Gość

Obecna sytuacja w PFHBiPM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To pytanie do obecnego zarządu. Bo to był pomysł ale czy ustalili jakieś procedury i ile delegatów dla której gminy tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Członkostwo w niczym nam nie wadzi,

ale ostatnio zastanawiałam się, czy jest jakiś inny organ prowadzący ocenę użytkowości mlecznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

moze troche nie na temat ale kiedy beda wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2016?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

moze troche nie na temat ale kiedy beda wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2016?

 

Opublikowane powinny być jak co roku w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

307 tysięcy zł dla 7 członków rady nadzorczej, czyli:

307 000 : 7= 43857

43857:12=  3654 brutto

2612zł netto na miesiąc

 

Czy to są jakieś kosmiczne pieniądze? bez przesady,

to tyle co trzeba zapłacić na wiosce dla dobrego pracownika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

307 tysięcy zł dla 7 członków rady nadzorczej, czyli:

307 000 : 7= 43857

43857:12= 3654 brutto

2612zł netto na miesiąc

 

Czy to są jakieś kosmiczne pieniądze? bez przesady,

to tyle co trzeba zapłacić na wiosce dla dobrego pracownika.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd wielki obrońców strapionych bo po

1 w spółce PF od tych zarobków płacą tylko podatek dochodowy bo nie mają umowy o pracę i nie jest to ozusowane. Z resztą za taką pracę jaką tam wykonują a raczej nie wykonują to i tak zbyt wiele

2 zapomniałeś o panu Kautz który zarobił 730tys.

3 są to zarobki z 2015 w 2016 cos mi się wydaje ze zarobili jeszcze więcej.

4 ci sami panowie zasiadają w prezydium PFHBIPM i tam zarobili 1,2 mln zlotych

5 pozostaje jeszcze kwestia karuzeli finansowej między PF a PFHBIPM głównie chodzi o wysokie koszty tego pisiadła bo fachową prasa ciężko to nazwać. Po 6 co mnie obchodzi ile kto zarabia w prywatnych spółkach jak pan Stachura czy kto inny chyba nikt nie wnika ile Banach dostaje za zasiadania w SHIUZIE inna kwestia jest jak on się tam znalazł a nawet dlaczego czyżby z powodu zaniechania możliwości wykupienia Bydgoszczy przez federacje aby dać pole do popisu Francuzom ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

.

Edytowano przez GR_Stachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

W pierwszym poscie wyraznie napisałeś że członkowie rady nadzorczej zarabiają kilkanaście tysięcy miesięcznie, więc ja się tylko pytam jak to obliczyłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

pewna osoba po akcji w zakopanym mówiła mi że mieliśmy nadzieje ze prezydent hądzlik wychowa wiceprezydenta banacha a wyszło odwrotnie,,banach na swoje podobieństwo przerobił hądzlika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Opublikowane powinny być jak co roku w kwietniu

 

dzieki, myslalem ze w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pierwszym poscie wyraznie napisałeś że członkowie rady nadzorczej zarabiają kilkanaście tysięcy miesięcznie, więc ja się tylko pytam jak to obliczyłeś??

I dalej to podtrzymuje bo dzieląc tą kwotę na ich pensję tyle wychodzi a to że jeden ma prawie 740tys. A inni marne 44tys. jest co najmniej zastanawiające dlaczego został tak wyróżniony, można domniemac iż z tej kasy idzie pod stołem do podziału między resztę. A jeśli dodać do tego to co mają w prezydium bez problemu tyle wyciągają. Widzę kolego że strasznie prawda cię w oczy kole zapewne jesteś beneficjentem tego ukladu. Ale nie martw się jak rozwalimy ten układ dokładnie będziemy informować kto ile i za co. Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Heh nic nie kole tylko chcę abyś to rzeczowo wytłumaczył, anie przedstawiał swoje DOMNIEMANIA
1,2 mln na 33 osoby to jakies
2454 netto na osobę
Wytłumacz więc proszę jak to obliczyłeś, myślę że każdy tutaj chciałby się dowiedzieć

Ogólnie federacja zatrudnia 1089 osób i wydaje na wynagrodzenia ponad 70mln to jest ok
5350 brutto na osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prezydent Hądzlik Krzysztof Banach
WICEPREZYDENT

Sylwester Mierzejewski
SEKRETARZ

Stanisław Wyrębski

Edgar Beneš
Ireneusz Dymarski
Krzysztof Pogorzelski to jest skład prezydium i jakoś tu nie mogę się doliczyć 33 osób!? Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i nie manipulować faktami.Zarzad to co innego.Skoro tak mało zarabiają to napewno zootechnicy tak im wywindowali średnia pensję na 5400zl to w sumie może i mieli rację jak im obcinali z pensji po 150zl jak normy w sprzedaży kolczyków nie wyrabiali w końcu i tak tyle zarabiają

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Ja tylko zadaje pytania ponieważ na prawdę nie jestem z tego układu jak to mowisz heh
Byc moze sie pomylilem i od tych ponad 70 mln i 1089 osob nalezy odjąć 1,2 mln i 7 osób. Czyli
69 000 000 ÷ 1081= 63829zł
Czyli 5319zł na miesiąc
Pomyliłem sie o te 80 zł , przepraszam mój błąd..

Ja jedynie uważam że pan Krzysztof Banach jako przewodniczący rady w Piątnicy razem z zarządem potrafił utrzymać najwyższą cene mleka w Uni Europejskiej to robił to co do niego należało i to najlepiej w Europie..
Smieszy mie również list pana Wysmułka


Razi mnie też podejście, jakie ma obecny zarząd do naszych problemów. Producenci mleka mają za sobą bardzo trudny okres. Niskie ceny skupu mleka przez dwa lata spowodowały, że ponieśliśmy ogromne straty, wielu rolników z jego produkcji zrezygnowało. Ci z nas, którzy zaciągnęli kredyty i musieli spłacać kary za przekroczenie kwot ucierpieli podwójnie. Żeby produkować mleko w tych trudnych latach, naprawdę trzeba było być fanatykiem. Mówiłem o tym na jednym z posiedzeń zarządu. Wzywałem też, żeby Federacja wsparła jakoś rolników oraz żebyśmy zawołali jednym głosem. Wówczas od Krzysztofa Banacha usłyszałem, że jeśli ceny skupu mleka są za niskie, to mam zmienić radę nadzorczą i wymienić prezesa spółdzielni, do której dostarczam surowiec. To ma być recepta wiceprezydenta Federacji na rozwiązanie problemów producentów mleka? To raczej marny żart.

Żeby rada w Piątnicy miała takie podejście jak pan z Pomorza to również byloby nie ciekawie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Czy ktoś może wyjaśnić mi jak dokładnie jest liczona wydajność gospodarstwa według federacji?

Jeżeli przez 12 miesięcy 2016 roku średnią wydajność od krowy miałem 25kg, oznacza to, że wydajność mojego stada wynosi 25*305 dni?

 

Czy długość trwania okresu zasuszenia ma na to wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

czy płacicie jakieś obowiązkowe roczne opłaty, które zbiera zootechnik i w jakiej wysokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rafal Stachura został zawieszony 12.09.2017 w prawach członka Zarzadu PFHBIPM na okres 6 miesięcy na wniosek wielmożnego kapo pana Stanisława Wyrębskiego ,,w sprawie działania przez członka Zarządu Pana Rafała Stachurę na szkodę PFHBIPM poprzez wypowiedzi w prasie" jak czytamy w uzasadnieniu nikt nie ma prawa wypowiadać się w innych mediach oprócz tych propagandowych chów i hodowla, na temat wewnętrznych sporów bo wówczas działa przeciw federacji. Chyba to sprawa dla KOD może zorganizowali by jakiś mały proteścik na Żurawiej wszak łamana jest demokracja.

 

Podpisali się pod tym klaskacze w składzie

Sąd koleżeński

 

Wojciech Jończyk - przewodniczący

Sylwester Cereniewicz - zastepca przewod.

Wiesław Konaeczak - członek

Jacek Strus- członek

 

Brawo panowie mam nadzieje że to nie wasza samodzielna  decyzja bo upadli byście wtedy niżej niż myslałem.

 

Najlepsze na koniec w uzasadnieniu sąd koleżeński zwraca uwagę ,że żaden uprawniony organ państwa nie zarzucił PFHBIPM działania niezgodnego z obowiązujacym prawem.

A tu peszek Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście z dniem 19.09.2017 wszczeła śledztwo w sprawie wyrządzenia w okresie 2008-2017r z góry powziętego zamiaru szkody majątkowej PFHBIPM oraz PF Sp.zo.o. w kwocie nie mniejszej niż 4mln zł przez osoby zobowiązane do zajmowania sie sprawami majątkowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Udało się wygrać bitwę ale wojna jeszcze potrwa. Chciałbym wszystkim podziękować za przybycie, wytrwałość i udział w głosowaniu. Miałem to zrobić na koniec zebrania ale mikrofon nam zabrali i nie chciałem zamieszania robić. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj