Polecane posty

witam mam na oku przyczepe krone HSD 4002 przyczepa ma pełen rotor z  łańcuchami które odbierają trawę z rotora na przyczepę, pytam czy ktoś pracuje taką przyczepą czy rotor spełnia swoje zadanie oraz mam pytanie ile ma noży takowa przyczepa ( czytałem że ok 41). 

Dzięki za odp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

rotor nie ma łancuchów to podajnik grzebienowy

 

to to nie wiem jak się nazywa poprawnie

http://agrotrader.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-krone-turbo-5000-gd-ID161535.html

obrotowy wał gdzie grzebienie się ruszają 

 

to jest rotor http://www.miler.hr/hr/krone/samoutovarne%20prikolice/zx/prednosti

 

tą przyczepę co chcesz to już tylko na małe areały bo jednak czas swoje zrobił i sprawdź ten łańcuch czy idzie kupić go bo jak pęknie to nie wiem czy złączysz druga sprawa to wolno chodzi bo te grzebienie na łańcuchu za szybko nie podają

 

Sam mam dwie przyczepy na tym obrotowym wale gdzie grzebienie się ruszają https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-mengele-law-360-CID757-IDjQLv1.html#aa4aec9e1e

to jedna mniejsza spokojnie z 60 km starczy druga większa 80 km stęka tyle że niej 33 noże i dwa razy szybciej idzie w mniejszej 14noży, i obie mają po 4 te grzebienie

 

A sąsiad ma tych grzebieni 3 to wiadomo wolniej idzie deko ale spokojnie 47 km starcza i ma wałki z tyłu nie zapomnij o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

hmm a to wszystkie te z wleczonym podbieraczem i jak z wydajnością :huh: to może pionierzy tylko szkoda że potem zrezygnowali z rotora na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Użytkuję taką Krone HSL3502 już kilka lat, większych awarii nie było. Pogubione osłony podbieracza, połamane noże i połamane palce podbieracza - na przestrzeni kilku lat normalna eksploatacja. Co do wydajności to tak jak kolega wyżej napisał, na dzień dzisiejszy nie powala osiągami, więc do własnego użytku - TAK, na zarobek -NIEZBYT. O ile z palcami podbieracza można sobie tanio poradzić ponieważ pasują od kostki Z-224, blacha podbieracza już ponad 100zł - bo to KRONE (tak mi powiedzieli w sklepie) o tyle największym problemem w tej maszynie są noże, a właściwie brak ich zabezpieczeń przed ciałami obcymi tzn. najczęściej kamieniami. Zabezpieczenie jako takie jest, tylko nie przemyślane, teoretycznie w razie wpadnięcia czegoś ma się odsunąć cała belka z wszystkimi nożami, niestety jest zamocowana na 2 solidnych (twardych) sprężynach. W praktyce prędzej nóż się złamie niż cała belka odsunie.

Jeżeli maszyna byłaby używana na trwałych użytkach zielonych (łąkach) nie ma obaw o noże, gorzej jeżeli zbierałaby poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
    • Przez Morela15
      Witam 
      Czy ktoś posiada taką przyczepę? Warta uwagi? Można prosić opinie? Czy ktoś wie jak wygląda cenowo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj