Polecane posty

Bartek047    14

Witam
Mam takie pytanie mam okazję kupic dojarke przewodową .
Dojarka jest w stanie spoczynku z powodu choroby gospodarza od 5 lat cena za dojarke to 5 tys. Z rurami z czterema aparatami udjowymi calym osprzętem . I teraz pytanie czy warto zrobić taki ruch?

post-168730-0-52240200-1485870101_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

5 tysięcy to nie dużo, ale to jakiś znajomy czy po prostu tak jest w ogłoszeniu, rury i tak musisz wymienić bo przez tyle lat to już pozachodziły. My daliśmy z montażem za używaną też 4 takie aparaty 20 tysięcy. Robota super gorzej bo niestety rachunki wzrosły ale było warto nic nie nosisz doisz 4 na raz, nie masz strachu że krowa wywali bańkę i mleko wyleje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

zgadzam się jak wyżej z etihw.mam taką samą,4aparaty+1 bez duovaca(mogę doic nim w kane).zakładałem nowe wszystkie gumy,kurki kombi rury mleczne,reszta używana po przeglądzie. koszt ok.18 tys. kilka lat temu.polecam założyć odzysk ciepła do agregatu w chłodziarce. generalnie super wygoda,28 krów można wydoic ok.30-40min.w dwie osoby.idzie więcej płynów, prądu, wody,oleju w porównaniu do bankowej. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

zgadzam się jak wyżej z etihw.mam taką samą,4aparaty+1 bez duovaca(mogę doic nim w kane).zakładałem nowe wszystkie gumy,kurki kombi rury mleczne,reszta używana po przeglądzie. koszt ok.18 tys. kilka lat temu.polecam założyć odzysk ciepła do agregatu w chłodziarce. generalnie super wygoda,28 krów można wydoic ok.30-40min.w dwie osoby.idzie więcej płynów, prądu, wody,oleju w porównaniu do bankowej. pozdrawiam.

Dużo dałeś za ten odzysk ciepła i czy do dużego zbiornika, bo u mnie idzie mega dużo na bojler. Zastanawiałem się nad tym ale jakoś temat umarł śmiercią naturalną i w końcu tego nie założyliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

odzysk 80 litrowy kosztował mnie ok.4tys.do chłodziarki 1100 litrów. w zależności ile jest mleka schladzanego to w tym czasie podgrzewa wodę nawet do temp.60-80 stopni.dojarka tego nie wykorzystuje to starcza np.do przygotowania mleka w proszku dla cieląt, mycia rąk, kafelek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

No u nas jest 650 i też była mowa o opłacalności bo mówili że od 1000 litrów dopiero to ma jakiś sens, tylko możliwe że niedługo będziemy wymieniać schładzalnik na większy i myślałem czy od razu nie zamontować tego też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

No nie wiem czy jak rura ma długość nawet 2 metrów ale są tamte pewnie dłuższe to czy będziesz w stanie wymyć to od środka jakkolwiek, wszystkie gumy itp. to jak w standardowej konwiowej trzeba wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Nie słyszałem jeszcze przypadku żeby ktoś to czyścił. Może się da, chociaż ja na twoim miejscu gdybym miał możliwość bym się w to nie bawił tylko założył nowe, bo tutaj gdzieś mały zator zostanie  i musisz wszystko rozbierać szukać a nowe to nowe są czyste nie ma problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Hmm, to wyjdzie nie dużo mniej niż u mnie, u mnie jak zakładali to nie wiem czy to nie wyszło około 30 zł/m. Czyli na 30 stanowisk +- 1 metrowych szerokości x2 + jakies 5 metrów dla dojarki to masz 2100 zł za te rury od mleka, ale wyjdzie więcej pewnie trochę. No do tego musisz wliczyć że w środku będzie ci szła jeszcze jedna. Ale najlepiej dowiedz się jakie potrzebujesz i spytaj się gdzieś w punkcie sprzedaży bo ja już nie pamiętam dokładnie i bardzo możliwe że wprowadzam cię w błąd bo płaciłem za całość, i miałem gdzieś to rozpisane ale nie mogę tego znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Najlepiej żeby tę dojarkę obejrzał jakiś monter,lub ktoś co użytkuje taką dojarkę,czy jest kompletna.Duovaki na zdjęciu wyglądają na właściwe,ale pozostałych wszystkich elementów osprzętu dojarki nie widać. Rury mleczne są ze stali nierdzewnej,to po namoczeniu gorącą wodą z płynem do mycia dojarek,dadzą się umyć.Do czterech aparatów udojowych zaleca się montować rury o średnicy 50mm,cieńszych nie montuj. Odzysk ciepła bardzo opłaca się montować.Zalety;szybciej schładza się mleko,ciepła woda,a latem gorąca,z odzysku wpływa bezpośrednio do termy.Zużycie prądu jest dużo mniejsze.Do chłodni 1000l montuj odzysk conajmniej 120-150 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

Tak właśnie zrobię wezmę fachowca aby obejrzał wszystko po swojemu . No koszt wymiennych części tez mi powinien w przybliżonej cenie powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj