Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki

86 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4249 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 17:43

No najwyraźniej jestem B) . Patent znałem , ale nie korzystałem w ten sposób , bo prócz wygiętej belki wiele to nie pomagało . No ale filmik trafił do mnie . Dzięki Piotr .

Edytowany przez zetorki12, 31 styczeń 2017 - 17:48.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki Dzisiaj, 13:20
  •  

#42 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3007 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:23

Ta belka fabryczna to tak naprawdę plastelina mówiąc szczerze a dzieciaki się zachwycają że 60-tka gnie....  Belka narzędziowa przewidziana do 300 kg  weźcie belkę od maszyny lub pod pługa.Zetroki12 Ty to chyba ograniczony bo ten patent jest stary jak świat,taka  sama jest zasada przy podnoszeniu dużych maszyn nacisk na tylną oś się zwiększa za to przód w górze

Lubkold można próbować skręcać za pomocą hamulców nożnych rozłączając je

no można... PRÓBOWAĆ w tej jakże komfortowej sytuacji pomyśleć nad takim rozwiązaniem zanim podejmie się decyzje że... jednak trza się ewakuować :D napisać można wszystko, przygotować 10 scenariuszy a potem ni tak niech się dzieje wola nieba

#43 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2286 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:35

Najlepszy scenariusz to się nigdzie nie wybierać jeśli się ma trudny teren i jest ślisko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:35

Ta belka fabryczna to tak naprawdę plastelina mówiąc szczerze a dzieciaki się zachwycają że 60-tka gnie....  Belka narzędziowa przewidziana do 300 kg  weźcie belkę od maszyny lub pod pługa.Zetroki12 Ty to chyba ograniczony bo ten patent jest stary jak świat,taka  sama jest zasada przy podnoszeniu dużych maszyn nacisk na tylną oś się zwiększa za to przód w górze

Lubkold można próbować skręcać za pomocą hamulców nożnych rozłączając je

Ty  chyba  też ograniczony  :P

Skrecac  za pomoca  rozłączonych  hamulców  - to można  i  super  to  wychodzi  , zwłaszcza  na  lodzie  ...

Ale  samym  traktorem  , nie piszcie juz  tych durnych patentów  , bo sie  ktoś przez  to  zabije

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#45 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4249 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:39

Ha , ha  - amen . B)

ZETOR TEAM

#46 Share rabit500

rabit500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:28

Podsumowując.

1. Na zjazdach niski bieg i pilnować obrotów, na podjazdach dobrać taki bieg aby w połowie górki nie mieszać przełożeniami.

2. Sprawne hamulce przyczepy (jeśli jest bez to czekać do wiosny, i nawet nie próbować nigdzie wyjeżdżać)

3. Broń Boże rozpinać hamulce bo wtedy ''zdrowaś mario'' i szukać płytkiego rowu

4. Włączony napęd jeśli mamy sprzęt 4x4

5. Założone łańcuchy jeśli jest taka możliwość

6. Jeśli na pchnie to "przyspieszyć'' żeby odzyskać kontrolę, jeśli się nie uda to ciągnik do rowu a my wcześniej ewakuacja z pojazdu

7. PRZEDE WSZYSTKIM MYŚLEĆ I PRZEWIDYWAĆ JEŚLI NIE CZUJEMY SIĘ NA SILACH TO POPROSTU ZOSTAĆ W DOMU.

Edytowany przez rabit500, 31 styczeń 2017 - 21:30.

#47 Share ursus-moc

ursus-moc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:32

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki najmniejszy bieg blokada i hamować lekko albo zahamować przyczepę czymś

#48 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4249 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:35

Nooo , czymś - najlepiej wyskoczyć i podstawić nogę :P :D . Następny kieroffca ;) .

ZETOR TEAM

#49 Share rabit500

rabit500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:37

Zapomniałem dopisać NAJWIĘKSZYM BŁĘDEM JEST ZAHAMOWANIE NA MAXA ZBLOKOWANIE KÓŁ

#50 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2177 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:45

Ja ograniczony? Chyba ktoś by był idiotą żeby skręcać hamulcami,można na miękkim terenie i trzeba jeszcze korygować przód ciągnika co nie jest takie łatwe.A jeśli jak ktoś nie ma sprzętu że nie poradzi sobie na lodzie i to bez przedniego napędu to niech nie wyjeżdża  skoro ma taki trudne warunki.Zachowa zdrowie oraz swój dobytek.Zjazdu z ładunkiem już to było wszystko powiedziane niski biegi i jak najniższe obroty silnika a żeby hamulce staneły od razu w 60-tce to muszą być dobre hamulce a można lekko nacisnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:56

na lodzie to i przedni napend niewiele pomoże jak się wpadnie w poślizg a co mówic jak jest z tyłu przyczepa.proste jak nie umie i się boji to niech siedzi w domu

#52 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 23:27

po lodzie to pusty ciągnik jedzie jak na nartach a co dopiero z przyczepą :D

#53 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 23:47

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki Tak, Adi 96, jesteś ograniczony. Wyjaśnienie tej sytuacji jest w Twoich dwóch ostatnich postach podpowiem. Ale Ty możesz tego nie zatrybic.
Zanim odszczekasz wytłumacz mi i innym tutaj skąd wziąłeś wartość 300 kg maksymalnego obciazenia dla takiej belki ??
PS. Bardzom ciekaw ile masz lat skoro innych nazywasz dzieciakami.

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9494 postów

Napisany 01 luty 2017 - 09:30

Z instrukcji. Dopuszczalne pionowe obciążenie belki 300 kg.

Ma racje.

Ja wam życzę powodzenie w jeździe z górki 60-ką na dwóch kołach pchaną przyczepą i skręcanie hamulcami.  Gratuluje wyobraźni.

Myślę że co poniektórych wyobraźnia ponosi. Powinni zjeżdżanie z górek zakończyć na sankach a od ciągnika niech trzymają się z daleka.

Edytowany przez seweryn20, 01 luty 2017 - 09:32.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#55 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 01 luty 2017 - 14:45

Zjazd to na 2 kołach to raczej nie możliwy bo podnośnik całego przodu od tak nie podniesie są belką tylko przy wjeździe na górkę gdy jedziesz do przodu przód przy podniesionej belce pójdzie w górę.

#56 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2177 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 01 luty 2017 - 15:24

Z tym skręcaniem na dwóch kołach to chodziło mi na równym miękkim podłożu na drodze polnej Nieoblodzonej tak jak na filmie i to wtedy gdy ciągnik na swoje możliwości ciągnie tą przyczepę a możliwości 60-tki każdy zna trochę miękkiego terenu przyczepa pełna i siedzi ale takie sytuacje wyjątkami  mówiłem bardziej na ogół  i tym samym odbiegając od tematu.Przecież nikt normalny nie będzie zjeżdżał lub wjeżdżał na dwóch kołach trzeba być chyba totalnym kretynem.

Shaun I kto tu ograniczony?  Instrukcji ciągnika nawet nie przeczytasz dobrze, ilu osób ta belka jest w kształcie litery C lub spawana.Zrób samą porządną belkę lub od jakieś maszyny nawet od takiego pługa UG 2 jest 10 razy lepsza,ciągałem kawałki drzewa nawet około 500 kg na podnośniku było i nic

Edytowany przez Adi96, 01 luty 2017 - 15:33.

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9494 postów

Napisany 01 luty 2017 - 22:25

Dołożył bym do tego fakt że metoda dociążenia tylnej osi ciągnika podnośnikiem tyczy się tylko traktorów wielkości 30-ki czy 60-ki. Każdy  większy rozwali coś w ciągniku lub skrzywi dyszel. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#58 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 luty 2017 - 22:13

Ogólna zasada brzmi iż należy dopasować prędkość jazdy do panujących warunków na drodze oraz obciążenia pojazdu.

Jeśli istnieje taka możliwość warto zaopatrzyć się w łańcuchy na tylne koła ciągnika.

Hamulce muszą być w pełni sprawne, zarówno w ciągniku, jak również w przyczepie. (przede wszystkim w przyczepie)

Bieg włączamy odpowiedni do obecnego obciążenia ciągnika już na szczycie góry, aby podczas zjazdu nie dokonywać redukcji. (wskazany jest dość niski bieg)

Przyczepę z ciągnikiem spinamy przewodem hamulcowym przed wyjazdem. Hamujemy tylko pulsacyjne i staramy się nie doprowadzić do dłuższego blokowania kół i co najważniejsze nie możemy doprowadzić do wyprzedzenia ciągnika przez przyczepę.

W skrajnych sytuacjach należałoby wcześniej sprawdzić warunki na drodze, aby odpowiednio dopasować tor jazdy. Warto zapewnić sobie pomoc drugiej osoby oraz ruszać ze szczytu w takim momencie, aby przed nami nie było żadnego pojazdu lub odległość od poprzedzającego nas pojazdu wynosiła minimum 20-30 metrów, zależnie od pochylenia i długości stoku. Jeśli czujemy, że podczas zjeżdżania wzrasta prędkość staramy się utrzymywać taki tor jazdy, aby nie wypaść z drogi, ograniczając hamowanie pedałem hamulca do minimum, hamując jedynie silnikiem. W skrajnym przypadku rezygnujemy nawet z hamowania silnikiem i zjeżdżamy swobodnie utrzymując jedynie prawidłowy tor jazdy, bo jeśli przyczepa nas wyprzedzi to często kończy się to tragicznie.

Podczas zjeżdżania nie stosuje się żadnych dociążeń, ani blokad – takie rzeczy tylko i wyłącznie pod górę, z górki taka jazda kończy się w rowie.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#59 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 14 luty 2017 - 22:40

Tu macie szybki i prosty sposób, made in Syberia 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 19 luty 2017 - 16:37

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki Mam 60 i wszystko zależy jaka górkę miał kolega na myśli bo jeśli bedzie miał na d*pie 5 ton i przyczepa to 60 nie utrzyma jej na lodzie poprostu jest za lekka. Na małej Gorce tak ale juz na ciut większej nie ma szans. Mam tez 100 konnego jd który trochę wazy i byłem w tygodniu po słomę i miałem przyczepę taką samoróbka do słomy wchodzi 18 belek ja miałem 11 i nie były jakieś strasznie zbite to był problem pod mała górkę wyjechać bez przedniego napędu bo wszędzie lód. Mój wuja wyłożył sie kiedyś na prostej drodze, oblodzonej żadnych górek wzniesień poprostu jechał za szybko z 2 d-35 i miał nie spięte hamulce. Jechał 95 konnym Renault bujnego raz i ciagnik na dachu. Wiec kolego jak chcesz pożyć to daj sobie spokój póki lody sie puszcza bo mozesz zginąć ta 60 a te wszystkie złote rady maja sie nijak jak kolega nie ma doświadczenia to tylko moze sobie zaszkodzić.
Mam 60 i wszystko zależy jaka górkę miał kolega na myśli bo jeśli bedzie miał na d*pie 5 ton i przyczepa to 60 nie utrzyma jej na lodzie poprostu jest za lekka. Na małej Gorce tak ale juz na ciut większej nie ma szans. Mam tez 100 konnego jd który trochę wazy i byłem w tygodniu po słomę i miałem przyczepę taką samoróbka do słomy wchodzi 18 belek ja miałem 11 i nie były jakieś strasznie zbite to był problem pod mała górkę wyjechać bez przedniego napędu bo wszędzie lód. Mój wuja wyłożył sie kiedyś na prostej drodze, oblodzonej żadnych górek wzniesień poprostu jechał za szybko z 2 d-35 i miał nie spięte hamulce. Jechał 95 konnym Renault bujnego raz i ciagnik na dachu. Wiec kolego jak chcesz pożyć to daj sobie spokój póki lody sie puszcza bo mozesz zginąć ta 60 a te wszystkie złote rady maja sie nijak jak kolega nie ma doświadczenia to tylko moze sobie zaszkodzić.

Dodaj odpowiedź