Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stado Limousine ucieklo!

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:57

Stado Limousine ucieklo!

Na takie dzikusy nie ma metody. Weterynarza rozsądnego z dmuchawką i po kolei usypiać i zwozić i mieć nadzieje że żaden na serducho nie padnie od uspokajacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stado Limousine ucieklo! Dzisiaj, 14:25
  •  

#42 Share Primorac

Primorac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 22:10

Stado Limousine ucieklo! Obecnie sprawa wyglada tak: stado rozbilo się na dwie grupy, w pierwszej grupie jest dwie jałówki, caly czas kreca sie w okolicy gospodarstwa w sasiedniej wsi, gospodarz próbuje nakłonić je do wejscia do jakiegos budynku. Druga grupa to 3 jałowki i rozplodnik, przebywają jakies 4km ode mnie i sie zbytnio nie przemieszczaja. Od dwoch dni przychodzą jesc w to samo miejsce gdzie dowoze im pasze. Mam do kupienia aplikator uzywany ze schroniska, kaliber 11mm zasiwg teoretyczny to prawie 60m a rzeczywisty 40m., do sprzedania jest za 3.5tys. w porównaniu do cen sklepowych to prawie polowa ceny. Najwieksza dawka jaka mozna podac na raz to 5ml. Dobra opcja, czy szukac czegos innego?

Edytowany przez Primorac, 31 styczeń 2017 - 22:13.

#43 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 22:27

Stado Limousine ucieklo!

Poszukaj normalnego weterynarza a nie cwaniaka co będzie kasował tysiaka za strzał. A na prawdę nie ma możliwości za dzień, dwa jakoś ich zagonić do gospodarstwa? Wiadomo, że złapać linką się nie dadzą ale może w całości jako stado wrócą na swój wybieg. 1-2 sztuki jak się oddzielą ciężko zagonić ale stado generalnie trzymac sie powinno razem.

#44 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 23:52

Stado Limousine ucieklo! Albo chociaż do kogoś na podwórko z ogrodzeniem bo to szczerze do uja nie podobne żeby taka szopkę robić dziś są a jutro mogą gdzie indziej pójść zaraz się jakieś animalse do ciebie przybierdolo bo tylko tyle oni potrafią i dopiero ci smrodu na robią

#45 Share Primorac

Primorac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 luty 2017 - 07:22

Stado Limousine ucieklo! Te dwie to spokojnie da rade gdzies zagnac. Te 4 do najblizszych godpodarstw sa 5km i co tylko je próbujemy podgonic to zaraz sie zawracaja i nie patrza czy ktos stoi czy nie, biegna jak w amoku.

#46 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 luty 2017 - 11:50

Stado Limousine ucieklo! Belami słomy je obstaw

#47 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 01 luty 2017 - 13:01

Stado Limousine ucieklo!

i co kolego Piromac udało ci się je po łapac????????????

#48 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 01 luty 2017 - 15:43

Stado Limousine ucieklo!

'Kulning' szwedzki sposób :) Ja próbuję.

Edytowany przez Ywa, 01 luty 2017 - 15:51.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#49 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3975 postów

Napisany 01 luty 2017 - 15:57

Stado Limousine ucieklo!

Noo , too , żeś podpowiedziała  :ph34r: :ph34r: . Nareszcie stado zostanie złapane :D :P .

ZETOR TEAM

#50 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 luty 2017 - 16:41

Stado Limousine ucieklo!

Nie znasz tego porzekadła, że gdzie  'facet' nie może, tam kobietę pośle .....@zetorki12?

To z życia wzięte: mój tata do rozróby był pierwszy, ale tylko pogarszał sprawę, za to moja mama zawsze umiała uspokajać z odpowiednim psycholog.podejściem. i naprawiała to co pogarszał ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3975 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:01

Stado Limousine ucieklo!

No , Ja też jak zawołam do krowy "chodź mućka" to podchodzi do Mnie , ale nie wpadło Mi do głowy udzielanie takich rad . :P Właściwie to co ? Sugerujesz właścicielowi stada wyjście na środek wsi i zacząć wycie , a krowy przybiegną ? Obawiam się że one mogły nie oglądać tych filmików i nie będą wiedziały czego gospodarz mordę drze . :D :P

Edytowany przez zetorki12, 01 luty 2017 - 17:06.

ZETOR TEAM

#52 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:32

Stado Limousine ucieklo!

Dokładnie tak :)

Wiadomo, że oswojone stado reaguje inaczej niż młode, nowe z wolnego wypasu.

#53 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 01 luty 2017 - 17:44

Stado Limousine ucieklo! slomek ma rację te sztuki u nas miały po ok.400kg. i się zaczynały gonić. coś je spłoszyło w stajni i poszły razem z bramą. dwie sztuki padły od strzału bo dwie dawki było za mało jedna na mojej wiosce na moście kolejowym zakończyła swój żywot ale nie pod kołami pociągu tylko wpadła między podkłady i zanim ją podnieśli to się udusila chyba bo na brzuchu leżała z nogami w powietrzu. a takie wściekłe były ze szok. jedna po dwóch dawkach trzech ludzi po drzewach rozgoniła także gadanie ze za wozem z sianem pójdą to glupota

#54 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2776 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 luty 2017 - 18:17

Stado Limousine ucieklo! Tym co dajesz pasze to dawaj jeszcze parę dni i zawsze je wolaj. Po paru dniach za pustym workiem powinny iść same. Jak pracowałem we Francji i zganialismy krowy to zawsze ze 3dni pasze się dawało i same do zagrody wchodziły. Na pastwiskach czasem 60 hektarowych w gorach z lasem wołanie to bylo podstawą. Tam zganialismy po 50-80sztuk na raz. I jedna osoba zima wystarczala bo szly za jedzeniem.

#55 Share startom

startom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:36

Stado Limousine ucieklo!

Jesli sa nauczone chodzic w pastuchu to zainwestuj w linke i sprubuj je otoczyc pastuchem.Potrzymaj je tam dajac coraz mniej paszy - w koncu stana sie potulniejsze i bedziesz mogl sie do nich zblizyc.

Ja swoje stado od samego poczatku przyzwyczajalem do specjalnego dzwieku/okrzyku jak zadawalem pasze -  w zeszlym roku 7 sztuk wybralo sie na wycieczke do lasu.Po krotkim nawolywaniu same przyszly, bo myslaly ze bedzie dawane jedzenie. No ale ja mam Angusy - nie sa tak narwane jak limusine.

#56 Share Primorac

Primorac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 luty 2017 - 18:56

Stado Limousine ucieklo! Sprawa przedstawia sie tak ze te 4 sztuki mam prawie w garsci bo przychodza do jedzenia w to samo miejsce od 3 dni. Dzisiaj nawet 3 sztuki przyszly jesc siano z łyżki z tura ale przyszla chyba najstarsza krowa odgonila je i poszły sobie gdzies w las. Pomyslalem ze nie bede ich ploszyl bo to nie ma sensu, zostawilem im jedzenie i odjechalem spokojnie. Ogarnelismy ten aplikator ale bede chcial go używać dopiero w ostatecznosci.

Załączone miniaturki

• 20170202_160231.jpg

Edytowany przez Primorac, 02 luty 2017 - 18:57.

#57 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 02 luty 2017 - 18:59

Stado Limousine ucieklo!

myslałem ze juz po łapałes...to powazny problem masz....wspolczuje

#58 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 02 luty 2017 - 19:17

Stado Limousine ucieklo!

ja właśnie od tego mam psy takie jak na filmie

#59 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 luty 2017 - 13:26

Stado Limousine ucieklo!

Border Collies rozglądałam się właśnie za nimi jakiś czas temu, mają odpowiednią cenę i na razie nigdzie blisko nie spotkałam.

Mam 2 psy: jeden z charakteru leń choć piękne psisko.

Drugi niezawodny kundel, ale już starzeje się, więc szukam powoli jego następcę.

Racja pies jest najlepszy w tych sprawach, zagoni mi byka na stanowisko, pilnuje by się nie poruszył, jak mu powiem że ma to robić powoli to prowadzi spokojnie byka, aby nie spłoszyć. Niezastąpione stworzenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 04 luty 2017 - 23:21

Stado Limousine ucieklo!

Sprawa przedstawia sie tak ze te 4 sztuki mam prawie w garsci bo przychodza do jedzenia w to samo miejsce od 3 dni. Dzisiaj nawet 3 sztuki przyszly jesc siano z łyżki z tura ale przyszla chyba najstarsza krowa odgonila je i poszły sobie gdzies w las. Pomyslalem ze nie bede ich ploszyl bo to nie ma sensu, zostawilem im jedzenie i odjechalem spokojnie. Ogarnelismy ten aplikator ale bede chcial go używać dopiero w ostatecznosci.

Rozłóż lasso na ziemi - stanie kopytem, zaciągniesz i masz. Albo rzucić na nie sieć rybacką z góry.