Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika Bizon Z056

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:26

Hydraulika Bizon Z056 problem w moim Bizonie polega na tym, ze kiedy chce przyspieszyc i rusze ta dźwignię od przyspieszacza do przodu to musze strasznie dlugo czekac zeby kombajn przyspieszyl (strasznie wonlo przyspiesza) natomiast calkowicie odwrotna sytuacja jest przy zwalnianiu (strasznie szybko zwalnia). Mial ktos z Was taki problem? Jak sie z nim uporac bo troche wkurzajace jest to podczas pracy kombajnem.

Innym problemem jest tez samoistne przyspieszanie kombajnu.

Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika Bizon Z056 Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:32

Hydraulika Bizon Z056 Trudne pytanie zadałeś... Takie podobne objawy miałem przy podnoszeniu nagarniacz strasznie wolno podnosił a szybko opuszczał, a przyczyną było odwrotnie założony dławik. Ale nie wiem czy ci to pomoże...

#3 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:48

Hydraulika Bizon Z056 Nie mozliwe zeby dlawik byl odwrotnie zalozony bo od nowosci w tym kombajnie nic nie bylo ruszane jezeli chodzi o hudraulike. A odnosnie nagarniacza to tez mam problem - sam powolutku opada - wymienilem uszczelnienia silownikow ale nic nie pomoglo - pewnie cos z rozdzielaczem. ;(

#4 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 18:56

Hydraulika Bizon Z056 Jak kombajn sam przyśpiesza to może być wina uszczelniaczy w siłowniku lub rozdzielacza, motowidła jak opadają a nie cieknie olej przez siłowniki to zostaje rozdzielacz, co do samego powolnego przyśpieszania sprawdź czy dźwignia się nie przestawiła bo może nie otwierać dobrze rozdzielacza.

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 19:12

Hydraulika Bizon Z056 A masz olej w hydraulice?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 19:28

Hydraulika Bizon Z056

Jak kombajn sam przyśpiesza to może być wina uszczelniaczy w siłowniku lub rozdzielacza, motowidła jak opadają a nie cieknie olej przez siłowniki to zostaje rozdzielacz, co do samego powolnego przyśpieszania sprawdź czy dźwignia się nie przestawiła bo może nie otwierać dobrze rozdzielacza.

uszczelniacze wymieniane byly i nie pomoglo...

A masz olej w hydraulice?

olej jest ;)

#7 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 17:31

Hydraulika Bizon Z056 To pewnie rozdzielacz się kwalifikuje do wymiany, tylko teraz który? Od podnoszenia motowideł jest dwu sekcyjny a od przyspieszacza trzy lub cz tero sekcyjny zależy od modelu kombajnu. Wymiana nie jest taka tania bo za dwu sekcyjny dwa lata temu płaciłem 500zł z groszami oczywiście za nowy a nie po regeneracji.

#8 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 18 marzec 2009 - 20:57

Hydraulika Bizon Z056 gaz1 napisał problem w moim Bizonie polega na tym, ze kiedy chce przyspieszyc i rusze ta dźwignię od przyspieszacza do przodu to musze strasznie dlugo czekac zeby kombajn przyspieszyl (strasznie wonlo przyspiesza) natomiast calkowicie odwrotna sytuacja jest przy zwalnianiu (strasznie szybko zwalnia). Mial ktos z Was taki problem? Jak sie z nim uporac bo troche wkurzajace jest to podczas pracy kombajnem.
Musisz wyrególować długość pręta chyba trzeba troche wykręcic przy rozdzielaczu dokładnie nie pamiętam.Tylko pamiętaj żeby zgrać to z pedałem sprzęgła bo biegi będą zgrzytać przy zmianie.Mocno sam przyspiesza ? w moim też przyspiesza ale bardzo wolno nic z tym nie robie bo po co jak już to będzie problem to się poszuka przyczyny.
zetor5211 c 360 ZT303D

#9 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 22:54

Hydraulika Bizon Z056

Mocno sam przyspiesza ?

nie tak mocno...powolutku... raz na jakis czas mniej wiecej co 5 10 minut musze troche ruszyc dzwignia do tylu jak sie kombajn nie wyrabia.. chyba tez nie bede nic z tym robic.. nie jest to usterka az tak wazna ale dobrze by bylo zeby jej nie bylo.. <_< pozdr... dzieki

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 22:56

Hydraulika Bizon Z056 U mnie to samo jest. Nie będe się bawił w naprawę bo nie jest to straszliwie uciążliwe.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:36

Hydraulika Bizon Z056 Przynajmniej jest co robić jak zboże stojące i pole długie, czas szybciej leci no i szybciej pole skoszone.
zetor5211 c 360 ZT303D

#12 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:47

Hydraulika Bizon Z056 jak sie jezdzi kombajnem to juz jest wystarczajaca robota i nie potrzebna jest juz zadna inna dodatkowa ;P

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 19 marzec 2009 - 18:54.

#13 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:49

Hydraulika Bizon Z056 no i duze straty:D
mi sie pod koniec zniw popsul rozdzielacz: sprawa wyglada nastepujaco same wysuwaja sie motowidal ale powoli ( przez dzien tak kombajnowalismy) gdy dzwignie przesunie sie tak zeby sie wsunol spowrtotem to niereaguje dopiero gdy uzyje sie innych dzwigni to zaczyna dzialac. Taka dziwna sprawa ale naszczecie mam zapasowy nowy rodzielacz takze sie wymieni i po zabawie:D
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#14 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:33

Hydraulika Bizon Z056 Coś mi się przypomniało to może być to, w rozdzielaczu w środku jest wodzik który się przesuwa gdy ruszasz dźwignia i ten wodzik jest skręcany z bodajże dwóch części jak się rozkręcił i tym samym wydłużył to opiera się o obudowę i dlatego wolno przyspiesza a zato szybko zwalnia ja tak miałem w cyklopie i też strasznie wolno podnosił a zato szybko opuszczał. Wymontuj wodzik z rozdzielacz od przyspieszacz i sprawdź czy się nie rozkręca...
Pewnie nie zbyt jasno się wyrażam?

#15 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:18

Hydraulika Bizon Z056 ok, zerkne, nie wiedzialem, ze to moze byc taka przyczyna, dobrze wiedziec - dzieki.

#16 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:15

Hydraulika Bizon Z056 Narazie spróbuj z regulacją dzwigni jak nie pomoże to rozkręcaj rozdzielacz,mam stary rozdzielacz jak nie zapomne i będe miał chwile czasu to sprawdze czy ten wodzik się moze rozkręcić.
zetor5211 c 360 ZT303D

#17 Share gerdus12

gerdus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-<br />Modele-<br />Tiry-<br />Płec Przeciwna :D

Napisany 20 marzec 2009 - 20:56

Hydraulika Bizon Z056 moze nie masz oleju albo masz zapowietrzony układ
--------------www.Agrofoto.pl--------------------- :D ------------------ @gerdus12

#18 Share jerzy60

jerzy60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:00

Hydraulika Bizon Z056 samowolne przyspieszanie bez naciskania dźwigni przyśpieszacza jest spowodowane /prawdopodobnie/nieszczelnością rozdzielacza/pod pomostem/.olej przepływa wewnątrz rozdzielacza i robi wrogą robotę.

Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowany przez krolikNH, 21 marzec 2009 - 21:02.

#19 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 08:09

Hydraulika Bizon Z056 według mnie to możę być wina tak piszą koledzy rozdzielacza lub nieszczelności wewnątrz siłownika,otóż wariator jest zawieszony na siłowniku i gdy siłownik jest nieszczelny cały wariator siłą grawitacji zacznie opadać i co za tym idzie kombajn zacznie przyspieszać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariusz812

mariusz812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 11:57

Hydraulika Bizon Z056 Hej. Posluchajcie MTZ1 on ma rację. Miałem te same objawy i przyczyna był rozkręcony wodzik.