Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stacja pojenia cieląt (odpajalnia) Opinie

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 luty 2014 - 17:44

Stacja pojenia cieląt (odpajalnia) Opinie Mam stację Delaval. To samo co Lely i Westfalia. W 2010 r. daliśmy za nią ok 25 000 zł (nie wiem, czy netto, czy brutto). Ogólne super sprawa. Pójło zawsze ciepłe, odpowiednia ilość, sporadyczne biegunki. I oczywiście wielka oszczędność czasu! Jak masz pytania to pytaj. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stacja pojenia cieląt (odpajalnia) Opinie Dzisiaj, 16:56
  •  

#22 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 01 luty 2017 - 22:47

witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem. w najbliższym czasie planuje zakup odpajalni na preparty mleko zastępcze gdyz nie posiadam krów tylko sam opas. a brak czasu i ciągłe bieganie z setkami wiaderek daje w kość. dlatego chętnie poznałbym opinie użytkowników różnych marek. rozważam oferty lely, de lavala, Urbana i ewentualnie holm & laue. ceny i wyposażenie mniej więcej podobne. w najbliższym czasie odwiedze kilka gospodarstw które użytkują takowe sprzęta. zapraszam do dyskusji. dodam że w moim przypadku do odpojenia to 4 grupy rocznie po ok 30 cieląt lub więcej

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 17 luty 2017 - 15:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 04 luty 2017 - 12:55

Lely, Delaval, Gea, Foster to jedna i ta sama stacja pod różnymi markami. holm & laue nie znam. Też stałem przed wyborem zakupu stacji dla cieląt. Wybrałem Urban U40, na początku z jednym boksem, w tej chwili są dwa. Używam mleka w proszku oraz pełnego.

Lely, Delaval... można czasami dostać prawie nie używane z rynku wtórnego, myślę żę do samego proszku przy dużej obsadzie zwierząt da sobię radę.

Alternatywą są taxówki mleczne, są nieco tańsze ale potrzeba do niech wiaderek.

Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.