena to 24 tys. brutto. Dali mi jeszcze komplet nożyków. Chyba dobrze utargowałem, bo cena jaką chcieli to 26,5 tys. Pozdrawiam;)

#45 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:45

witam mam okazję kupić vicon CM 2400 2004rok i ma uszkodzone 3 tryby na pozostalych nie ma nawet luzu ma tez porwana oslone koles chce za nia niecale 4tys warto?

Kolego ja kupilem vicona cm2400 kosila do konca tak mnie zapewnial poprzedni wlasciciel. tryby w przekladni sie rozlecialy chodzila bez oleju... 1500zł nowe oryginalne, dorobienie 1200zł wszystkie lozyska na dyskach do wymiany poszly sznurki byly namotane i nie bylo czuc luzu niektore byly ok ale jak juz rozebrane to wymienilem. tryby w listwie jak nowe niby 2005 rocznik nie pchaj sie w naprawy czesci drogie ja na swoje czekalem 3 tyg az z Francji szly... troche zaluje ze ja kupilem ale mam nadzieje ze sie odrobi. Kupilem tez krone AM283s tez tanio i maly remont bedzie ale mam nadzieje ze wyjdzie taniej. Wieksze koszenie sie szykuje:)

Edytowany przez kamilb, 08 kwiecień 2012 - 11:44.

#46 Share robal54

robal54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 maj 2012 - 14:13

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam jeśli chodzi o części do vicona to łożyska można u nas dostac choc ceny są wysokie bo to łożyska c3i c4 [łożysko do zębatki pośredniej to 50zł ] zębatki idą podobnież żeliwne .Mi za dorobienie ze stali kutej wyszło okło 350zł za sztukę[z hartowaniem i odpuszczaniem] za pośrednią 250zł za sztukę Na boczych bembnach idą łożyska oporowe cena około120zł za sztukę Śruby mocujące nożyki 10sztuk około 120zł droższe od nożyków .Płoza to koszt 300zł talerz trójkontny do mocowania nożykó w granicach 700zł do dostania w kraju.Pozdrawia pośadacz vicona .

#47 Share przemyslaw111187

przemyslaw111187

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:49

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam
Mam proplem z rozmontowanie przekładni w kosiarce Vicon.Przekładnie zdemontowałem z kosiarki jednak problem tkwi ze zdjeciem trybow i lozysk z jednego wałka w obudowie jest gumowy korek zatyczka pod ktorym jest zegier i dystans i tryb ktory trzeba zbic w droga strone
Teraz pytanie czy ta zatyczke mozna wyjac i jak?
Widziałem w innych przekładniach podobne rozwiazanie jednak nigdy nie rozbierałem
Prosze o porade
W załaczniku daje schemat z katalogu jak to wszystko wyglada przekładnia znajduje sie na stronie 11 dekiel od przekładni ma numer katalogowy 37 na schemacie

Załączone pliki

Edytowany przez przemyslaw111187, 02 wrzesień 2012 - 19:54.

#48 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 10:47

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon ta zaślepka raczej jest jedno razowa jak ci się uda wybić od sirotka to przeżyje

#49 Share przemyslaw111187

przemyslaw111187

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:38

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon od srodka jej nie wybije z wałkiem bo pod nia jest zegier zabezpieczajacy jedynie mozna ja wyciagnac od zewnatrz
Moze ktos cos takiego rozbierał?

#50 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:42

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Przymierzam się do kupna używanej kosiarki dyskowej vicon ams 2400 i pytanie czy to normalne, że nożyk trąca delikatnie listwy tnącej, czy jak maszyna pójdzie w ruch to na obrotach uniesie nożyk i nie będzie trącać, podkreślam, że tylko dosłownie delikatnie dotyka o listwę i to nie każdy nożyk(krzywy dysk?), niby śruby i nożyki są nowe. Prosił bym o pomoc ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z kosiarką dyskową i nie chciałbym kupić jakiegoś złomu, a z tego co się orientuje koszty naprawy potem mogą być kolosalne. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc bo zaraz po świętach mam zamiar bliżej jeszcze się przyjrzeć tej kosiarce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:47

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon podczas pracy nożyk się uniesie i nie będzie dotykać

#52 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:09

podczas pracy nożyk się uniesie i nie będzie dotykać

Dzięki za szybką odpowiedź. A jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia nie które nożyki zakręcają się pod dysk a nie które mają opór, blokuje jakiś ogranicznik, tak powinno być?

#53 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:13

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon niema ogranicznika tylko pewnie blokuje brud

#54 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:19

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Ja tam się nie znam ale z tego co zaglądałem pod spód dysku to tam przy nie których nożach właśnie był jakiś ogranicznik w postaci jakiegoś jakby płaskownika czy coś w tym stylu...

#55 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:36

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon no dobrze widziałeś sprawdziłem i w tych modelach nuż się nie obraca

#56 Share tom1989

tom1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:01

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Ktoś może wie ile oleju wchodzi do kosiarki vicon ams 2400?

#57 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 04 luty 2013 - 07:16

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam wszystkich:) mam do sprzedania cala kosiarke vicon 2400 z uszkodzonymi 2 zebatkami reszto ok i troszke skrzynia na ostatnim dysku peknieta z dwoch stron dyski i przekladnia ok. calosc sprzedam za 2500tys:)

#58 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:36

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Witam:)zastanawiam sie nad kupnem kosiarki dyskowej byc moze jeszcze w tym roku i chcialbym sie dowiedziec cos wiecej o dyskowkach KVERNELAND czy to warto by bylo czy tez nie, moze ktos pracowal nimi lub widzial jak pracuja?? jesli cos wiecie o tych maszynkach to napiszcie co o nich ogolnie sadzicie:) Pozdrawiam:)
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 06 czerwiec 2013 - 22:36.

#59 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:18

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon Jaki model Cię interesuje?

<----5100

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 08:55