adam1996

Jaki ciągnik wybrać 75-100 km

Polecane posty

adam1996    0

Witam jak w temacie chce kupić ciągnik od 75 do 100 km do 45 tyś myślałem nad case 5120(ale boję się o awaryjność elektroniki i ceny części) rozważałem również zetor 9540 lub 10540 (ale nie wiele wiem o ich awaryjności) myślałem również o valtrze (ale w tej części  też nie wiele można się dowiedzieć o awaryjności spalaniu itd.) ogólnie mój wybór padnie chyba na ursusa 1134 lub 934 ze względu na dostępność części i to że mam mechanika który już nie jednego ursusa miał na warsztacie ale jednak wciąż zastanawiam się... może znajdą się użytkownicy którzy posiadają taki sprzęt i wypowiedzą się na temat spalania dostępności części oraz ich ceny. Tylko nie piszcie komentarzy typu "weź kup renatę albo john deere czy też mf " bo te ciągniki skreślam ze względu właśnie na mnogość opisów na ich temat raczej nie pochlebnych tylko proszę o konkretne odpowiedzi i nie łącznie i innym tematem bo ja pytam o opinie o konkretnych ciągnikach a nie ogólną dyskusję o ciągnikach tej mocy ... 

P.S. Ma być to ciągnik główny do orki, agregatu uprawowo-siewnego 2,7,talerzówki  być może w przyszłości dołożę do niego tura do oprysków i nawozów mam c-360 

Edytowano przez adam1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

jest już sporo takich tematów na forum może warto z nimi się zapoznać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

co do ciągników jak ci sie trafi dobry egzemplarz to jakiś chińczyk będzie chodził a jak kiepski to i ursus czy zetor zdrowia ci napsuje. Jestem posiadaczem mf 6150 od 9 lat i nic w nim nierobiłem poza wymianą oleji. zrobiłem nib ok. 1000 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witaj ja posiadam zetora 9540 tylko w wydaniu John Deere mozesz zobaczyć w galeri co moge powiedziec to ze w tych pieniadzach zetor z tej seri to chyba najlepszy wybor bo widze ze rosadnie chcesz dokonac wyboru a Ciagnik jest prosty w budowie nie posiada zbytnio rozbudowanej elektroniki co dla Mnie jest na + bo trzeba sie liczyc ze za takie pieniadze nie kupimy nowego lecz mozemy kupic zadbanego i tym sie kieruj przy kupnie. Śmiało moge polecić ta serię Ciagnikow spalanie nie jest tak tragiczne jak niektórzy opisuja zetora, a co do awaryjnosci to tez odpukac nie ma co narzekać bo nie ma tragedi ceny czesci i ogulna dostępność tez na + w porównaniu z zachodem. Wiec smialo mozesz szukac 8540-10540. 7540 mozna odpuscic bo nie maja turbo. Zwróć tez uwagę na John Deere 2800 to jest Zetor 9540 tylko malowanie i kabina inna. Zazwyczaj zetory w malowaniu JD sa nieco tańsze niz czerwone orginaly bo nie wszyscy znaja a czesto mozna trafic w lepszym stanie technicznym :-) Jesli masz jakieś pytania odnosnie zetora pytaj postaram sie odpowiedzieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

wojtal24 uwierz jeśli znalazł bym na forum odpowiedź na nurtujące mnie pytania to bym nie zakładał nowego tematu a pisanie tekstu "poszukaj na forum" wydaje mi się nabijaniem sobie postów... 

krzychu151515 czytałem coś o awaryjności pompki hamulca i sprzęgła czy są to drogie części ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup sobie mtz 82 zrobi swoją robote, jest tani w naprawie, tańszy niż c360 ja mam i nie narzekam

 

Zwracaj uwagę na błędy ortograficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Chyba Ty chcesz sobie nabic posty nowicjuszu a co do tematu to mam podobne zdanie jak krzychu1515 taki zetor seri 8540-10540 fajna alernatywa dość ciezki ciagnik mało elektroniki dobra widocznosć z kabiny 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57604-ci%C4%85gnik-na-20-30-ha/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87068-jaki-ci%C4%85gnik-rolniczy-na-10-ha-70-90-km-do-40-000-4x4/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/414-ci%C4%85gnik-w-przedziale-41-60-tysi%C4%99cy-z%C5%82otych/

 

i jeszcze wiecej by sie znalazło

Pozdrawiam


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

mam case mx 100 6-garowy.w polu robotę robi super.udalo mi się kupić z Francji w bdb stanie.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odpukac tego nie robiłem co do hamulców to cylinderki sa na zewnatrz z tylu ciagnika wymiana ich nie jest problem bo sa na wierzchu a wystarczy od czasu psiknac jakims wd lub najlepiej smarem w sprayu bo moga np po myciu lub dluzszym postoju troche zardzewiec jak sie zbytnio guma na nich wydobi a co do sprzegla to sasiad robil w 10540 tarcza ceramiczna zazwyczaj i koszt ok o ile sie nie myle 250zl ale to mozesz sb sprawdzic jak by padlo cale ze kolo zamachowe tez do wymiany to cos ok 3 mysle max ale za to potem spokoj na lata. Grunt to dobry mechanik bo nie jeden powie ze do odrzutu a wprawdzie sie nadaje:-) Hudraulika tez bez problemow sie spisuje bo pompa mocna 3 pary wyjść + wolny spływ a do tego pompa na wierzchu jak by sie cos dzialo nie trzeba nic rozbierac tylko jest dobry dostep :-) Ja posiadam z skrzynia 4 biegową + wsteczny reduktor i wzmacniacz momentu obrotowego co przeklada sie na wygodna prace. Wiadomo ze kazdy ma inny gust a moj trafia w ten Ciagnik :-) Sa tez wersje z 3 biegowa, wstecznym i reduktorem a do tego 3 predkosci na kazdym biegu tez nie slyszalen jakichs zlych opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

krzychu151515 dzięki z opinie i o to mi chodziło konkretnie i na temat ... 

wojtal24 widzę że sam nie czytałeś tych tematów tylko rzuciłeś pierwsze z brzegu jedynie trochę przypominające mój temat ... żaden z podanych przez Ciebie tematów nie rozwiązuje mojego problemu ... 

pierwszy temat 20-30 ha być może tego nie zauważyłeś ale cena która tam jest podana to: "nie ma znaczenia" co jest raczej poza moim zasięgiem... 

kolejny temat w miarę ok tyle że ma tylko 2 strony.... czytałem go jakiś czas temu i w niczym nie pomogło 

a ostatni przedział 41-60 tyś .... myślę że o trochę więcej niż maks 45 

Edytowano przez adam1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

Bartek może coś więcej jesteś w stanie o nim powiedzieć... ta wypowiedź nic nie wnosi do tematu ... ale z tego co wiem to te zetorki nie dorównują komfortem ursusom serii x34 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7745 turbo moc jak sie nie myle ok 77kuca a cenowo podobnie jak 8540-10540 wiec u mnie na starcie odpada starsze technologie i mniej komfortowe rozwiazania tak ze ja nadal bym byl za 8540-10540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

no właśnie Renault to taki nie do zajechania to raczej nie bardzo, wystarczy nawet bardzo nie szukając na forum znaleźć opinie o jego strasznej awaryjności, cenie części i ich dostępności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

ciągnik bez awaryjny nie istnieje choć istnieją te mniej i bardziej awaryjne, tak więc należy bardziej zwrócić uwagę na dostępność i cenę części, oraz możliwość dokonania niektórych napraw bez pomocy mechanika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Osoby na forum są Ci bardzo wdzięczne że podzieliłeś się informacją co ostatecznie wybrałeś. A nie, zaraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1996    0

to ja jestem wdzięczny z tak tłumne odpowiedzi. A nie zaraz było ich tak mało że wyboru musiałem dokonać sam. 

Mój "nowy" ciągnik to case 5140 z turem mailleux  akurat trafiła się "okazja" oczywiście posiada pewną wadę ale próbuje się już jej pozbyć   

Edytowano przez adam1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

Witam odświeżam kotleta i proszę o pomoc. Co byście mi polecili jakiś fajny traktorek do 70 tyś w granicach 90 -110 chodzi mi o wasze opinie co do awaryjnosci i spalania. Traktor bedzie pracowal na 20h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Od 4 lat posiadam case 5120. Jeśli chodzi o awarię to wymieniana była jak narazie tylko cewka od jazdy do przodu ( rewersu).  Koszt takiej cewski w serwisie to 700 zł.

 Komfort pracy na dość dobrym poziomie. Spalanie w pługu 3x40 to ok 5 do 6 litrów na godzinę, na lekkiej ziemi. Teraz orze pługami 4x40 ale spalania w takim zestawieniu nie mierzyłem. Do zalet tego ciągnika na pewno można zaliczyć wysoki moment obrotowy ( ciężko go zadusić), oraz dobry uciąg.

Minusem jest olej w skrzyni, a raczej koszt jego wymiany. Jak dobrze pamiętam to prawie 2 tyś.

Jeśli masz do wydania taką kasę to szukałabym właśnie coś z case. Albo 5130;5140, albo już z nowszej serii mx.  No i jak może być do 110 km to już 6 cylindrów, lepiej mieć zawsze trochę mocy w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jak to jest tak na prawdę, "mocniejsze" jest np 100 KM z 6 garów czy z 4? Jest jakaś różnica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj