Polecane posty

PraktykR    1

Planuję zakup używanej "zachodniej" owijarki z załadunkiem bocznym za około 10k. Znalazłem kilka ofert (od dolnego śląska po mazowsze), niestety żadna z nich nie ma "chwytaka" folii (prawdopodobnie zostały wykręcone), więc zacząłem zgłębiać temat, ponieważ mógłbym odpowiedni "chwytak" dorobić. 

 

Najbardziej zainteresował mnie "system" stosowany w starszych Kvernelandach, który uruchamia się mechanicznie (za pomocą sprężyny/łańcucha) kiedy stół owijarki osiąga prawie maksymalne, albo maksymalne wychylenie, a bela zostaje wyrzucona. Wszystko bez ingerencji kierowcy. Rozwiązanie raczej udane, ponieważ Kverneland jeszcze po 2000 roku je stosował. 

 

Niestety nie znam dokładnej zasady działania. Znalazłem filmy i zdjęcia, ale wszystko z daleka i niewiele widać... Na forum nie ma nic. Znalazłem katalog części, instrukcje obsługi do Tarrup 7500 i są zapadki, sprężynki, dźwigienki, ale bez szczegółowych zdjęć, albo tłumaczenia dalej nie wiem jak to dokładnie działa. Jestem w stanie wyobrazić sobie chwycenie i obcięcie folii, ale jak potem folia jest puszczana po (chyba) 2 obrotach stołu?

 

Nie mam gdzie zobaczyć owijarki z takim "systemem" dlatego proszę użytkowników o podanie konkretniejszych zdjęć, jakiś materiałów z internetu, albo opisanie zasady działania na podstawie instrukcji obsługi, albo katalogu części. Jeśli ktoś, coś wie proszę pisać, może ktoś jeszcze jest zainteresowany tematem?

 

Link do katalogu części (strona 22-26): http://www.hjallerupmaskinforretning.dk/UserFiles/File/kataloger/Kverneland-katalog/Græs/Balleindpakkere/UN7500/Reservedelskatalog/Res.kat.7500.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Mój sąsiad ma owijarki kvernelanda i ta jest taki właśnie nóż z uchwytem do foli owijarki nie co inna Ale z tego co piszesz to schemat ten sam mam zdjęcie jej w galerii Ale tam ja mało widać. Jeśli chcesz mogę zrobić zdjęcie i mniej-więcej opisać to jak się ustawia bo już to robiliśmy i to nie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PraktykR    1

Jakbyś mógł byłbym wdzięczny. Jestem raczej skazany na zakup owijarki bez tego "noża", więc musiałbym we własnym zakresie to urządzenie dorobić. Każde dokładniejsze zdjęcie i wytłumaczenie zasady działania mechanizmu, bardzo by mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Pod zdjęciem u Adam98 opisałem to trochę. A co do wykonania takiego elementu to bed ze całkiem trudno bo to dość skomplikowane jest w przypadku oryginału i jej ustawieni trzeba być bardzo precyzyjnym bo jeśli źle ustawi się chociaż troszkę to zębatki nie będzie wysuwają noża. No ale jeśli chcesz to samemu robić możesz zastosować jakiś inny łatwiejszy schemat. Zdjęcia jeszcze nie wiem kiedy będę mógł zrobić i dodać Ale postaram się jak najszybciej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PraktykR    1

Trochę mi rozjaśniłeś. Nie wpadł bym że z każdym obrotem stołu "chwytak" wysuwa się o jedno wycięcie. Ogólnie mechanizm nie wydaje się strasznie trudny w wykonaniu, tylko sęk tkwi w spasowaniu, dokładności i niezawodności, żeby za każdym razem folia była złapana i puszczona w odpowiednim momencie.

 

Zastanawia mnie jak mocna jest sprężyna odpowiadająca za zaciśnięcie folii. Ponieważ musi być dość mocna żeby uciąć folię i utrzymać jej koniec. Z drugiej strony mocną sprężynę trudniej ścisnąć, a ściskana jest przecież mechanicznie o jedno wycięcie przy jednym obrocie stołu. 

 

Wspomniałeś o problemie z ustawieniem. Czy on wynika ze stopniowego zużycia sprężyny? Mocniej naciągnięta folia jest trudniejsza w utrzymaniu przez chwytak? Mechanizm wystarczyło wyregulować po kupnie, po zimie, po zmianie folii, czy zużyciu jakiś elementów?? Mógłbyś więcej napisać o regulacji w oparciu o instrukcję obsługi? https://www.kvgportal.com/W_global/Media/w/KV_Benelux/Old%20Manuals/Taarup/Tarrup%207500%20series%20Ops%20Manual%20UH124076.pdf

(strona 18)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Witam sorki ze musiałeś trochę czekać na odpowiedź Ale brak czasu no i jakoś ten temat mi z głowy wypadł .

Co do mechanizmu była mała awarja plastyki pęk na takim walku po naprawie trzeba było ustawić nóż na nowo sęk tkwil w tym ze nikt nie wiedział jak to zrobić. Próbowaliśmy prze parę godzin gdzy nagle zobaczyliśmy takie okienko na boku przez które widać za ząbek posuwa dalej nóż i wystarczyło tam dobrze to spasowac i już to nie było takie trudnie udało się to ustawić wystarczająco dobrze ze chodzi do dziś chyba bo jeszcze nie była ruszana. Co do sprężyny to jest całkiem mocną my jej jescze nie naciagalismy oczywiście jest tam taka możliwość nóż tnie i trzyma bardzo dobrze na końcu za nożem jest taka guma która trzyma folię dosyć mocno. Jeśli jeszcze coś będziesz chciał to wał śmiało naraze nie mam jak zrobić zdjęć ponieważ praca własne obowiązki itd. Ale jeśli będzie taka możliwość to podesle jak najszybciej, A jeśli byś chciał filmik to też pewnie dało by radę Ale to dopiero jak swą on zacznie się zaczynać pewnie. Jeśli chodzi o samą owijarki to bardzo dobrzy sprzęt świetnie owija mało mocy trzeba no i trwała najgorsze w tym ze z częściami ciężko Ale jak do tej pory to były bardzo drobne naprawy takie we własnym zakresie bez części .

Sorry również za błędy ponieważ pisze to dosyc późno i na telefonie Ale chyba nie jest chyba tak zle :D
Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PraktykR    1

Dzięki za dokładniejszy opis.

 

Jeszcze nie kupiłem owijarki, ale "pokazały się" owijarki Tanco i Kverneland same ucinające folię. Jest też znacznie tańsza, bez ucinania, ale chyba warto dołożyć te 3 koła i mieć oryginalny mechanizm, który będzie działał. Jeśli kupię owijarkę bez mechanizmu ucinającego, wznowię temat. Aktualnie jeszcze nie wiem na co się zdecyduję.

 

Jeszcze raz dziękuje za konkretne informacje i przepraszam za tak późną odpowiedź - pojawiły się pilniejsze problemy i brakło czasu i ochoty :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

Odgrzeję kotleta. Posiada ktoś może zdjęcia, filmiki jak ten mechanizm w kvernelandzie powinien działać? Połamany jest ten plastik na wałku i zastanawiam się czy wymiana załatwi sprawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaG5    0
Dnia 22.08.2022 o 15:53, Pigmei napisał:

@tomek5747 masz tu kilka szybkich fot jak to jest u mnie ustawione, jak trzeba dodam opis. 

ll6OFLy1lz3g09u8UKM0cRDJW0JJP7M1q2oUq6rTX-JetSONLfwnb9Rw5y_hMB8ftSjQX1-NPY3IcGBkOzTXV32_ckNm2_W0SsiszXwvFAqUoETrg4F49utdRQntjkedanSfwbGeyktj1GNIODONLIviRpisYtv0vx1xAzX4E4SHAsdfsgTgqUopggRKRHFSacgW4QfNorJ2AdHjctDgIyUDhxkDpFuuyTwL-X-d7BKUqbe_nfROYkF39__WMy1xkarRW2HoUTX2fLkjVHpt8e_lydYIpy7vb_myL_jjmp_lVCU4uru8sqdRYbapPs4B_wp97iZj20L1K1CGM8HtBB99IrwU9eOd6UzAu3OgwoERyS0kchJgldKVlv_EEaDgrAbdaW4qN0q1qpgpnbz022vZlSxld7rhPciMTsdGUMUhB5CBRvhZx5-wIpkhLqC6beZQ3YrYBnBr_hSbwTx_HduUx6uaI8V1rYyeR22M-yYs_LVwtlfmSsEk80NLBVPDYy1hIoAbvrkrLUnRu8z7OU-KXuUjZw6WSCH9F0GsAB6mysoaKcthiQu1hVGXEXJ-SRX_ofK3mCtNgx_DfqFArCFqSa_WkyVJZRjCBZ1CP0Hw7ddfmla6c4OCKKysOV26eq1JyX4ltM69YbNHPJcVcaqqS9Kt-He7CmaDAK1mfVswrOdNHEsFL0OGvSQMSAqCfgdopxQXSiyzR5TPVb71zKyMuVwPVPuRQe4fuAYRDmITR80Kib1-zprdx7W6rA=w1250-h937-no?authuser=0

MwTVXtL5MhoLnqy0RBFZoB6YgrkMCnxiMomOKyiEan_hudsBGVpMsxO297kuZWkoWcwgHoSOujVtd8vbTjpDvKPgWHUvHaA6sZ33SrFYcHNT6M5u4Ee4egmwM71IIieem3VesNk_EMzw0KPPoeGojFbRP5f2mY2AmJfPDSzMMPA0zzb6hDoFKipjUd49jMRR9a0Ipc1akmXlzljqnDPZjAZinK41kMljgY6quqwd9Sv6AU0_HRpNmV7RnvEOk4Bytr01YD5U6sewKC71QHwu7bDu4idOwfizR9sQPIO1pT0T2yTrYaIvQ3Dw_fy0kNm4m-5YBVrm1hoDsGBIDfPo-f9QHmVO3R5TnuKuB4R2e7BuR0q693BCjeKpVomyH9byamZj6lUuL5LxXKK7iIb_KM2XxFvKfGRzVExkL77_zFz3mjhLKeU_vtOQN2jj02DAyC-170Z-d-7Ee4l8nl0T0d1D-TADB2EjvHAHSHQmlNFigqF8WUJbBZ8g-L8ut2F-FFzNp8tt3i3PQrk4mVsnEfpAQ-zEFdzBfFW9Ru8LdtBAiuSwxw3HeCN0g9vw4GypJRFqg6gmI-np9JGErFMgseYeB6M20pXWrTtDsxm6vrQMt50z-oVUWn_68lIkyHicvnOKco3olBrfFyNpvkJq00Y9RK5s9KR7CtVaTOzbk3KwYQ4MFVcpa1z1M8x5Cnza953Got2TGCfYZ8d8b0xhtFSY7F2tSJ9NsgD2Fultn0WcO_jaewaiFSoot-2yCg=w703-h937-no?authuser=0

SHy-h9eNb8bP0r0Gwg-Um0Y5S-qRfvxXVyUzCDa0gdWMaBDlyJGRPCadLLD3pq7wo9QBdJ01XwatLUl-58BJCziQ6zBLGExYJw4B1zT7e4fFQ2D838eCrh-p4UTjOkZ_W7nl2PF6PNxa4EQltlEgXvWeuNpC3r4yMFeB9_GtjYzEE2AL6PmYrmmzoC-eos5SnfEIr4xHDEc9nTCITHW7GAoBCzzY66prceG2b0LbfxuoA3DCLROV1ymMjQrZtxlsCS9mVmu3Br0wEiFoe_Xp87ppnnDbLEKqhe-Xcqv82W-BOaiBn_phrF3NhRV9QKK3hoYXJArH8YKLzH_KbquipLmcXXTL52nQhv1WvCgfUTHOaPKHx6iXvSjnodBFYbvxM61zeAw-s6lFbHnHzFxhdLvOUWTyJwwZFqJ48aoBQpKvqpURb1PzPG66kDME_enoEi4z4eUqGX-xaazT7PrGAMa6vo2eCZLce66I83QB47H2ikFyJD87UJWSju4s2ejfn2VVrEcgd_82GCnOzZblHcZotU7NVZ_o2krJjixZyngNxdrYpT9OfbKLjpZmxCijlkM09JOv52nC4y1SAbSD_9-wfZdWPUejW8_jYQnAoFOmkc3l65IpE2INxWVeSg0qpKjAM1VWuzXz0yOU6UjUhb0dJ_oqOZyNQuDArJKvgPbImXgVsS1AJPhM85UPjl6Q_90Ne7xoXISY2qRMgva8TAcwTiPD7r8ofYbFjg6BiAqNA8lsZ6SOx9p1KlgLEw=w703-h937-no?authuser=0

kYjlvaw6zcrwAA08FnBY2qITWgT0rMKRPhgmlPFatAHriI-JxXvW31g1Goow4IQg_MP_CuIVKATOSnz81W7EUvFzehNZ6w77P7WcHEBvMGW9W-L6eeKsgd7hRZLD_VQNY0xoOZTuD-5r0DVOiqH7Rtu9xqEapYGUcUHIpGxFT4M5pDqBESyHS8VOqlDNUiJQusL09DY2fJDnd0LYnsFl-MnMm5-hviuT9i0QGKGFN8sYpu8Kg3sN4OhnHyikuAfhI-dMlPX59bgEuwkrZYjRpAL4Q3uBpbcoBQUTXOfECQtelfRzUriGNOpm27XqTf8tIfnktcDSCLTh6T1l6wZ1ckS6_PiZSuxyBQgzmjkTcAs_dJf8etAWEMBeLKHXh9wOJU9OjhJOPrd6JluWqDqWMgHZtRUlkG8tyPezDeacZxQRX6-jRfLCsZFY5rOOhIqYaAl1BMA33AE7lStmLn0q8JxfxNHFYqoftgybfI1QXFZUprD0RkFTyCoQtapR0UxMXn20hwXRAkDyONPQtuorsdlPnhWBlFPW-ASa_FEXiLwRNrAAPZtr_Xqyr9b-s_pXK7Q-Jgvh-bV1K3XaJdAtowA5hvR96C6ngjSIppCD4UnRTPEtqMpQnSIh9jYiamEsgHWBsiYh7hT4hTz2bn7IjuD-6HYKTidLugwDTov27omuV3NXLc_a-FLGW1kVkWJeA0qWUVRqp40_A4LPmWlH7dBTSqg4oPwAGzVL8x6WNEZ55VmVx_elvUUn3wXhOQ=w703-h937-no?authuser=0

Witam czy któryś z panów , który ma taką owijarke mógłby zamieścić zdjęcie jak wygląda mechanizm mocowania rolki folii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Nooo ja mam taką owijarkę, nie trudno zauważyć z resztą 😋 Zdjęca  możesz wyszukać bez problemu w sieci, nawet jakieś jest w mojej galerii, co potrzeba dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez xazzer
      Witam, nabyłem owijarkę do kostek Taarup kverneland 7664 z 2003 roku, niestety jak się okazało - nie sprawną.
      Tak jak w temacie problemem jest prawdopodobnie sterownik, a mianowicie po podpięciu przewodu zasilającego do gniazdka 12v na płytce sterującej znajdującej się na owijarce zaświeca się dioda, po podpięciu wtyczki do pulpitu wyświetlacz podświetla się ale nie pokazuje żadnych danych.
      Multimetrem pobadałem płytkę na owijarce i główne "wiązki" przewodzą, jednak jest tak tyle tych elementów, że dalej nie wiem zbytnio co do czego i na jakiej zasadzie to działa dokładnie. W samym sterowniku też niby przewodzi płytka. 
      Do sterownika wychodzą 4 przewody, Kabel do sterownika był łączony, wygląda na to, że był przerwany i połączony na nowo, jednak kolory są pomieszane... połączyłem je na nowo najkrócej jak się dało, posprawdzałem multimetrem, prąd idzie do sterownika a dalej nic się nie dzieje, zapisałem sobie jak było to połączone i postanowiłem połączyć kable według kolorów i teraz nic nie odpowiada nawet jak powróciłem do połączenia pierwszego.
      Przy prądzie z gniazdka zapalniczki o napięciu ok 14v  na sterownik z jednego kabla (brązowy (D) "wychodzi" ok 13.6V, drugi (zielony z żółtym) prawdopodobnie masa, trzeci (biały) wychodzi ok 3,8v oraz czwarty wychodzi koło 2,4v
      Nie jestem specjalnie obeznany w takich elektronicznych sprawach więc zwracam się do Was, może ma ktoś pomysł co jest winowajcą tego. wydaje mi się że to ten sterownik chociaż sama owijarka w jednym miejscu jest spawana i może przez to coś się spaliło w układzie. Jakby ktoś znał się na takich układach proszę o komentarz poradę, lub może ktoś podjął by się ewentualnej naprawy, bo nie znam tego typu fachowców a zwykły elektryk nie wiem czy poradzi.
      Dołączam parę zdjęć poglądowych oraz prosty schemat który znalazłem w internecie.
       






       
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez karol210589
      Szanowni koledzy. Post na prośbę kolegi ale bardzo proszę o pomoc. Kolega kupił rozsiewacz Kvernelanda ale nie ma do niego instrukcji. Rozsiewacz nie posiada nalepek żadnych jedynie tabliczkę znamionowa która wysyłam pod postem. Rozsiewacz posiada wagę i sterownik. Proszę o pomoc...
      Dodam że na stronie internetowej nie znalazłem instrukcji, również dealer nie wykazał się odpowiednią kompetencją. Gdy np potrzebowałem instrukcji w języku polskim od Hardiego wystarczył jeden telefon do serwisu głównego i dostałem na email w formie pdf.



    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj