petroszz

Gdzie kupić cielęta?

Polecane posty

petroszz    4

W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.

 

Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

W Poniedziałek Rynek w Piątku (woj.łódzkie), sporo cieląt, jałówek itd i we czwartek rynek Żychlin(woj lodzkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja byłem na targowisku w Bodzętynie Setki sztuk bydła od cielaka do dużych byków. Chyba jedno z większych w kraju!


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

A powiedz mi kiedy ten targ sie odbywa i o której się rozpoczyna.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Bodzentyn - targ bydła odbywa się chyba w sobotę natomiast konie w poniedziałek. Jeden z większych i słynniejszych targów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Czy mógłby mi ktoś napisać na temat targu w Zambrowie, czy jest tam dużo cielaków, jak się kształtują ceny, czy można dostać rasy mięsne (głównie byczki simentale), kiedy się odbywa , w jakich godzinach i jak na niego dojechać od strony Warszawy drogą krajową nr 8 ???

 

Z góry dzięki za odp. pozdro dla all ;)


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORc330    0

Witam

Czy ktoś z was kupował cielaki od handlarzyka z okolic Leszna wlko..mieszka 5km od Leszna, cielaki przewozi gdzieś z mazur busem. Jak jest ze zdrowotnością tych cielaków i co wiecie o nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Nie wiem ja np bym nigdy od takiego handlarza nie zabrał wolał bym kupić jakąś gazetę z tamtych stron albo w necie poszukać kiedy jest jakiś targ i samemu pojechać zawsze się wie co się kupi i skąd a jak nie kupił bym to najwyżej stracił bym te 3-4 stówki na paliwo... u mnie handlarz przywiezie ci cieląt ile chcesz tylko musisz dać mu swoje paszporty kolczyki wiec wiadomo skąd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Mój kuzyn niedawno postawić oborę właśnie w okolicach kościana i kupuje z mazur cielaki ale to tak wiecie można jakąś chorobę przyciągnąć sobie to rożnie mogą rosnąc to zależny jakie się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A możecie podać namiary na tego gościa? Telefon czy numer rejestracyjny? Ewentualnie nazwisko - najlepiej na PRIVa.

Ja już od dawna bydła nie mam ale chętnie dowiem się gdzie cielaczki od sąsiadów idą :lol:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzka21    0

Targi z cielętami- Strzegowo-poniedziałek, Radzymin- wtorek i środa, Myszyniec- czwartek. Był może ktoś w bodżętynie?????- Faktycznie jest tam duży wybór cieląt??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Zambrów-każdy wtorek -bramy otwierają o 5:00


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

@ eheme999 Na rynku w Zambrowie to ja nie byłem pewnie ze 2lata, ale jeśli dobrze pamiętam to całe życie skup cieląt był w piątek, a w czwartki duże bydło.

 

@ CaptOOrnic Jak pisałem wyżej dawno nie byłem na skupie w Zambrowie ale zawsze jest tam sporo cielaków chociaż większość cieląt to HF-y. A ceny to zależy ja się umówią kupujący. Do mnie osobiście przyjeżdża handlarz lub znajomy bierze na opas. A od Warszawy to po wjeździe do Zambrowa za cmentarzem skręcasz w prawo (nazwy ulicy nie pamiętam ale chyba jest to ul Pułku Wojska Polskiego w lewą jest ul Polowa).Następnie prosto aż dojeżdżasz do ul Al. Wojska Polskiego tam w prawo. Na wylocie z Zambrowa na Siedlce, Czyżew w prawo na ul Targową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A czy ostatnio ktoś był na jakimś targu z cielętami?? Bo chce się wybrać i odległość nie gra roli,a chciałbym kupić trochę byczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

A jest może taki targ w Wielkopolsce??? To ogólnie to trudno w wlkp kupić porządne bydło chodzi mi o byczki rasy mięsnych? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Panowie ja tez jestem z okolic Leszna prosił bym abyście napisali gdzie można zakupić cielaczki mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja też kupuje cielaki od handlarza a przywozi je właśnie z mazur busem i nie mogę narzekać choć wolał bym jechać sam i widzieć co kupuje i od kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A może ktoś wie o targu w Turku (wielkopolskie), tam ponoć sprzedają cielaki. Może mi ktoś coś więcej na jego temat napisać ???


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez dezmond_
      Ja tylko wtedy jeżeli jest mało śniegu i temperatura jest bliska zera jeżeli nie mam obawy/
    • Przez techwet
      witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
      coraz wiecej przypadkow!
      Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Slyszeliscie o bydle Heck'a zwanym tez krowami Hitlera? Budowa tego bydla jest wzorowana na turze, samo powstanie tej rasy bylo proba wskrzeszenia tura i wprowadzenie go z powrotem do lasow (w tym np puszczy bialowieskiej). Podobno w okresie wojny stado tego bydla zylo dziko w polskich lasach.
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj