petroszz

Gdzie kupić cielęta?

Polecane posty

adek190    0

Jak najłatwiej wjechać na targ w Piątku od strony Łowicza. Ktoś był na targu, jaki wybór cieląt, jakie ceny. Na jakiej ulicy ten targ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Witam wszystkich interesuje mnie targ z cielętami w Turku lub w okolicach Kalisza, byłem dzisiaj rano w Stawiszynie i d..a też zwierzaków nie wpuszczali wszystko rozjechało się po ulicach, ale był bajzer...

 

Co do Turku to jest w każdy wtorek po 15 ;) Czyli nie dziś tylko będzie za tydzień. Cieląt jest w miarę sporo ja tam kupiłem parę sztuk, mięsnych sporo tylko że przeważnie handlarze ale jest z 10 handlarzy co maja po kilka cielaków i z 10 rolników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

@adek190 jadąc od strony Łowicza drogą 703 przed pierwszym skrzyżowaniem w piątku rynek będzie po prawej stronie. Nie da się go nie zauważyć ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

@limusine mógłbyś napisać jak dojechać od strony Kalisza na to targowisko. Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Od strony Kalisza to nawet nie wjeżdżasz do Turku tylko przed Turkiem po prawej stronie około 1.5-2,5 km od ronda w turku po prawej stronie. :) Jakbyś nie widział to obie wjedź do Turku zawróć na rondzie no i tak jak mowie od 1.5 -2.5 km od strony Turku po lewo jak jedziesz od Kalisza to po prawo :D ale zauważysz bo to w miarę duże jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

Małopolska Stary Sącz i Łącko w co drugą środę(na wymianę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo1n    0

Witam! Prosiłbym o odpowiedź na pytania: W jakie dni odbywa się targ cieląt w Bodzentynie? i Jak kształtują się ceny cieląt? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Wszystkich Użytkowników portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

A może ktoś wie o targu w Turku (wielkopolskie), tam ponoć sprzedają cielaki. Może mi ktoś coś więcej na jego temat napisać ???

 

Nie wiem jak teraz, ale byłem na targu w turku w tamtym roku, rolników z cielakami mało a handlarze to sie cenili niezle, wiekszosc cielaków hf. Targ nie za duży w sompolnie był wiekszy ale juz tam zwierzętami nie handluja lekarz powiatowy zabronił chyba. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Jest dokladnie tak jak mowisz.Lekarz sie dop******il do tego ze targ nie spelnia dobrostanu zwierzat ;[

W Skulsku jest to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Opatów w środy, Łagów chyba w środę albo w czwartek, Klimontów we wtorki woj. świętokrzyskie. Annopol woj. lubelskie w czwartki. Natomiast targowiska na których są jedynie prosiaki to Sandomierz w poniedziałek, Ożarów we wtorki woj. świętokrzyskie.

 

Łagów jest w środę ,trzeba byc już na godz.5.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid234    0

mieszkam w okolicach Sieradza i chciał byk kupić byczki małe do chowu najlepiej mięsne

może ktoś wie gdzie można je kupić albo może ktoś wie gdzie odbywają się jakieś targowiska z cielakami i w jakich terminach ?

Edytowano przez dawid234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix    0

słysałem ze juz na jarmarkach niema cielat jak ktos ma cielaka z kuj- pom to pisac

Edytowano przez Matix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

@dawid234 kawałek od Błaszek w mijscowosci Romanów firma handluje cielakami mięsne iczarnobiałe,zazwyczaj sprzedawali w sobote od 10-tej, wpuszczali wszystkich zainteresowanych do zagrody i ludzie łapali cielaki a gosciu aby mówił ten tyle. Ja ostatnio byłem tam w listopadzie i płaciłem po 950 za mieszańca,jakbyś był zainteresowany to pisz podam nr. tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

hahahaha patologia tam jest łądna jak chcesz kupic jakas wieksza partie to i tak nie kupisz bo ci wylapia tyle ludzi tam sie rzuca na te cielaki ze szok nie polecam bo tylko sie mozna wkur*ic :D po prostu dzicz :D

 

Chcesz kupić ładne to jedz do Turku sobie wybierzesz bez trzepania i szarpania tylko jedz o 4-5 to coś znajdziesz;)

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid234    0

byłem w Romanowie i zgadzam się z wami

a był ktos z was w Bodzentynie słyszałem że dość duży targ jest nie wiecie czsem nic na ten temat

Edytowano przez dawid234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

Cielęta w Bodzentynie kupić to loteria , przed otwarciem bramy handlarze więkrzość wykupują "łapanka". Czasami przyjeżdzaja goście z pod Krakowa mają simentale ok 100kg ale są to sztuki które im nie schodzą na miejscu , kilku sie nadziało na nie rosną do 600kg przez 2 lata krzyżówka polska czerwona z simem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

Panowie być może jest to już w wcześniejszym poście ale chciałbym wiedzieć gdzie w okolicy Kalisza i Sieradza odbywają sie targi na których można kupić cielaka Podajcie proszę miasta i dni w jakie sie to odbywa no i godzina z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk992    3

Czy wiecie może kiedy sa rynki w Rawie Mazowieckiej i w Białej Rawskiej i o której sie zaczynaja, a i na jakich ulicach sie znajduja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milewskir7    5

Witam! Wie ktoś może czy są jakieś targi cieląt w okolicach Brodnica, Nowe Miasto Lubawskie, Iława, woj. kujawsko-pomorskie lub warmińsko-mazurskie. Może być nawet dalej. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Mam namiary na pana x, co kupuje od okolicznych rolników cielaki do 100 kg różnej maści hf i krzyżówki on nimi handluje ja od niego kupiłem 2 jałówki wszystko ok czasami ma na samochodzie sporo sztuk jest, z czego wybierać.

 

Jak ktoś chce namiary to się odzywać?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez dezmond_
      Ja tylko wtedy jeżeli jest mało śniegu i temperatura jest bliska zera jeżeli nie mam obawy/
    • Przez techwet
      witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
      coraz wiecej przypadkow!
      Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Slyszeliscie o bydle Heck'a zwanym tez krowami Hitlera? Budowa tego bydla jest wzorowana na turze, samo powstanie tej rasy bylo proba wskrzeszenia tura i wprowadzenie go z powrotem do lasow (w tym np puszczy bialowieskiej). Podobno w okresie wojny stado tego bydla zylo dziko w polskich lasach.
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj