Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stado Limousine ucieklo!

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1778 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2017 - 18:40

Stado Limousine ucieklo!

kolego też kiedyś taki problem miałem jedynie możesz zrobić tak jak piszą koledzy czyli jedna prowadzić żeby szły za nią :/

kolego odpisz mi na priv to ta koperta u gory..po prostu kliknij na nia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stado Limousine ucieklo! Dzisiaj, 05:32
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4614 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 19:44

Stado Limousine ucieklo!

Tak na wesoło ale to by rozwiązało twój problem: https://www.facebook...=PAGES_TIMELINE

Szczerze mówiąc jeżeli jest tak jak piszesz to sytuacja wygląda poważnie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 20:42

Stado Limousine ucieklo!

Witam. Zwracam sie z prosba o pomoc. Dzieci sąsiadów sploszyly mi stado jałówek z bykiem. Od kilku dni probujemy je łapać/zaganiac ale bez skutecznie. Jedyny weterynarz który jest w stanie je uspać wola 1000-1200 zl od sztuki. Moze ktos w Mazowieckim dysponuje bronia którą mozna uspac takie bydło z odleglosci +/- 20m.? Oczywiście nie za darmo ale tez nie taka cene jak oferuje weterynarz.

krowy ci spierdoliły a ty masz czas pisać takie głupoty na forum,u siebie 40 sztuk opasa zgoniliśmy w 5 osób w nocy w ciągu dwóch godzin z odległości 150 m gdzie sie w kupie nie trzymały,a jeśli chodzi o rade to pisz do tych co kradną krowy oni wiedzą jak

#24 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 20:52

Stado Limousine ucieklo!

Mi niestety uciekła jedna sztuka na początku roku i poszła w las, a las był spory więc było gdzIe szukać. prosze mi wierzyć ona przez te 2 dni tak zdziczała, że ludzi których na codzień widziała w gosp. brała na rogi i żadne ,,podsypki'' sruty czy QQ nie pomagały, tym bardziej że w lesie ciągle jakieś paśniki są ze świeżym siankiem. cóż więcej będe mówił. bierz kolego całą wieś i szukaj, najpeliej żeby mieli koparki teleskopowe i zrobili takie ,,ogrodzenie'' i w tedy wrzuć w środek balota i łap po kolei:D    

#25 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 21:00

Stado Limousine ucieklo! BoskialElvaro w szkole specjanej tez macie ferie? Jesli nie chcesz i nie umiesz pomoc to sie nie udzielelaj.

#26 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 21:11

Stado Limousine ucieklo!

pomagajmy przez neta zagonić bydło,jak ma stado w zasięgu wzroku bo ma skoro chce je usypiać,trzeba być debilem żeby widzieć swoje bydło łażące po polach i siedzieć na necie i pisać takie bzdety,a nie zaganiać chyba że się ma kaszę zamiast mózgu 

#27 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:10

Stado Limousine ucieklo!

Ci co tego nie doświadczyli brzydko mówiąc "g*wno" wiedzą. Na wiosnę tego roku dokładnie 29 maja wujowi uciekło 14 Limusynek. Gonitwa i naganianie ich to największy błąd jaki można zrobić, bo się rozbiegną po okolicy nie daj bóg jeszcze ktoś zginie bydło na wolności bardzo zmienia swój temperament staje się agresywne i nie od opanowania. Głowa w dół i biegnie na ciebie bez zachamowania. Samo strzelanie też nie bardzo skuteczne ciężko trafić i jak koledzy wyżej napisali trzeba im podac dawkę "śmiertelną" aby podziałało nie wszystkie krowy są to w stanie przeżyć. Generalnie ciężki temat ale do opanowania. Stadko które uciekło wujkowi było na wolności przez równo miesiąc czasu rozbiegło się w obszarze około 15km jedna sztuka nawet pokonała w pław rzekę i dotarła na obrzeża miasta. Było kilka zdarzeń, że strażacy czy też rolnicy omal nie zginęli. 

Edytowany przez Slomek, 30 styczeń 2017 - 22:11.

#28 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:37

Stado Limousine ucieklo! Mi poszło to wiem w dodatku w nocy i dało się za gonić tylko trzeba działać od razu a nie czekać aż zglupieje, w nocy dobrze bo do światła idzie , ale jak twoim zdaniem zaganianie jest złym rozwiązaniem to nie wiem w jaki inny szybki sposób można z gonić , jak byś miał zwierzęta na kredyt kupione to uwierz mi ze na głowie byś staną i nie myślisz czy cie za atakuje czy nie

#29 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:42

Stado Limousine ucieklo!

Dokładnie taki sam przypadek jeśli chodzi o tą płatność, nie było jak ich zagnać może dwie różne sytuacje. Było robione wszystko strażacy z OSP byli po 10 min od ucieczki i pół wioski rolników z doświadczeniem. 

Edytowany przez SZYMANOX, 23 luty 2017 - 00:17.
Cytowanie poprzedniego posta

#30 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:52

Stado Limousine ucieklo! W Ameryce jakie stada mają na wolnej przestrzeni i sobie radzą z zagonieniem, kup konia i zatrudnij kowboja to ci to moment wylapiec ewentualnie pickup i z paki na lasso jak juz tak ganiac się boicie
Może krowy mięsne są bardziej agresywne od opasow, ale mi sąsiedzi przygonili przeszło 40 sztuk z pod swoich budynków ok 100 metrów i jakoś się to opanowało a podwórko mam bez ogrodzeń i się dało rade ze trzy razy mi poszły tylko raz tak daleko ale jakichś większych problemów z tym nie było anie które też były agresywne ale z pustymi rękami się nie było to jakoś poszło UJ wie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 31 styczeń 2017 - 01:25

Stado Limousine ucieklo!

masakra, u mnie nie raz uciekną i to byki jak pastuch zerwą, ale kij i 1 osoba wystarczy, na sam widok wiedzą gdzie mają lecieć :lol:

#32 Share Primorac

Primorac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 07:44

Stado Limousine ucieklo! Ganianie ich nie ma sensu. Rozbiegaja sie coraz bardziej w las. Pech chcial ze moja miejscowość jest ulokowana tak ze do okola sa tysiące hektarow lasów i dopóki wiem w jakim rejonie chodzą to nie chce ich płoszyc. Gdy krowa tylko zobaczy czlowieka odrazu ucieka

#33 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:40

Stado Limousine ucieklo!

To poczekaj aż trochę ochłoną i za kilka dni spróbujcie. teraz pewnie mają takie nerwy że uciekają obojetnie w jakim kierunku.

#34 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:46

Stado Limousine ucieklo! Za parę dni to tylko do ostrzału będzie się nadawać

#35 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 12:48

Stado Limousine ucieklo!

A teraz jest jakiś inny sposób jak są pewnie na maksa zdenerwowane całą sytuacją? W LM nie jest to dziwna sytuacja. Niedaleko mnie też LM odsady przyjechały i jak zwiały z obory to całą wieś i strażacy łapali a w końcu i tak weterynarz usypiał po kolei i zwozili je. Zachwycają się LM tylko handlarze, ludzie którzy je trzymają raczej maja dość ale co zrobić jak za nie lepiej płacą.

#36 Share d4rio

d4rio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 15:03

Stado Limousine ucieklo!

Mojemu sąsiadowi kiedyś uciekło 14 szt. prawie dorosłych strusi, to dopiero była jazda. Jeszcze w życiu się tak nie nalatałem jak wtedy za tym cholerstwem, a i tak 4 szt poszły gdzieś w siną dal.

#37 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 17:41

Stado Limousine ucieklo!

A teraz jest jakiś inny sposób jak są pewnie na maksa zdenerwowane całą sytuacją? W LM nie jest to dziwna sytuacja. Niedaleko mnie też LM odsady przyjechały i jak zwiały z obory to całą wieś i strażacy łapali a w końcu i tak weterynarz usypiał po kolei i zwozili je. Zachwycają się LM tylko handlarze, ludzie którzy je trzymają raczej maja dość ale co zrobić jak za nie lepiej płacą.

Od czego lepiej płacą

#38 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:08

Stado Limousine ucieklo!

To fakt że Lm najchętniej kupują i najlepiej płacą. Z rok temu o czwartej rano budzi mnie tel od znajomego co jeździ w piekarni że moje krowy łażą po drodze. Piętnaście sztuk było ok 500m od obory i daliśmy radę  w trzy osoby zegnać, a 20 sztuk szukałem samochodem. Znalazłem je ze trzy km od domu i jak mnie zobaczyły to ogony w górę i długa. Goniłem je z buta jakiś km na pełnym gazie. Bogu dzięki że była rzeka i im zabiegłem drogę i powrotem do domu.  Jak wrociłem to myślałem że płuca wypluję. Mam wrażenie że te k.. patrzą tylko jak by tu spier.. Po dziewięciu latach hodowli stwierdzam że ta rasa jest popier.. Były takie sytuacje że się mało same nie pozabijały i mnie przy okazji. Ja sobie daje spokój z hodowlą mamek. 

#39 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:38

Stado Limousine ucieklo!

Rafftti , a z kąt masz takie info że za Lm najlepiej płacą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:31

Stado Limousine ucieklo!

Z jednej strony macie racje, że im dłużej są na wolności tym bardziej głupieją i trudniej je opanować, ale jaki sens jest czekanie, skoro one i tak będą się przemieszczać cały czas dalej i nie wiadomo w jakim kierunku? 

i nie zmieniajcie celu tego tematu w strone co i za ile tylko jeśli macie pomóc to piszcie, bo dla założyciela tematu każdy sposób będzie przydatny mniej lub więcej..

i nie ma sensu mówić że ta czy owa rasa jest taka czy owaka. Zwierze to zwierze. w domu będzie spokojnie, ale gdy poczuje zew wolności to będzie ono walczyło dopóki samo nie padnie