Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika Bizon Z056

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 18:58

Hydraulika Bizon Z056 Miałem taki sam problem. Kombajn zwalniał powoli (ostatnio nawet juz wogóle nie chciał) przyśpieszał natomiast szybko. Opiszę sosób w jaki udało się naprawić ten przyśpieszacz.
1. Wydawało się nam że jest to wina wariatora- kupiliśmy nowy jako że stary miał już zauważalny luz na tarczy pływającej i mógł się prawdopodobnie blokować.
2. Wymiana wariatora nic nie dała więc postanowiliśmy sprawdzić rozdzelacz- zamienilismy przewody od przyśpieszacza tak by działaly odwrotnie- jeśli zwalniał by po zamianie przewodów można by założyć ze jest jakiś paproch i w jedną stronę jest coś przypchane. Zamiana jednak nic nie dała.
3. Uznaliśmy że jest to wina rozdzielacza (sekcji odpowiedzialnej za przyśpieszacz)- udało się kupić cały regenerowany rozdzielacz. Żeby nie wymieniac całości (w kombajnie mam 4- sekcyjny a kupiłem 3- sekcyjny- wymieniając całość musiałbym np. zrezygnować z cofania hederu) postanowiliśmy wymienić tylko tą sekcję odpowiedzialną za przyśpieszanie. Wymiana jednak nie rozwiązała problemu- kombajn dalej nie zwalniał- siłownik zachowywał się jak bez zamiany sekcji- "zwalniał jakby chciał a nie mógł". Siłownik wsówał sie takimi delikatnymi szarpnięciami.
Ps. nie wiem dlaczego ale na internecie nie można znależć do kupienia jednej sekcji rozdzielacza RBS- tak aby sobie wymienić wadliwą sekcję albo dołożyć jak ktoś chce sobie zrobić jakiś bajer w postaci np hydraulicznie rozkładanej rury w z056. Ponadto nikt nie mówi wprost czy da sie rozbierać sekcje rozdzielacza rbs- powiem z doświadczenia że sie da i nie ma tam nic co da się popsuć, w przeciwieństwie do rozbierania orbitrola bo z doswiadczenia jak został rozebrany to po złożeniu nie działał prawidłowo (wogóle nie działał, kierownicą szarpało). Ponadto nikt nie napisał czym różną sie rozdzielacze rbs typowo do bizona i od cyklopa- poza ceną, na "oko" niczym sie nie różnią, ale jednak czymś muszą. Tego nadal niestety nie wiem.
4. Po zamianie sekcji rozdzielacza odpowiedzialnej za przyśpieszanie postanowiliśmy wymienić uszczelnienia na siłowniku- jako ostatnia szansa. Wymiana uszczalnien nic nie dala. Dalej zwalnial strasznie powoli, małymi skokami na siłowniku.
5. Zrezygnowani, jako ostatnią szansę uznaliśmy regulację ciśnienia na rozdzielaczu. Podczas gdy kombajn pracował jeden dokonywał regulacji (uznaliśmy ze wkręcanie śróby będzie zwiększało ciśnienie), a drugi na bierząco sprawdzał co sie dziele z siłownikiem od przyśpieszania. Po wkręceniu sróby ok 1-1,5 obrotu siłownik zaczą bardzo szybko wsówać się. Po takiej regulacji na wolych obrotach kombajn już szybko zwalniał. Uznaliśmy że jest to troche za szybko i zmniejszyliśmy troszeczkę ciśnienie wykręcając śróbę regulacyjną. Efekt koncowy jest dobry. Zwalnia dobrze- przyśpiesza szybciej. Nawt może za szybko. Może to być wina odpowiednich dławików- ze starego katalogu który posiadam wynika że na sekcji od przyśpieszacza jest jakiś dławik, ale dokońca nie wiem na której rórze- odpowiedzialnej za przyśpieszanie czy zwalnianie. Logicznie myśląć jest to obojętne, bo czy w jedną stronę czy w drugą olej bedzie przechodził przez dławik spowalniając ruch siłownika. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.
Wnioski:
Nie działaljąco prawidłowo przyśpieszacz nie działał bo sróbka od regulacji ciśnienia była nie zabezpieczona i od wibracji najprawodpodobniej zmieniła ustawienia cisnienia na rozdzielaczu. To by sie zgadzało ponieważ wariator zwalniał bardzo powoli, przyśpieszał natomiast dobrze (sam wariator waży jakieś 40kg- czyli grawitacyjnie przyśpieszał), poza tym wracając pamięcią do poprzednigo sezonu, używając wysówania motowideł- działało to zbyt wolno- teraz po zmianach jeszcze nie wiem jak działa bo mam nie podpięty cheder. Uprzedając wspomnę ze zachowaliśmy ogromną staranność i przy zamianie sekcji nie mogło dojść do zmian w ustawieniu ciśnienia na rozdzielaczu- dopiero później zauważyliśmy ze ta sróbka od regulacji jest wogóle nie zabezpieczona i może sobodnie kręcić się od np wibracji.
W każdym bądz razie przyśpieszacz działa (pozostaje kwestia dławików), stara sekcja od przyśpieszania najprawdopodobniej może być dobra, ale na 100% tego nie wiem bo po regulacji ciśnienia już nie chceliśmy bawić sie w powrót do starej sekcji (kto wyciągał rozdzielacz to wie ze do łatwych i przyjemnych czynności to nie należy). Ponadto udało się nam uniknąć regeneracji tego starego rozdzielacza a kosz tej zabawy to ponoć ponad 700zł, a zamiast tego mam zapasowe trzy sekcje w razie jakiejś biedy w garażu. Niniejszy post traktuję jako edukacyjny- przepraszam za ewentualne błędy merytoryczne ( nie namawiam do regulacji ciśnienia na rozdzielaczu- skutki ponoć mogą być opłakane- pęknięty rozdzielacz, pompa, przewody, lub Bóg wie co jeszcze), lecz z uwagi na to iż sam nie znalazłem nic konkretnego, aby mój problem rozwiązać piszę go aby inni nie zmarnowali tyle czasu co ja na naprawienie przyśpieszacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika Bizon Z056 Dzisiaj, 04:50
  •  

#22 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:12

Hydraulika Bizon Z056 Bardzo fajnie to kolego opisałeś. Co do różnic w rozdzielaczu z Cyklopa i Bizona, to ten "cyklopowy" nie ma tego zaworu którym kręciłeś;). Nie polecam regulowania tego zaworu bez manometru. U mnie ukręciło wałek napędowy pompy przez takie zabawy, dobrze że nie stało się coś gorszego.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#23 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 17:32

Hydraulika Bizon Z056 Ten manometr to jakieś mocno specjalistyczne urządzenie (wystarczy cos takiego jak maja niektórzy do sprawdzania cisnienia na silniku z odpowiednimi przejściówkami)? Majac taki sprzet gdzie musiałbym sie podpiąć, aby dokonac pomiaru ciśnienia? I czy redulacje ma być dokonana w zakresie ciśnien zgodnych z katalogiem bizonoskiego rozdzielacza rbs? Z góry dziekuję za podpowiedz.

#24 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:22

Hydraulika Bizon Z056 Witam jestem tutaj nowy podlące się do tego tematu. A wiec tak mam taki problem z Bizonem ZO56 ze bardzo powoli podnosi mi heder nawet muszę trochę poczekać i dać wyższe obroty a za to bardzo szybko opuszcza, dzieje sie to samo z motowidłami podnosi ok a szybko opuści. Macie może jakiś sposoby jak to naprawić a może to wina pompy hydraulicznej. Pozdrawiam

#25 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 14:09

Hydraulika Bizon Z056 Zobacz czy masz dławiki. U mnie gdy odkrecalismy rozdzielacz dwustopniowy do regeneracji najprawdopodobniej wypadły, a nie wiedzieliśmy że cos takiego jest w tamtym miejscu -heder opadał, a wręcz walił w ziemię z całym impetem. Co do wolnego podnoszenia to trudno mi powiedzieć (bizona dopiero mam dwa lata, na wolnych obrotach to i u mnie szybko nie podnosi)- być może coś z rozdzielaczem (może coś podobnego jak wyżej opisałem problem z przyśpieszaczem), a może i pompa.

#26 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:10

Hydraulika Bizon Z056

Witam jestem tutaj nowy podlące się do tego tematu. A wiec tak mam taki problem z Bizonem ZO56 ze bardzo powoli podnosi mi heder nawet muszę trochę poczekać i dać wyższe obroty a za to bardzo szybko opuszcza, dzieje sie to samo z motowidłami podnosi ok a szybko opuści. Macie może jakiś sposoby jak to naprawić a może to wina pompy hydraulicznej. Pozdrawiam

Sprubuj dokręcić zawór redukcyjny przy podwójnym rozdzielaczu, to takie coś wkręcane od tyłu na nasadowy klucz 27 z śrubką na wkrętak na wierzchu, tylko nie dokręcaj więcej za jednym razem niż 1/2 obrotu, po dokręceniu o 1/2 obrotu sprawdź czy jest efekt, w razie potrzeby dokręć jeszcze 1/4-1/3, ale nie więcej bo sobie w stope strzelisz
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#27 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:28

Hydraulika Bizon Z056 Chłopaki nie chce otwierac nowego tematu a mam jedno pytanie. Potrzebuję zmienic uszczelnienia siłownika podnoszenia hederu (stary typ) czy musze spuszczac olej z układu czy tylko sie troche wyleje z weży i sie nie przejmować? To samo mam z siłownikeim od podnoszenia nagarniacza.

#28 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:35

Hydraulika Bizon Z056 Możesz odkręcać bez spuszczania oleju.Poleci trochę z węży i ustanie. :D

#29 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:00

Hydraulika Bizon Z056 Koledzy mam takie pytanie brakuje mi jednej sekcji przy rozdzielaczu ktoś mi ja zapierdzielił , sekcja od cofania jak się kombajn zapcha ona jest pod pomostem mnie wiecej po prawej stronie od schodków . Ile by taka połowka sekcji kosztowała ??

#30 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:42

Hydraulika Bizon Z056 Właśnie swego czasu chciałem wymienić jedną sekcję, ale nigdzie nie mogłem znaleźć jednej sekcji do kupienia- czy to na internecie czy w okolicznych sklepach z częściami. Jestem ciekawy sam czy są dostępne w sprzedaży pojedyńcze sekcje rozdzielacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 07:55

Hydraulika Bizon Z056 A ile takie 4 Sekcyjny rozdzielacz kosztuje ?? Bo chciałem zrobić to cofanie w Bizonie jak sie zapcha

#32 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 19:40

Hydraulika Bizon Z056 Nie wiem czemu ale dodajac link z allegro nie chodzi

http://allegro.pl/ro...3115881894.html

a orginal cos kolo 1000zl

Edytowany przez Exx, 26 marzec 2013 - 19:41.

#33 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:24

Hydraulika Bizon Z056 KOlego dzieki za podsełanie linka bo widze mozna unich kupic rozdzielacz jednosekcyjny

#34 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:51

Hydraulika Bizon Z056 tylko ze cena jedno sekcyjnego jest większa od dwu :P

#35 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:29

Hydraulika Bizon Z056 Koledzy a jaka jest przepustowość rozdzielacza w Bioznie Ile litrów ??

#36 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:14

Hydraulika Bizon Z056 Przepływ nominalny:32 l/m

#37 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 09:31

Hydraulika Bizon Z056

A ile takie 4 Sekcyjny rozdzielacz kosztuje ?? Bo chciałem zrobić to cofanie w Bizonie jak sie zapcha

Te cofanie to trochę za wolne jest, lepiej zrób sobie takie coś
http://www.agrofoto....tal__24__st__20
sam będę robił tak, rozrusznik 24V już mam ze starych zapasów, jeszcze wieniec i najdroższa rzecz czyli długi kabel aż od samego akumulatora.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#38 Share wreichert

wreichert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 20:44

Hydraulika Bizon Z056 Witam,
chciałbym zasiegnąć porady u osób które miały podobny problem lub wiedza co może byc przyczyną.
A mianowicie kłopot w bizonie polega na tym iz przy zimnym oleju w hydraulice w miare wszystko działa poprawnie, natomiast po godzinie koszenia gdy olej sie nagrzeje nie podnosi hedera. Jak ostygnie wszystko wraca do normy. Przed pierwszym rozdzielaczem przepływu (czyli na wyjściu z pompy ) zamontowałem manometr który w sposób ciagły sledzi cisnienie. Na biegu jałowym jak nic nie jest właczone to cisnienie pokaże maks ze 20bar. (obieg zamyka się do zbiornika - brak cisnienia) jezeli podnosze heder - cisnienie ok.l 100-120 bar, lub rusze kierownica też do 100bar. Po godzinnym koszeniu jak heder już sie nie chce podnościc manometr nawet na pełnych obrotach pokaże do 50bar. Pytanie czy problem lezy po stronie pompy?? Mam dwie i na obydwu robi to samo. Jak będzie sie zachowywać jezeli rozdzielacz będzie miał upływ wewnętrzny i pusci cisnienie do zbiornika zamiast na tłok??
W zasadzie mam dylemat czy kupować nowa pompę czy szukać przyczyny w rozdzielaczu - albo może jeszcze gdzieś indzieś? Myslałem że jak sie zagrzeje i już nie chce podnosic podłączyc manometr bezpośrewnio do pompy ( odciąć ją od reszty) i sprawdzić co ona maksymalnie daje. Mam jednak dylemat bo nie wiem czy pompa przeżyje jak jej manometrem zamknę wylot?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Waldek

#39 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:14

Hydraulika Bizon Z056 Kolego pompa do wymiany.Zawór na rozdzielaczu ustawiony jest na 160 atmosfer a ty na zimnym masz 120

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:54

Hydraulika Bizon Z056 Po pierwsze wepnij manometr na początek w odbiornik w rozdzielacz 2 sekcyjny np. w trójnik do podnoszenia hedera, a później w trójnik do rozdzielacza 3 sekcyjnego do odbiornika np.do wysuwu motowideł .
Źle sprawdzasz i tyle, ta rurka główna cię nie interesuje w tej chwili, rozdzielacz np. 2 sekcyjny ma zamknąć obieg i na nim ma być 160bar tzn do 160bar bo ustawiam mniej zawsze na odbiorniku, jak się nie da dokręcasz zawór na podwójnym rozdzielaczy o pół obrotu i tak do skutku, jak nic nie daje przenosisz się przed rozdzielacz i myślisz nad orbitrolem i regulatorem przepływu, jak daje przenosisz się na rozdzielacz 3 sekcyjny, to proste, to tak proste że aż śmieszne...
Skąd jesteś jak do 50km to dojadę
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.